• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Ciężarówki - Asphalt Cowboy

OP
OP
Asphalt_Cowboy

Asphalt_Cowboy

Nowy użytkownik
Reakcje
32 0 0
#22
Przed wklejeniem lusterek będzie Ci zdecydowanie wygodniej i łatwiej je pomalować.
Model świetny. Ciekawe czy kolega @pierek takowego posiada?
Dzięki za radę, a może ktoś dałby wskazówki dla początkującego, czym najlepiej dotknąć tylne światła w koniu czy też naczepie, jakaś farba ? jeśli tak to akrylowa czy jakaś inna ?

Pytam bo jestem dość zielony w tym temacie, a to co przeszukałem na forach, głównie dotyczy już bardzo poważnego malowania.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.889 386 20
#23
czym najlepiej dotknąć tylne światła w koniu czy też naczepie, jakaś farba ? jeśli tak to akrylowa czy jakaś inna ?
Zarówno emalie jak i akryle są dobre. Co kto woli. Do emalii musisz mieć rozpuszczalnik, a do akryli wystarczy woda, choć powiem, że lepiej rozcieńcza się dedykowanymi tvinnerami albo retarderami. Ja używam akrylowych farb, ale dlatego, że mam je do malowania aerografem.

A światła najczęściej maluję przy pomocy wykałaczki, bo pędzelek potrafi czasem zrobić psikusa i zalać farbą całe światło razem ze szczeliną pomiędzy poszczególnymi światłami.
 
OP
OP
Asphalt_Cowboy

Asphalt_Cowboy

Nowy użytkownik
Reakcje
32 0 0
#24
Zarówno emalie jak i akryle są dobre. Co kto woli. Do emalii musisz mieć rozpuszczalnik, a do akryli wystarczy woda, choć powiem, że lepiej rozcieńcza się dedykowanymi tvinnerami albo retarderami. Ja używam akrylowych farb, ale dlatego, że mam je do malowania aerografem.

A światła najczęściej maluję przy pomocy wykałaczki, bo pędzelek potrafi czasem zrobić psikusa i zalać farbą całe światło razem ze szczeliną pomiędzy poszczególnymi światłami.
A pisak akrylowy taki 2mm podejdzie :niepewny:
 

UniQue

Aktywny użytkownik
Reakcje
371 2 0
#40
Klasyk. Takich ciężarówek już nie robią.
Michale, przede wszystkim takich solidnych jak te stare F-ki :) To były sprzęty nie do zajechania, pamiętam jak mój ojciec taką F12stką śmigał a ja mały knypel razem z nim w trasy :cool::D Co do prezentowanych modeli kolego gratuluję tych szwedzkich zabytków :) Mam i ja kilka podobnych w swojej kolekcji ;)
 

Podobne wątki