• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ciężarówki w skali 1:43

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.940 386 20
#61
Zacny kolego @Mafo - z racji że musiałem "wylatać" z Polski - teraz mogę tylko polować na dobrą cenę modelu...
Są rzeczy ważne i ważniejsze. Modele należą z reguły do tych mniej ważnych...
Ale zawsze można poprosić któregoś z kolegów, żeby kupił w kiosku i wtedy problem praktycznie znika.

---
EDIT
Z tego co wiem, to kolega @Bolutek wyjechał dużo wcześniej niż w ostatnich dniach, zatem po co to biadolenie o braku dostępności w kioskach i salonikach? Przecież można sobie zamówić prenumeratę modeli i nie będzie kłopotu z kupowaniem detalicznym.
 
Ostatnio edytowane:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.940 386 20
#62
Tym razem opóźnienie pokazaniem nowego modelu z tej kolekcji spowodowane jest moją pracą, która nie pozwoliła mi zrobić na czas zdjęć. Także dziś na szybko, przy nie do końca sprzyjających warunkach oświetleniowych spróbowałem pstryknąć...
Jelcz 325 w zabudowie WUKO SM-101

Jelcz 325 WUKO 007.jpeg




Reszta zdjęć jak zwykle w moim temacie: klik.
 

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.949 24 8
#64
Dodam jeszcze, że ukazały się właśnie pozycje 13 i 14, a dla tych którzy kupili prenumeratę w przesyłce 15 Scania LBT141 i potem Berliet GBH260, Jelcz 315M, Jelcz C620 i Star C28 z naczepą.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.940 386 20
#66
No i mamy kolejny model w kolekcji DeA - Ził 130 ZSK-10 z 1970 r.
Tym razem radziecka wersja zabudowy na Zile 130 do przewozu pasz. Model ma nawet tablice rejestracyjne radzieckie. Ja nie pamiętam, żeby takie jeździły po naszych drogach, ale może gdzieś przy wschodniej granicy... :niepewny: Miałem go nie kupować, ale jedynym plusem jest kabina z grillem poliftowym, zatem można ją przełożyć do wywrotki i w ten sposób mieć dwa modele wywrotki. :)

ZIŁ 130 ZSK-10 004.jpeg



Więcej fotek w moim temacie, jak zwykle... :) Klik.
 
Ostatnio edytowane:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.940 386 20
#67
Dziś kolejna nowość w kolekcji DeA - Lublin 51. Kupiłem właściwie z obowiązku kolekcjonerskiego..., bo mi kolor nie pasuje zupełnie. Dużo lepiej wyglądał ten sam model wydany w Kultowych Autach PRL. Jakoś kojarzę go w ciemno-zielonym kolorze... Dlatego jest na razie w blistrze i muszę pomyśleć, czy go przerobić, czy może się pozbyć... :niepewny:

Lublin 51.jpeg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.940 386 20
#70
Znów spóźniona relacja, ale obowiązki nie pozwalają na wszystko... :)
1 września wyszedł w serii kolejny model, tym razem to Star 20. W moim odczuciu nie do końca to jest to, co powinno być, ponieważ niepotrzebne są migacze świetlne. W tamtym okresie fabryka produkowała te Stary z migaczami wychylnymi. Oczywiście, są w internecie pojedyncze zdjęcia takich Starów z migaczami świetlnymi, ale są to już przeróbki, a nie produkcja fabryczna. Brakuje także pasków na przedzie plandeki... Producent tym razem założył plandekę obracając ją o 180 stopni. ;)


Star 20 kabina N23 006.jpeg


Pozostałe zdjęcia modelu, jak zwykle w moim temacie KLIK.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.940 386 20
#72
Fiat ciekawy, ale ma skopaną plandekę. W oryginale skrzynia miała przednią ścianę z desek, a dach plandeki był płaski. Niestety, tu DeA poszła na skróty i dała plandekę od Jelcza.

Pojawił się dziś w sprzedaży model ZIS 150.
Model podoba mi się, zrobiony jest całkiem dobrze.


ZIS 150 010.jpeg


Pozostałe fotki do obejrzenia u mnie KLIK.
 
Ostatnio edytowane:

RIT8-4

Znany użytkownik
Reakcje
542 3 1
#75

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.940 386 20
#79
Dziś miał być FIAT 190NC... :niepewny: No i dystrybucja do dupy... w jednych miastach sporo Fiatów, a brak Warszaw 223 z innej kolekcji, natomiast u mnie w Kutnie Warszawy prawie wszędzie, a FIAT-ów nie ma... :cry:
Dzięki kolegom będę miał FIATA, ale muszę poczekać na przesyłkę...
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.940 386 20
#80
Fiat dotarł do mnie. Nie do końca prawidłowy, bo plandeka jest od Jelcza, a w oryginale była inna. No ale... to i tak pierwszy model tego samochodu. Jak do tej pory nie znalazłem innego producenta, który wydał tego Fiata w miniaturze.

FIAT 190NC 007.jpeg


Pozostałe zdięcja, jak zwykle w moim temacie KLIK
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Ze świata modeli pojazdów ciężarowych i autobusów 46

Podobne wątki