• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Centrala Rybna

OP
OP
maciekk

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.346 10 0
#81
Budynek stolarni wraz z biurami na piętrze jest gotowy, oczywiście jak stanie w miejscu docelowym to koło cylkuratora dojdzie jeszcze jakiś zbiornik, kontener na trociny ( no właśnie co tam by było najlepiej postawić ? ) oraz pył i trochę stert desek przed samym budynkiem, planowana jest również wiata do składowania grubszego drewna która stanie od strony drzwi.

Jaki klej sprawdza się najlepiej do sklejenia ze sobą kartonu z metalowa blaszka ? Z prób z wikolem oraz cyjanoakrylem jestem średnio zadowolony... może butapren dobrze by się sprawdził ?
D4223906-2430-4FEC-A160-2A58926A43AF.jpeg
7D812A06-9E72-4A9E-AA40-2EB4FFAB2DDC.jpeg
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#82
Spróbuj (na początek testowo) Butapren+CA.
Wiążą się szybko razem i trzymają dobrze,
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.560 386 20
#84
Ja do klejenia różnych materiałów o różnych powierzchniach i różnych ich chłonnościach używam takiego Pattex-a:

Pattex repair glue.jpg
 
OP
OP
maciekk

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.346 10 0
#85
Dzięki za porady odnośnie klejów, będę testował.:)

Powstała wiata do składowania grubego drewna, co prawda chyba docelowo ją trochę obniżę bo jest bardo wysoka... Pierwsza dostawa belek trafiła na miejsce a robotnicy odrazu rzucili się do pracy.
C8C7E142-5BEE-4090-90FD-6D414CA976F8.jpeg
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#87
Miałbym dla kolegi taką propozycję odnośnie tej wiaty, jak kolega sam napisał jest to wiata do składowania grubego drewna, wysokość jest dobra, tylko zamiast 4 podpór dachu zrobił bym 3 podpory, tak aby między nie mógł wjechać wózek widłowy, bo to co teraz jest widoczne na zdjęciu to w żaden sposób nie zmieści się z tym drewnem aby je umieścić w górnych partiach tego składowiska, bo nie sądzę że tak grube bale drewna były układane przez pracowników. Jeżeli ta operacja nie jest już możliwa to proponował bym aby te wiązki drewna obrócić o 90 stopni, wtedy dostęp do wiaty będzie z dwóch stron.
 
OP
OP
maciekk

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.346 10 0
#88
Maćku, jakiej firmy są koziołki ? Te, na którym leży drewno obrabiane przez robotnika.
Woodland


Miałbym dla kolegi taką propozycję odnośnie tej wiaty, jak kolega sam napisał jest to wiata do składowania grubego drewna, wysokość jest dobra, tylko zamiast 4 podpór dachu zrobił bym 3 podpory, tak aby między nie mógł wjechać wózek widłowy, bo to co teraz jest widoczne na zdjęciu to w żaden sposób nie zmieści się z tym drewnem aby je umieścić w górnych partiach tego składowiska, bo nie sądzę że tak grube bale drewna były układane przez pracowników. Jeżeli ta operacja nie jest już możliwa to proponował bym aby te wiązki drewna obrócić o 90 stopni, wtedy dostęp do wiaty będzie z dwóch stron.
Wiata zostanie obniżona o około 2 cm, co do ułożenia belek w miejscu docelowym będzie inna, ale słuszna uwaga z tym składowaniem. Te grube belki maja robić za swego rodzaju wypełnienie, a miejsca bardziej widoczne dla oka będą uzupełnione delikatniejszymi przekrojami belek i desek. Niestety tworzenie takich stosów jest dość pracochłonne dlatego tak postanowiłem sobie ułatwić prace.
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#89
Jeśli mogę jeszcze wtrącić conieco o klejach.
U siebie do klejenia plastiku do kartonu/papieru i odwrotnie stosuję klej "Magic".
Też się sprawdza. Nie próbowałem z innymi materiałami. :)
Tyle offtopic. :)
 
OP
OP
maciekk

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.346 10 0
#91
Prace trochę spowolniły bo na warsztacie inne projekty a z drugiej strony nie ma jakiegoś ostatecznego terminu żeby skończyć ten projekt... Imprez brak motywacji trochę też. :confused:Po ukazaniu się zapowiedzi że targi w Poznaniu się jednak odbędą będę dążył do tego żeby rozbudowaną centrale właśnie tam zaprezentować... kto wie czy to nie będzie druga i ostatnia publiczna prezentacja tej makiety. :niepewny:
Powstaje największy budynek który stanie na nowej skrzynce a mianowicie warsztaty/garaże. Planuje zrobić jedną może dwie bramy otwarte i zainicjować jakieś wnętrze...
1B6FF881-D5E1-44C7-A03D-7690B8D877C6.jpeg
 
OP
OP
maciekk

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.346 10 0
#92
Ostatnio @Artur onieśmiela swoimi ,, wnętrzarskimi „ zdjęciami magazynów portowych, wiec postanowiłem zrobić mu małą konkurencje. :)

Plakaty lepsze by były z gołą babą, ale miałem pod ręką tylko propagandowe. :p
50A853BF-64D6-4183-9A4D-F347E7C75FF2.jpeg
 
OP
OP
maciekk

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.346 10 0
#96
@maciekk spróbuj ukryć ten ślad kleju pod tokarką :)
Skąd tych wspaniałych dżentelmenów masz?
Zdjęcie było robione chwile po tym jak skończyłem , dzisiaj po kleju nie ma już śladu. ;) A panowie to produkt Preiser.

Można powiedzieć, że największy budynek garażowo/ warsztatowy na nowy segment Centrali jest w 90% skończony, resztę detali będę dorabiał jak bydynek stanie w miejscu docelowym. W miejscach w których nie ma bram są zrobione wnętrza i tam zrobię otwarte wrota.

Zostało mi jeszcze zrobienie doku wraz z przyległymi budynkami i pomału będę się zabierał za ustawianie wszystkiego na skrzynce. :)
9483FC5E-E077-4DCF-81B4-55670C337F92.jpeg
 
OP
OP
maciekk

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.346 10 0
#98
Szkoda że nie ma żadnej dyskusji w wątku, sam nie wiem czy to dobrze czy nie ? Ja działam dalej...

Podobno trzeba się przełamywać i wychodzić z ,,strefy” komfortu... miałem duży problem z modelami żywicznymi, nie robiłem ich, trochę się bałem żeby czegoś nie popsuć, woalem komuś zlecić tą prace, postanowiłem w końcu się przełamać i zrobić jakiś żywiczny model. Stało się, na warsztat trafił dok produkcji Artitec ( to dzięki niemu pojawił się pomysł na rozbudowę Centrali Rybnej ) na początku nie miałem pojęcia jak i z której strony się za ten model zabrać... @Adam66 mnie trochę zmotywował pokazaniem gotowego kutra, który docelowo ma właśnie tutaj stanąć.. Postanowiłem zadziałać od podstawy a później już jakoś poszło. Jak na pierwszy raz to chyba nie wyszło najgorzej ?
Oczywiście musiałem go zrobić trochę po swojemu a nie tak jak producent wymyślił, a przyklejanie lin doprowadziło mnie prawie do szału... ale się jakiś udało. o_O

Tym samym mogę zakomunikować, że wszystkie główne elementy infrastruktury są gotowe. Mam jeszcze w głowie kilka pomysłów na rożnego rodzaju graciarnie, wiatę na gazy, śmietnik, zewnętrzna umywalnie do mycia skrzynek ( może macie jakieś zdjęcia takich miejsc?) i pewnie jeszcze coś wymyślę jak wszystko stanie na skrzynce.
Ogólny widok na całość...
4C3EC863-3DB8-4CAB-8D27-2A4C41EEE0D1.jpeg

Majster wyszedł z kanciapy wiec chyba coś się będzie działo... a może tylko wyszedł na papieroska ? Obok jego wierny towarzysz kot Zbyszek ( ten poluje na jakąś rybkę która wypadnie przypadkiem z skrzynki...:p
832270F6-8FA9-4B99-A068-55FD21670E79.jpeg
Każda chwila żeby sobie zrobić krótka przerwę jak szef nie widzi jest dobra...:ROFL:
D43BD394-0BA9-4A1B-B0A8-D4AAF2490C93.jpeg
 

robertmuszka

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
T M M
Reakcje
4.091 153 19
#99
Maciek, ja sie bałem cokolwiek napisać. jak pewnie wielu. fajna robota w Twoim wykonaniu. Na jednym ze zdjec wnetrza widziałem wiertarke stołową na siłę.
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
Szkoda że nie ma żadnej dyskusji w wątku, sam nie wiem czy to dobrze czy nie ?
.
Ciekawa ta Twoja opowieść i wykonanie ,tylko nie rozumiem w jaki sposób z hali przetwórczej są ładowane na wagony ładunki? Chroniczny brak toru kolejowego przy rampie hali od dłuższego czasu nie daje mi spokoju .Opowiadasz o epoce , w której transport kolejowy jeszcze "rządził" -stąd moje pytanie.
Oczywiście z modelarskim pozdrowieniem
Jan Hoart