• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ciężarówka Standard B ,,Liberty" 1918 ICM 1:35

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#1
Dość długo na nią czekałem ,no i w końcu jest , nowy wypust ICM.
A ponieważ raczej skleję prosto z pudła to jest szansa że tym razem dam radę przed końcem roku. :D
Ten typ ciężarówki jako standardowy dla Armii Amerykańskiej poddano w listopadzie 1917 roku próbom testowym które potwierdziły jej przydatność dla wojska .
Również w tym roku rząd Stanów Zjednoczonych podpisał kontrakt z firmami mającymi produkować podzespoły według jednej specyfikacji .
Produkcję seryjną Liberty rozpoczęto w 1918 roku .
I tu warto wspomnieć o tym że te pojazdy były sprowadzone do Polski ze składów demobilizacyjnych we Francji w latach 1918-1920 .
Było ich co najmniej kilkadziesiąt sztuk ,minimum 15 sztuk było na stanie wojsk lotniczych .
W latach powojennych zachowano przydział tych samochodów do formacji związanych z lotnictwem .
W czerwcu 1936 roku w 1Pułku Artylerii Przeciwlotniczej w Warszawie na stanie było jeszcze co najmniej 3 sztuki .
Prawdopodobnie co najmniej jedna przetrwała do 1939 roku .
Tyle w skrócie jeśli chodzi o historię .
Teraz czas na zapoznanie się co kryje pudło .




 
OP
OP
Baldwin

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#3
Parę posiedzeń i oto plon pracy .
Sklejone wszystkie główne części , szpachlowane wszelkie niedoróbki ,schną , a następnie dojdą detale i będzie czas na podkład .
Zastanawiam się jeszcze nad plandeką czy aby nie wykonać nowej nieco cieńszej .






Oraz poskładany na sucho

 
OP
OP
Baldwin

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#5
Dziękuję , za materiały .
Do Standarta swego czasu uzbierałem sporo materiałów , ale postanowiłem, że tego wykonam z pudła .
Oczywiście wiem co należało by poprawić ale mam inne projekty więc czasami trzeba iść tak jak fabryka dała .
Na wszystko i tak czasu nie starczy więc ograniczam się do rzeczy niezbędnych .
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:35 1

Podobne wątki