• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Centralka DR5000, digikeijs

DrCodeWizzard

Aktywny użytkownik
Reakcje
106 2 0
Używam DR5000 i JMRI do kontroli mojej makiety. DR5000 mam podłączoną do komputera tylko przez USB. Mam dwie sieci do obsługi akcesoriów makiety (LLC NMRA i Loconet). Loconet jest podłączony do JMRI przez centralkę, a LLC osobno przez odpowiedni moduł USB. W obydwu przypadkach nie ma jakiś problemów z komunikacja pomiędzy komputerem i system. Tak przy okazji do kontroli loconet można też używać osobnego modułu USB...
 
Reakcje
33 0 0
Podłącz wyjscie loconetB do modulu rlscd+zasilanie torów (wyjscie zas.torow cemtralki do wejscia zasilania rlscd).Modul rlscd ma dwa wyjscia na boostery-podlacz magistrale do boosterow jedna nitke w lewo,druga w prawo(na szlaku,zakladam ze masz boostery z dwoma gniazdami rj..) i zostaje 6 wyjść do fredow na module rlscd.Staram się robic magistrale fredow do max 70mb i rozgaleziam je na dwie strony po max 10-15m(nie robie jednej linii od rozgaleznika do rozgaleznika).Nie stosowac kabli płaskich telefonicznych(moze byc skretka utp lub alarmowy).Jezeli linia do fredow jest dalej od centralki niz 70m to stosuje drugi moduł rlscd z zasilaniem.

Oki, wszystko fajnie, ale... może napisz co rozumiesz przez RLSCD (każdy o tym gada, a informacji w necie wcale), nie każdy wie co to jest...
 

Marcus-Polonus

Aktywny użytkownik
Reakcje
245 2 0
Mam pytanie do kolegów z tą centralką.
Czy zdarzyło się wam, że centralka przestała prawidłowo czytać CV?
Korzystam z Digikeijsa już jakiś czas i od dzisiaj taką dziwną anomalię zaobserwowałem. Nie ważne jaką CV zechcę odczytać - zawsze "odczytuje" najwyższą możliwą wartość, czyli 255.
Żeby nie było - CV wgrywa już normalnie, zachowanie lokomotywy się zmienia.
 

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
302 0 0
Niestety nowa wersja ma tez błąd. Programiści Digikejis pracują nad jego poprawą.
DR5000 1.6.0 bug.png

Problem dotyczy użycia MuliMausa podłączonego do XpressNetu.
Chwilowo nie zalecany jest upgrade do wersji 1.6.0 (a już to zrobiłem...) ewentualnie przywrócenie wcześniejszej wersji 1.5.5.
 

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
302 0 0
Na stronieDigikejis jest już dostępna poprawiona wersja softu w wersji 1.6.1.
Poprawiono w niej problemy wiązane ze współpracą z urządzeniami podłączanymi po przez złącze XF+FB.
Dodano też opcję wyświetlania monitora informacji zwrotnej na całym ekranie.
 

maciekRaszyn

Nowy użytkownik
Reakcje
2 0 0
Mam problem z DR5000 - nie mogę zaprogramować CV wygląda na to że nie działa programowanie./od niedawna/
Wszystko normalnie jedzie na main trak, na progarming track wciskam read CV centralka klika i wyłącza prąd na szyny, po chwili klik prąd wraca.
Na test drive loko jedzie normalnie.
czy któryś z kolegów posiadających DR5000 mieszka w Warszawie i mógłby pomóc w zaprogamowaniu CV w 1 starej loko do której wstawiłem nowe zimo?
 

gph

Nowy użytkownik
Reakcje
7 0 0
Zamierzam w końcu ucyfrowić swoje modele. Wybór padł na DR5000. Trochę już poszperałem na temat tej centralki, ale nigdzie nie znalazłem informacji czym różni się centralka z zasilaczem 18V 3,3A od tej 15V 4A. Wiem czym jest napięcie i natężenie, ale jak to się przekłada na jej rzeczywiste użytkowanie? Z zasilaczem 18V modele będą jeździć z większą maksymalną prędkością, ale z kolei mniej ich będzie można równocześnie użyć? Czy tu chodzi o coś innego?
 

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
302 0 0
Digikejis wydało aktualizację softu w wersji 1.6.2
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Today we released software/firmware version 1.6.2 for the DR5000.

Below you can find the release notes.

Firmware:
  • For new installations, we changed the default value to 0 (disabled) for the "ext88N IN -> Settings -> Number of 16 input modules" field.
  • For new installations, we changed the default value to 0 (disabled) for the "RailCom" checkbox on the "Track Output" screen.
  • Major improvements to overall Loconet communication, solving a lot of data loss and wrong / missing feedback messages.

App:
  • Added checkbox to reset the dr5000 settings to default when updating the firmware.
  • Added the option to change the protocol without an active LAN / Wi-Fi connection.
  • Added the option to open the Log screen in full screen mode.
  • Fixed additional issues with the Digitrax UT throttles.
  • Fixed issues with setting the language to French.

In addition, we will soon publish software/firmware version 1.6.3-beta.
This beta version will have the following updates


  • A new protocol is added, "WiThrottle™". This means you can now use the WiThrottle™ iOS app and the Engine Driver Throttle android app directly through the DR5000.
  • Functionality has been added to use Extended Accessory Commands (dccext) through the DR5000. This makes it possible to use dccext signal addressing for the Z21 signal decoder in combination with the Z21 app.

 

rafald

Aktywny użytkownik
Reakcje
369 0 0
Zamierzam kupić centralkę DR5000 i mam jedno pytanie. Widzę, że w sprzedaży dostępne są dwie wersje z zasilaczem: DR5000-15V i DR5000-18V. Dlaczego jedna ma zasilacz 15V (4A) a druga 18V (3,3A). Z czego wynika ta różnica w zasilaczach? Jakie "konsekwencje" niesie ze sobą wybranie konkretnej wersji?

Widzę, że padło już takie pytanie tu: http://forum.modelarstwo.info/threads/centralka-dr5000-digikeijs.32983/page-6#post-965657 ale pozostało bez odpowiedzi.
 

Marcus-Polonus

Aktywny użytkownik
Reakcje
245 2 0
@rafald Swoją centralkę kupowałem w 2019 roku i akurat w tamtym czasie nie był dołączany zasilacz do centrali. Kupiłem oddzielnie zasilacz z możliwością regulacji napięcia, też Digikeijsa i to specjalnie do tej centrali. Mogę regulować napięcie od 15V do 24V.

Jeżeli się za to zastanawiasz co daje wyższe napięcie w torach to mówiąc wprost, im wyższe napięcie, tym światełka w lokomotywach świecą mocniej oraz jeżdżą szybciej. Tyle.
Większy prąd pozwala na sterowanie większą ilością pociągów. 3A to powinno być do 8 współcześnie produkowanych modeli lokomotyw z dźwiękiem jeżdżących na raz.

Swoją drogą, to powinna być wiedza na poziomie szkoły podstawowej...

Co do samego zasilacza, w zasadzie nie ma to większego znaczenia. Centrala ma zwykłe gniazdo od zasilaczy laptopowych, a takowy możesz sobie skombinować za śmieszne grosze z Allegro. Jeżeli jest opcja kupienia samej centrali taniej to się nie krępuj. Szukając zasilacza sprawdź tylko w instrukcji gwarantowane przez Digikeijsa parametry, które centrala powinna wytrzymać. Jest dostępna do pobrania na ich stronie.
 

kareks

Aktywny użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
ŁKMK
Reakcje
190 10 2
Pierw musisz poustawiac wszystko poprzez aplikacje w komputerze jak SSID czy haslo, moża tez spróbować na ustawieniach defoultowych. Po wlaczeniu centralki szukasz Wifi DR5000-cos tam wpisujesz defoultowe haslo z manuala (nie pamietam) i jak sie połączysz z Wifi ale bez internetu to przechodzisz do aplikacji Z21 i dalej juz poprzez aplikacje. Nie zmieniaj adresu IP.
 

Rozjazd

Znany użytkownik
Reakcje
1.939 133 7
Panowie. Jak połączyć DR5000 z aplikacją z21 na smartfonie?
Rozumiem, że Kolega już zgłębił temat, bo od zapytanie tochę czasu już minęło? Jest dość dużo materiału na YT ad tego. Jeśli Kolega wciąż potrzebuje informacji, mogę wrzucić parę linków, które uważam za niezłe.
PS. Też będę się tym podłączeniem zajmował niebawem.
 

Jacek 26

Nowy użytkownik
Reakcje
13 0 0
Dobry wieczór Państwu
Mam małe pytanko w sprawie digikejisa dr5000 czy ktoś z was miał już taki problem w trakcie instalacji programu na komputerze?
Serdecznie Pozdrawiam
problem.png

Jacek
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 30
DCC 3
DCC 0
DCC 4
DCC 11

Podobne wątki