• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Centralka DR5000, digikeijs

obonek

Użytkownik
Reakcje
33 0 0
#63
Witajcie,
Czytam dokumentację do DR5000 i o ile dobrze zrozumiałem to... centralka obsługuje fredki i multimausy jednocześnie. Dla multimausów trzeba ustawić tryb emulowania centrali Z21? Czy XpressNet jest domyślnie włączony, czy trzeba go sobie odpalić poprzez soft z kompa?
Dobrze zrozumiałem że w centralce dokonywana jest konwersja protokołów komunikacyjnych na wewnętrzny protokół centralki.
Bawił się ktoś może z podłączeniem manipulatora DigiTraxa UT4?
 

JanuszJ

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
T M M
Reakcje
218 7 0
#64
Nic nie musisz zmieniać w centralce..
Dla fredka gniazda Loconet ( T - fredki, B - booster, fredki ), dla multimausa XN+FB. Ważne aby nie pomylić gniazd, bo konsekwencje mogą być dotkliwe :)
UT4 działa bez problemów ( Loconet )
 

obonek

Użytkownik
Reakcje
33 0 0
#65
Dzięki za odpowiedź.... po południu jak wrócę z pracy, robię testy :). W sumie żeby na imprezie modułowej użyć multimausów i fredków musiały by być dwie magistrale i każdy z maszynistów musiałby uważać żeby nie wtyknąć... gdzie się nie powinno... :D
 
OP
OP
K

koc

Użytkownik
H0e
Reakcje
0 0 0
#67
Witam,

Czy ustawienie w centralce DR5000 "LocoNet® over TCP/IP Binary" jest ustawieniem przesyłającym "czysty" pakiet LocoNet "LnPacket",
tak jak w programie dla Uc ATmegi lnMsg *LnPacket?

Pozdrawiam
 

przemas22223

Aktywny użytkownik
Reakcje
113 16 3
#68
Obonek.

Jeśli chodzi o manipulator Digitrax UT4, proponuje skontaktować się z Jarosławem Zdanowicz ps Zdeniu. On ma taki manipulator. Wiem tylko że współpracuje w systemie Loconet, bardzo dobrze też z DR5000.
Jarka znajdziesz też na feju.

Pozdrawiam
 

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
302 0 0
#70
Raczej nie jest to odmiana centralki Ecos. Ideą bardziej przypomina to rozwiązania Uhlenbrocka.
To jest podwójny kontroler (coś ala dwa fredy lub dwa uproszczone MultiMaus'y) rozszerzony miedzy innymi o możliwości programowania.
Jak dla mnie to taki zastępnik komputera.
 

wmac27

Użytkownik
Reakcje
2 0 0
#74
... Możesz jednak również skorzystać z LNET B. ...
To jak powinno wyglądać prawidłowe połączenie boosterów i boxów z FREDami przy korzystaniu tylko z wyjścia Loconet B (DR5000).
Może, któryś z Kolegów wrzuci schemat lub barwnie opisze połączenia.
Czy można w takim razie w linię BOXów, korzystających z LocoNET B, włączyć Booster?
Mamy na imprezach regularne kłopoty z możliwością podłączenia odpowiedniej liczby FREDów.
Czy moduł RLSCD (aktywny, tzn. z boosterem) byłby jakimś rozwiązaniem?
 

prawdziwek

Użytkownik
Nostalgia Za Parą
Reakcje
17 4 0
#75
Podłącz wyjscie loconetB do modulu rlscd+zasilanie torów (wyjscie zas.torow cemtralki do wejscia zasilania rlscd).Modul rlscd ma dwa wyjscia na boostery-podlacz magistrale do boosterow jedna nitke w lewo,druga w prawo(na szlaku,zakladam ze masz boostery z dwoma gniazdami rj..) i zostaje 6 wyjść do fredow na module rlscd.Staram się robic magistrale fredow do max 70mb i rozgaleziam je na dwie strony po max 10-15m(nie robie jednej linii od rozgaleznika do rozgaleznika).Nie stosowac kabli płaskich telefonicznych(moze byc skretka utp lub alarmowy).Jezeli linia do fredow jest dalej od centralki niz 70m to stosuje drugi moduł rlscd z zasilaniem.
 

leszek-rzeszów

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
281 1 1
#76
Witajcie,
W związku z tym, że moje fredi pojadą do wymiany chciałem zainstalować sobie z21 app na adroida i z niego sterować.
Jednak napotkałem na problem którego nie mogę zidentyfikować.
Central oczywiście dr5000, apka z21 - może być inna byle działała.

Robię tak jak na tym video ale mimo to nie działa.

ustawienia lan
zrzut1.jpg


ustawienia WLAN

zrzut2.jpg


cd.

zrzut3.jpg


może macie koncepcję w czym może być problem

czy można się połączyć tym interfejsem dr5000 jakoś przez WLAN lub LAN czy pozostaje tylko usb?
 

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
302 0 0
#77
Proponuję na ekranie LAN Properties ustawić LAN Operation Mode na Bridge.
W ustawieniach XpressNetu w zakładce Settings ustaw XpressNet CommandStat/Version na Z21 i 3.6
 

prawdziwek

Użytkownik
Nostalgia Za Parą
Reakcje
17 4 0
#78
Witajcie,
W związku z tym, że moje fredi pojadą do wymiany chciałem zainstalować sobie z21 app na adroida i z niego sterować.
Jednak napotkałem na problem którego nie mogę zidentyfikować.
Central oczywiście dr5000, apka z21 - może być inna byle działała.

Robię tak jak na tym video ale mimo to nie działa.

ustawienia lan
Zobacz załącznik 714054

ustawienia WLAN

Zobacz załącznik 714057

cd.

Zobacz załącznik 714058

może macie koncepcję w czym może być problem

czy można się połączyć tym interfejsem dr5000 jakoś przez WLAN lub LAN czy pozostaje tylko usb?
Ustaw tryb bridge,poczekaj minutke,w apce(tej czarnej bez obrazka loka) na smartfonie etc ,wejdz w ustawienia,zmień adres ip z domyślnego roco na ....16.254.Wyjdź z ustawien i uruchom sterowanie w prawym gornym rogu powinieneś zobaczyć synchronizacje przycusku stop,zaświeci sie na niebiesko.
 

leszek-rzeszów

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
281 1 1
#79
Proponuję na ekranie LAN Properties ustawić LAN Operation Mode na Bridge.
W ustawieniach XpressNetu w zakładce Settings ustaw XpressNet CommandStat/Version na Z21 i 3.6
pierwsze ustawiłem
drugie było już ustawione

smartfonem łącze się po przez WLAN z DR5000
na apce z21 w ustawieniach wbijam ip 192.168.16.254, taki jak na DR5000
ale nadal się nie łączy

jak połączę się na kompie z siecią WLAN DR5000 to gdy pinguję adres 192.168.16.254, to odpowiada DR5000

więc problem pewnie w konfiguracji samej centralki
 

prawdziwek

Użytkownik
Nostalgia Za Parą
Reakcje
17 4 0
#80
pierwsze ustawiłem
drugie było już ustawione

smartfonem łącze się po przez WLAN z DR5000
na apce z21 w ustawieniach wbijam ip 192.168.16.254, taki jak na DR5000
ale nadal się nie łączy

jak połączę się na kompie z siecią WLAN DR5000 to gdy pinguję adres 192.168.16.254, to odpowiada DR5000

więc problem pewnie w konfiguracji samej centralki
Przy pierwszym uruchomieniu miałem podobnie,pingi szly aplikacja sie nie łaczy z centralką mimo że widzi smartfony.Wyłaczylem na godzinke,uruchamiam i wszystko śmiga?wtf i hgw.Postaw centralke do defaulta i ustaw tryb bridg jeszcze raz.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 30
DCC 3
DCC 0
DCC 4
DCC 11

Podobne wątki