• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Chevrolet camaro 1969 pomoc

zolty312

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam wszystkich to pierwszy mój wpis na forum
więc proszę o wyrozumiałość . A mianowicie moje pytanie polega na tym że chciałbym zrobić model camaro ss z 69 roku a wiec to są moje następujące pytania :
- Z jakiego materiału wykonać taki model ?
- Czy ma ktoś jakieś plany tego modelu bądź rysunki z jakimi kol wiek wymiarami ?

Chciałbym żeby model miał około 1 m długości oraz na koniec chciał bym obłożyć go włóknem szklanym z żywicą żeby ściągnąć samą karoserie tego pojazdu . Prosił bym o wszelką pomoc z tego względu że jestem pasjonatem tego samochodu i zalezy mi na tym bardzo .

Z góry dziękuje i pozdrawiam
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.899 386 20
#2
Nie wiem czy już gdzieś szukałeś, ale warto zapytać wujka Google. Ja tak na szybko znalazłem takie rysunki
http://www.martworkshop.com/var/alb...olet/69_Chevrolet_Camaro_SS_Convertable01.jpg
Wymiary oryginału jakie na szybko znalazłem to:
Długość 1969: 4724 mm
Szerokość 1969: 1880 mm
Wysokość 1969: 1298 mm
cabrio: 1293 mm
Rozstaw osi: 2743 mm
Liczba miejsc: 2+2
A z czego zrobić? Na to pytanie nie umiem Ci odpowiedzieć. Nie wiem do czego nie przyklei się na trwale włókno szklane z żywicą, bo taki materiał musiałbyś użyć do budowy modelu.
 
OP
OP
Z

zolty312

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Dziękuje bardzo za zainteresowanie tematem piersza propozycja materiału to miał być papier techniczny ale nie mogłem znaleźć pliku z szablonem do wycinania ( papercraft , papercura ) może ktoś ma takie pliki to poprosił bym o ich przesłanie lub link do nich .
Druga opcją jest styrodur tylko nie wiem czy pod wpływem żywicy się nie stopi
Trzecia opcja to glina modelarska jest ona idealna gdyż można jej dodać lub ująć jeśli ma ktoś link do sklepu z tanią glina modelarską to poproszę

Pozdrawiam i dalej czekam na propozycje
 
OP
OP
Z

zolty312

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
Dziękuje bardzo za wszelką pomoc jak do tej pory nie jest głupim pomysłem kupić model camaro 1:87 i na nim się wzorować . Temat ten jest ciężki ponieważ nikt nie zrobił tego modelu w takiej skali , dla tego czekam jeszcze na wszelkie sugestie

Z góry dziękuje i pozdrawiam
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.899 386 20
#11
Dziękuje bardzo za zainteresowanie tematem piersza propozycja materiału to miał być papier techniczny ale nie mogłem znaleźć pliku z szablonem do wycinania ( papercraft , papercura ) może ktoś ma takie pliki to poprosił bym o ich przesłanie lub link do nich .
Druga opcją jest styrodur tylko nie wiem czy pod wpływem żywicy się nie stopi
Trzecia opcja to glina modelarska jest ona idealna gdyż można jej dodać lub ująć jeśli ma ktoś link do sklepu z tanią glina modelarską to poproszę

Pozdrawiam i dalej czekam na propozycje
Sorry kolego, ale nie mogę się powstrzymać... Nie obraź się ale widzę, że kompletnie nie chce Ci się szukać. Są takie strony w internecie jak ceneo.pl, twenga.pl itp. pokazujące ceny produktu w różnych sklepach. Wystarczy wpisać co chce się kupić i pokażą gdzie jest najtaniej, a gdzie najdrożej.
Podobnie jest z rysunkami i szablonami. Trzeba poszukać, a nie czekać na gotowce. No ale... nie każdemu się chce:confused:.

Znalazłem dla Ciebie takie sklepy z gliną rzeźbiarską:
http://www.twenga.pl/glina-rzezbiarska.html

Resztę spróbuj poszukać sam, bo my za Ciebie nie znajdziemy tego co Cię interesuje i na co będziesz miał fundusze.:podstepny:
 
OP
OP
Z

zolty312

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#12
mafo nawet nie masz pojęcia ile stron przeszukałem na ten temat były to niestety stracone godziny naa szukaniu :) gdybym sam znalazł nie odnosił bym sie na to forum

Pozdrawiam
[DOUBLEPOST=1421826367][/DOUBLEPOST]Dobra to teraz jeszcze jedno modelował ktoś kiedyś pojazd z gliny jak tak to proszę podzielić się wrażeniami
Pozdrawiam