• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Chopin

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#1
Czy ktoś z was, Szanowne Grono posiada fotki lub przynajmniej zestawienia składów pociągu "Chopin" Warszawa-Wiedeń z okresu, kiedy kursował w nim wagon CIWL :?: :?: :?:
Będę wdzięczny za pomoc tu lub na pw.
 
OP
OP
Kris

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#3
Choć moje pytanko zjechało na starsze tory, to wciąż jest aktualne. Dostałem 2 fotki od Pana Harasska - za które dziękuję, ale niewiele na nich jest z tego, co mnie interesuje.

Ponawiam:
Czy ktoś z was, Szanowne Grono posiada fotki lub przynajmniej zestawienia składów pociągu "Chopin" Warszawa-Wiedeń z okresu, kiedy kursował w nim wagon CIWL
Będę wdzięczny za pomoc tu lub na pw.
 
D

Docteur

Gość
#4
OP
OP
Kris

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#5
Dziękuję za linki. Przeglądnąłem, ale nie było tam w zestawieniu wagonu CIWL.

Mam model tego wagonu i chciałbym spróbować skompletować taki skład, ale nigdzie nie mogę znaleźć zdjęć całego pociągu, albo choćby zestawienia.
Jest dużo o współczesnym (właśnie od lat 80tych do dziś), ale ten stary ciągnięty nieraz parowozem, a może wtedy wyłącznie.

Niemniej dziękuję za wszystkie objawy pomocy i proszę o więcej :)
 
D

Dariusz

Gość
#6
W polowie lat 70-tych jechalem tym pociagiem z Czestochowy do Warszawy i taki wagon byl w skladzie. Nawet mnie to zaciekawilo bo nigdy wczesniej nie widzialem takiego zabytku. O ile pamietam wagon byl ciemno granatowy i mial zloty albo srebrny (nie pamietam) emblemat z boku. Pociag nie dojechal do Warszawy bo przed Piotrkowem jedno kolo chyba tylniego wozka tego wlasnie wagonu wyskoczylo z szyn. Stalismy w polu dobre 1.5 godziny zanim przyjechal od strony Czestochowy pociag i zabral z powrotem wszystkich pasazerow. Pamietam, ze bylo to w zimie. Nie pamietam roku albo 76 albo 77.
To byl taki wagon: Jest zdjecie w sieci:
http://www.flickr.com/photos/32253634@N ... 375053171/
 

maniek2820

Znany użytkownik
Reakcje
12 1 0
#7
WITAM , dołączam do wątku poruszonego przez kolegę Krisa na temat ,,Chopina". Również poszukuję fotografii z wagonem ciwl ,jak i innych z epoki trzeciej i czwartej .Przydało by się nie jako przy okazji zestawienie modeli kolei ĆD I OBB które pasowały by do miniaturowego składu
 
OP
OP
Kris

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#11
NR 64 MiniRepliki. Ma ktoś może w posiadaniu i jest w stanie napisać mi, czy tam jest coś więcej na temat całego pociągu, czy tylko CIWL z fragmentami innych wagonów?
Dzięks.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#12
O ile pamietam to jest o wagonach z wczesnych lat 1990-tych i ich modelach Roco, a nie o tych przedwojennych i nie ma nic o zestawieniach pociagow.

Przepraszam za brak polskich liter.
 
OP
OP
Kris

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#14
Sorry, że odgrzebuję temat, ale jest wciąż aktualny. Nadal szukam zdjęć (najlepiej całego składu) Chopina z lat, kiedy kursował w nim wagon CIWL, czyli do 1993 roku.
 

Bodek

Aktywny użytkownik
Reakcje
473 4 0
#18
Ja pamiętam z końca lat 80 swoje spotkanie z wagonem sypialnym CIWL typu UH w pociągu Chopin do Wiednia, podczas oczekiwania na pociąg do Gdyni na peronie Warszawy Centralnej. Poniżej zdjęcie takiego wagonu wykonane przez Rolanda Beiera w 1983 roku z opisem: "Sleeping-car UH 4601 (51 66 06-51 021-7) in CIWL colours in the train "Chopin" Wien - Warszawa. This was the last sleeping-car with a "66" CIWL number in regular service. From 1993 on WARS took over the sleeping-car operation in this train. At least one UH continued to be operated under an ÖBB number. Wien Südbahnhof, 1988-03-19".