• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Ciężarówki by Klocuu

Ogur

Aktywny użytkownik
Reakcje
31 2 0
#1
Witam. Będę tu zamieszczał moje modele pojazdów ciężarowych w skali HO.
Przedstawiam wam mój pierwszy model, którym jest Mercedes SK z naczepę firmy Kibri do sklejania. Jego numer seryjny to 18652.
Jest to mój pierwszy model, który sklejałem, zresztą żadnych innych jeszcze nie mam. Zapraszam do oglądania :)
P1010469.JPG
P1010466.JPG
P1010464.JPG
P1010468.JPG
P1010470.JPG
P1010471.JPG
P1010481.JPG
 

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.479 18 1
#3
Witaj ! Jak na pierwszy model to całkiem nieźle. Aczkolwiek lewa przednia felga, została wyrwana z ramki i od razu przyklejona do opony :). Mogłeś choćby nożykiem tego "cycka" odciąć.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.930 386 20
#4
Witaj na forum. Fajnie, że próbujesz kleić modele. Popieram przedmówców, więcej cierpliwości i więcej spokoju w sklejaniu, no i jak najmniej kleju, żeby nie wystawał poza miejsca klejone. Próbuj dalej i nie przejmuj się ewentualnymi złymi komentarzami. Pooglądaj sobie tematu modelarstwo poniżej link i zobacz jak doświadczeni modelarze kleją modele i dioramki. :)

http://forum.modelarstwo.info/categories/modelarstwo.130/
 

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
#5
Tak jak koledzy powiedzieli, jak na pierwszy raz nie jest najgorzej. A co do rad to, mniej kleju, staraj się go nakładać szpilką, wykałaczką żeby nie było go miejscami za dużo, staraj się oszlifować części przed przyklejeniem, a ostatnia to zauważyłem że przykleiłeś plandekę do burt. Czy było to konieczne? bo często w takich modelach jest ona robiona jako nakładana i wtedy masz więcej możliwości wykorzystania danego modelu. A już ostatecznie ostatnia porada to proponuje kupić czarny mazak do podpisywania płyt, grubość ok 0,5 mm i wtedy można ładnie pomalować wycieraczki czy inne detale.

Ale ciesze się że coś robisz i życzę powodzenia przy kolejnych modelach :) I wielki plus za wybranie Kibri, są idealne na naukę :)
 
Reakcje
10.796 67 1
#8
Witaj na forum , pokazuj , komentuj , baw się dobrze ;)
Jeśli jest to twój pierwszy model to trzeba przyznać że przyzwoicie wykonany . Tak jak koledzy wspomnieli widać naddatki kleju , ale nie od razu Rzym zbudowano .
Ja swoją przygodę z kolekcjonowaniem (nie mylić z modelarstwem bo wklejenie lusterek to nie modelarstwo:D) zaczynałem w podobnym wieku do Twojego i trwam do tej pory . Tutaj jak złapiesz bakcyla to nie ma zmiłuj :D
 

lotus102

Znany użytkownik
Reakcje
2.247 7 3
#9
Witaj na forum .koledzy napisali już chyba wszystko co trzeba ,ja się tylko mogę już pod tym podpisac..pokazuj swoje modele ,komentuj u innych a na pewno wszyscy to docenią.:)(y)
 

JACEKPOMOC

Znany użytkownik
Reakcje
1.550 5 0
#11
Witaj w rodzinie.Będą pochwały ,będą nagany jak to w życiu jest.Warto popytać starych wyjadaczy to klęski nie będą takie bolesne.Lepiej uczyć się na błędach innych.:)KIBRI można składac bez kleju lub z minimalną ilością
 

SECOND MODELS

Znany użytkownik
Reakcje
7 0 0
#12
Witaj .Krótko na temat ( a i tak później sie rozpiszę hahaha) :sleep:.Model przyjął zbyt dużo kleju ;) , ale o tym już wiesz :)
fajnie że jesteś i coś działasz .Najlepsze jest to że też nam to pokazujesz co poczyniasz z modelami .
Jedno co najbardziej mi się spodobało to że wykonałeś fotki w ogromnym zbliżeniu i model podrósł do skali 1:18 ;)
niestety widac wtedy wszystkie mankamenty .....
Jedanak one prowadzą do polepszania swoich techmik modelarskich i bardziej wzorcowych dzieł .
Trzymam kciuki za dalsze prace i życzę zgromadzenia wspaniałej kolekcji (y)(y)(y)(y)(y)(y)
 
OP
OP
Ogur

Ogur

Aktywny użytkownik
Reakcje
31 2 0
#13
SECOND MODELS oto mi właśnie chodzi żebyście oceniali moje prace i pisali co mam poprawić/zmienić.
 

Podobne wątki