• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Centralka Digitrax'a czy Uhlenbrock'a

Cobrix

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
93 1 0
#24
Poza tym napięcie wyjściowe jest wg zaleceń FREMO za wysokie - ma być 14 V a jest 17-18 V.
W Digitrax'ie ??
To sie akurat reguluje i mozna ustawic jakie jest wymagane.

Nie wiem jak w klubach i na wystawach ale ja przestawilem sie na Digitraxa w domu. Uzywalem wielu systemow, najpierw europejskich a potem amerykanskich. Prodigy Advance 2 uwazam za najlatwiejszy system z jakim sie spotkalem - wszystko wrecz intuicyjne niepotrzebna zadna instrukcja. Przestawilem sie na Digitrax'a ze wzgledy na niedobor pradu w PA. Mam zestaw Digi 8A i jedna skrzynka zalatwia mi cala makiete. Z prodigy musialem kombinowac z dwoma boosterami zeby nie bylo problemow. Niestety cos za cos - obok manipulatora Digi zawsze musi lezec instrukcja bo niektorych opcji po prostu nie da sie spamietac. Czasami po dluzszym okresie nieuzywania mam nawet problem z przypomnieniem sobie jak sie przechodzi do funkcji >13. Co jest fajne na oryginalnym manipulatorze ze sa dwa pokretla i praktycznie jednoczesnie mozna sterowac dwoma adresami bez zbednego przelaczaniam sie miedzy nimi. Te kwestie chyba jednak klubu nie dotycza bo uzywacie fredow.
 

Gor717

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
701 8 0
#26
brian-82 - z manuala do DCS100 wynika że też "łyka" 22 adresy:


"
18.0 How the DCS100 Manages Addresses



Your command station has a finite number of “slots” available in its memory.
The factory default is set for 22 addresses. Once the slots available in your
command station are full, the system will display the “

slot=max” or “FF


” message
to let you know that you need to release some locos if you want to select



and run others."





Chyba inne właściwości powinny więc określać czy DCS100 czy DB150.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.993 140 0
#29
Greg1960 napisał(a):
Zresztą da się obniżyć napięcie wyjściowe również w Intelliboxie, tylko nie tak prosto.
No jak, trzeba pogrzebać w menu.

To jak jest w końcu z tymi ilościami sterowanych/wpiętych jednocześnie lokomotyw?
Intelibox = 32
Digitrax = 22?
 
OP
OP
brian-82

brian-82

Moderator Grupy KSK Wrocław
Donator forum
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
190 2 0
#31
To jak jest w końcu z tymi ilościami sterowanych/wpiętych jednocześnie lokomotyw?
Intelibox = 32
Digitrax = 22?
W Digitraxie o ile jest to DCS100, to można mu zmienić opcję, żeby miał 120 slotów. Tu się rodzi mały problem, bo żeby zmienić opcję to trzeba mieć czym (manipulator Digitrax'a potrzebny). A to oznacza, że wypada kupić zestaw, a to kosztuje więcej. Dobrze mówię?
 
OP
OP
brian-82

brian-82

Moderator Grupy KSK Wrocław
Donator forum
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
190 2 0
#34
Zamawiamy zestaw Super Chief'a przez Modellbahn-Atelier-Berlin. Tak, że w Wołowie chrzest bojowy centralki.
 

Cobrix

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
93 1 0
#35
Podepne sie tutaj z pytaniem zeby nie zaczynac nowego watku.

Czy ktos moglby juz cos wiecej powiedziec o Z21? Szczegolnie prosba do usera Gor717 jako posiadacza.
Wg ponizszego rysunku jest tam gniazdo opisane jako Loconet. Uzywam Digitraxa i wolalbym przy nim zostac ze wzgledow na prad (Digitrax 8A, Z21 ma tylko 3A) ale byc moze wystarczy centralke Z21 polaczyc z centralka Digitrax za pomoca tego gniazda i juz ?

Wnetrza kabin amerykanskich lokow nie bedzie ale az tak mi nie zalezy na funkcji sterowania lokiem. Inne bajery tej centralki wystarcza.

Czy dysponuje ktos moze linkiem do jakiej instrukcji w j. angielskim ?

Tak z ciekawosci. Na jednym z filmow widzialem obraz online makiety z kabiny. Niestety film byl po niemiecku i nie zakumalem jak to zostalo zrobione. Jakas kamera wifi w loku, czy ta centralka ma juz soft do tego czy jeszcze jakies dodatkowe akcesoria sa jeszcze potrzebne zeby cos takiego zrealizowac?

74470_0_Roco10820_Z21_Digitalzentra.jpg
 
1

12g

Gość
#36
Jeśli chcesz kupić centralkę Z21 do podłączenia przez Loko-net to nie z zestawu startowego. Centralki z zestawów są zubożone o loko-net i parę innych rzeczy, wyróżniają się też małą literą "z" w nazwie. Taką informację uzyskałem od dystrybutora Roco.
 

Gor717

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
701 8 0
#37
Tak w kolejności:
1. LocoNet - dzisiaj właśnie dostałem info od brian-82 (w innym wątku), ze nasza klubowa centrala Digitrax właśnie jedzie z Berlina. Do tej pory nikt z nas nie zdecydował się próbować podłaczyć Z21 do LocoNet. Ponieważ moje FREDY "robią się", nie próbowałem jeszcze czy wepnięty tam FRED pozwalałby sterować lokiem. Generalnie w tej chwili jeszcze wiecej zagadek i pytań niż odpowiedzi. Najprawdopodobniej zrobimy taką "ustawkę" w jakiś z weekendów - może jeszcze w lutym.Tak na marginesie to ekipa jest jak widzę sceptyczna (jeśli nie zachowawcza w tym względzie). Będę informował.
2. Instrukcje ENG - jedyny bardziej rozbudowany opis po angielsku (jaki znam) jest tutaj - http://www.z21.eu/content/download/624/4856/file/Bedienungsanleitung.pdf od strony 32.
3. Kamera podłaczona do Z21 - przedstawiciel ROCO - p. Piterka - sygnalizował, że prace rozwojowe będą ukierunkowane również na to. Nie sądzę jednak, że już. Zaczęli ostro wstawiać te kabiny róznych specyficznych loków. Takie "wodotryski" raczej.
4.Z nowości - na przebudowanej stronie pojawiła się aplikacja Z21-Maintenance - z nią jest update firmwaru do 1.11 oraz mozliwość obsługi (sound) dekoderów ZIMO. Jeszcze tego nie sprawdzałem. Jak się zepnę to założę raczej nowy wątek o Z21.
Co do LocoNet - jedyne co widać w tej aplikacji to możliwość ON/OFF czegoś co opisali jako LocoNet Stromquelle (ein). Jak zepnę to z LocoNetem (FRED, Digitrax etc) to zapiszę o co biega.

pozdrawiam
 

Gor717

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
701 8 0
#40
Dodam tylko, że z FAQ na stronie Z21.eu wywnioskowałem, że do gniazda LocoNet można chyba podłaczyć manipulator - chyba mowa o ProfiBoss od FL. Może FREDie też hulają? W aplikacji o której pisałem (jest w wersji ENG) ta pozycja LocoNet pozwala zrobić ON/OFF zasilania na tym wyjściu.
Ciekaw jestem odpowiedzi ROCO.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 1
DCC 3
DCC 0
DCC 4
DCC 11

Podobne wątki