• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Chemia Chemia Gunze.

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#1
Mam pytanie do osób używających chemii firmy Gunze. Czy biały podkład o gradacji 1000 i 500, to swego rodzaju szpachlówka? Czy można nią np. pomalować drobne nierówności, a następnie wyszlifować? Jak się domyślam, gradacja 500 jest grubsza od 1000?
O farby podpytam później.
 

Bipa1966

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#2
Ta farba to rodzaj szpachlowki....prawda,.Bardzo przyjemna w pracy....pokrywa wiekszosc rys i niedociagniec jakie powstaja po szlifowaniu.
I da sie na mokro ....szlifowac :D
Potrzebny jest tylko specjalny rozcienczalnik.....zaden inny tego nie rusza....pali i kulkuje :D Tak wiec....uwaga !
 

Załączniki

OP
OP
Zbyszek

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#3
Myślałem o tej w aerozolu.
Jest to pierwsza taka moja poważniejsza robótka- zeszlifowałem listwy na Bipie i wszystko wyglądało, że jest dobrze, a po pomalowaniu podkładem szarym okazało się, że listwy są wklęsłe :| :!: Taka ciekawostka. Wymyśliłem, że zamaskuję taśmą-psiknę te wklęsłe listwy i wyszlifuję na mokro papierem 2000?
Bipa- czyli trzeba zwilżać tym rozcieńczalnikiem? To jest do farb akrylowych, jaki jest jego symbol?
 

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.322 16 0
#8
Na podkład Gunze np. Mr.Surfacer 1200 (ja taki używam) jest jeszcze jedno rozwiązanie, by otrzymać gładką i równą powierzchnię. Rozcieńczyć go w proporcji 1część podkładu/ co najmniej 6 części rozpuszczalnika z opóźniaczem. Położyć kilka warstw i jest gładka powierzchnia bez konieczności szlifowania. Czym jest to ustrojstwo rzadsze tym gładsza jest powierzchnia. Trzeba tylko uważać przy natryskiwaniu, by się nie porozlewał.
 

marek1704

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
H0e
Reakcje
213 0 0
#9
Stary temat, ale nowe pytanie.
Czy podkład im drobniejszy tym lepszy? Czyli Mr Surfacer 1500 - czy może być za drobny i raczej Mr Surfacer 1200?
 

Ciemny

Aktywny użytkownik
Reakcje
857 6 1
#10
Stary temat, ale nowe pytanie.
Czy podkład im drobniejszy tym lepszy? Czyli Mr Surfacer 1500 - czy może być za drobny i raczej Mr Surfacer 1200?
1500 jest dobry jako wykończenie. Na pierwszy podkład wystarczy w zupełności 1000. Ja "surowy" model po szpachlowaniu i szlifowaniu maluje mr hobby 1000, kolejno delikatnie szlifuje "ostatecznie" i na koniec cienka warstwa 1500.
 

Podobne wątki