• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Centrala Rybna

OP
OP
maciekk

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
#23
@tomekkor dokładnie tak jak napisał @Kempol budynek jest A&S projekt oczywiście odpowiednio pomalowany i spatynowany. Jak dla mnie super produkt na Polskie makiety.
Co do lamp muszę przemyśleć temat, dziękuje za wszystkie rady i zdjęcia. Na pierwszej skrzynce mam lampy na drewnianych słupach od Kluby i chyba w tym kierunku pójdę.
Tym czasem kolejna porcja zdjęć, w tym poście zajmę się zaprezentowaniem magazynów chłodniczych które były drugim bodźcem zaraz po wagonie chłodni do zbudowania tej bocznicy. Uprzedzając pytania dlaczego pod magazyny nie dochodzą bezpośrednio tory... zależało mi na dużym placu na którym będzie można fajnie zainicjować załadunek i rozładunek towarów do przyjeżdżających ciężarówek ( fakt później pomyślałem ze mógłbym zrobić tory zatopione w płytach betonowych przez co bym pogodził duży plac i tory pod magazynem... no ale pomysł wyszedł już jak bocznica była gotowa ). Cały ruch widze tak, że towar jest dostarczany z pobliskiego nabrzeża ,część która będzie transportowana drogą kolejową idzie na rampę a druga która jest przeznaczona do sklepów i hurtowni jedzie transportem samochodowym jest transportowana do magazynów, następnie z rampy pakowane do samochodów.
BB053E88-8346-4E18-B2E9-B98BF0144DFA.jpeg

Pierwsze załadunki...
C0C0E590-55DB-4E0E-B2E4-50310F718C02.jpeg
Magazynier w pracy, może to właśnie tym transportem przyjechały skrzynki na ryby od @Adam66 ? ;)
42F7000C-98E5-4E50-A8B6-89E416C03345.jpeg
Trochę o towarach które według mnie mogły by się znaleźć na bocznicy Centrali rybnej, oczywiście beczki a w beczkach śledzie, w workach mączka rybna, no i dojdą skrzynki z rybami od Adama ale jak budowałem bocznice to jeszcze ten produkt nie był dostępny.
03E98D70-B824-467B-971B-F282D640137A.jpeg

9155CD7B-1F7C-413D-9C98-B040D888BD22.jpeg
Na koniec tej części widok ogólny na magazyny A,B,C
4FCBDF80-FB9B-4409-8864-EF19DBEFC35D.jpeg

DC707822-D713-42F6-BDD8-BC4034E3670B.jpeg
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.614 107 12
#27
Dzięki. Po prostu niektóre pozycje z allegro od Pana Bogusława sa również dostępne w powyższym linku od Kempola
 

Bolutek

Ostrzeżony
Reakcje
1.611 378 7
#28
Przepraszam że doczepię się do jednej fotki. Ale w tamtych latach SU45 to raczej na bocznicach nie bywało. Każda bocznica posiadała swój regulamin obsługi z m.in. zakazem wjazdu określonych lokomotyw...
 

Mafia

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
KSK Wrocław
Reakcje
1.492 19 0
#30
yyy, czyli to ta makieta, która była prezentowana na Hobby? Myślałem, że coś nowego robisz :) Zmylił mnie budynek od As Projekt, zamiast Artiteca :)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.388 463 29
#32
Ale w tamtych latach SU45 to raczej na bocznicach nie bywało.
W dodatku żółte czoła wprowadzono dopiero w połowie 1988 roku, więc jeżeli mają to być lata 1980., to przedział czasowy bardzo się zawęża. Ale trochę chyba się czepiamy...;) Makieta bardzo mi się podoba.
 
OP
OP
maciekk

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
#34
Przepraszam że doczepię się do jednej fotki. Ale w tamtych latach SU45 to raczej na bocznicach nie bywało. Każda bocznica posiadała swój regulamin obsługi z m.in. zakazem wjazdu określonych lokomotyw...
Pełna zgoda , miałem takie zdjęcie dlatego wstawiłem. :)A co do samych lokomotyw na bocznicach wydaje mi się , że tak mała bocznica raczej nie posiadała na wyposażeniu swojej własnej lokomotywy manewrowej tylko korzystały z ,, podsyłów” , lokomotywa rozkładowa o danej godzinie wpychała wagony do załadunku a później je zabierała, oczywiście tak mi się wydaje i mogę się mylić ? U mnie na potrzeby prezentacji będzie dedykowana lokomotywa manewrowa może nawet dwie dla urozmaicenia. Ale na dzień dzisiejszy dopiero powstają. ;)
yyy, czyli to ta makieta, która była prezentowana na Hobby? Myślałem, że coś nowego robisz :) Zmylił mnie budynek od As Projekt, zamiast Artiteca :)
Tak to ta sama makieta, ale myśle że cały czas można ją nazwać nową w końcu ma raptem kilka miesięcy i tylko raz została zaprezentowana szerszej publiczności. :p

Maciekk, co to za telewizory w linii okien pod dachem?
Tak jak napisał @KoVaL te ,, telewizory” to urządzenia chłodnicze w końcu to są magazyny , chłodnie.
 
OP
OP
maciekk

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
#36
Andrzeju być może masz racje, ja nie jestem ekspertem od systemów chłodniczych. ;) Może podpowiesz jak powinna wyglądać prawidłowa instalacja chłodnicza w takich magazynach ? Weź pod uwagę że te magazyny maja spełniać zadanie chłodni a nie mroźni a to znacząca różnica i są stosunkowo małymi budynkami...
A tym czasem kolejna cześć fotorelacji z budowy bocznicy...
Teraz już bardziej będę pokazywał detale niż jakieś wielkie prace, ale dla mnie zawsze te detale robią największy klimat na makietach, np postanowiłem ustawić tablice z ogłoszeniowa przed wjazdem na teren zakładu.
17185C8E-A1FC-41C5-9E54-175800BFA6BA.jpeg

Następnie dodałem wiatę na samochód dla kierownika Centrali , wiata to przerobiony produkt z oferty Kotebi... w tle można zobaczyć tabliczki nad drzwiami w budynku, ustawione narzędzia oparte o ścianę i jakiegoś pracownika kończącego swoją zmianę...
059B9126-1AEA-4F0E-9C71-BD9BD51AA710.jpeg

Musiała również dojść brama...
B5A666F7-8675-49CC-9641-9606667422A4.jpeg

Wstawiłem również barierkę zabezpieczająca rozjazd żeby przypadkiem ktoś ciężarówką w niego nie wjechał, i wstawiłem zwrotnik co prawda nie obracający się ale mi się podoba, jest delikatny i fajnie dopełnia całość...
B93CE57B-C46C-4AC6-A4DE-815988364722.jpeg

Nie wyobrażam sobie takiej bocznicy bez wagi dla samochodów i tutaj jest połączenie dwóch produktów sama waga to również produkt od Kotebi a budynkiem poratował @Heniek_Star , wykonanie moje...
92F76962-5F1B-4806-8F0B-5560BDAB68F8.jpeg
Wymyśliłem sobie przyzakładowy sklep rybny ,, Karpik „ chciałbym nad drzwiami zamontować fajny szyld z nazwa niestety nie mam pomysłu jak go wykonać żeby nie był przesadzony... może koledzy poratują pomysłem , może @Adam66 coś byś wyczarował ?
FCB95A2E-0C06-4385-B060-2BF02C2EBBE7.jpeg

7A316DE0-0099-4F2A-8F02-7E08B5B0ACFA.jpeg
Na poniższym zdjęciu widać lampy od Zbyszka Kluby które są tam ustawione i myśle że w takim stylu staną tam gdzie były maszty oświetleniowe...
F1C596C5-7AC0-4BA0-9BEE-A7C3767A11E4.jpeg

Na tej skrzynce jeszcze brakuje bramy zamykającej teren bocznicy, ma mieć szyld z nazwą który będzie wycięty na laserze ale cały czas czekam aż powstanie...na dzisiaj tyle.:)
 

Bolutek

Ostrzeżony
Reakcje
1.611 378 7
#37
Super wrażenie to robi. Tablica propagandowa. Bieda-sklep z zakratowanymi oknami. Rowerek oparty o ścianę. Przydałby się jeszcze jakiś afisz lub banner propagandowy na dachu magazynu "o sile przewodniej narodu", ale ktoś mógłby nie zrozumieć dowcipu :D;)...
 

nohab

Znany użytkownik
Reakcje
543 115 2
#39
Podobne tylko 2,3,4 krotnie większy.
https://www.olx.pl/oferta/agregat-chlodniczy-prl-tamel-szje-24a-CID619-IDyyFvV.html
Sklep dla pracowników na terenie hurtowni, tak. Dla mieszkańców wejście za płotem i brak możliwości przejścia na teren hurtowni przez sklep.
W Pile sklep CR posiadał betonowe, wyłożone kaflami wanny z żywymi rybami, nawet słodkowodnymi.
PPH Centrala Rybna miała własne bazy transportowe i warsztaty. Ten bałagan z oponami, nie w tym miejscu.
Robisz magazyny centrali rybnej, powinna być "lodziarnia". Myjnia skrzynek i wanien. Kotłownia. Wanny do transportu żywych ryb i koryta
przeładunkowe. Proponuję wykonać też drogę przez tory do rampy. Rampa oświetlona. Magazyny oświetlone.
A miejsca tak mało.
 
OP
OP
maciekk

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
#40
Podobne tylko 2,3,4 krotnie większy.
https://www.olx.pl/oferta/agregat-chlodniczy-prl-tamel-szje-24a-CID619-IDyyFvV.html
Sklep dla pracowników na terenie hurtowni, tak. Dla mieszkańców wejście za płotem i brak możliwości przejścia na teren hurtowni przez sklep.
W Pile sklep CR posiadał betonowe, wyłożone kaflami wanny z żywymi rybami, nawet słodkowodnymi.
PPH Centrala Rybna miała własne bazy transportowe i warsztaty. Ten bałagan z oponami, nie w tym miejscu.
Robisz magazyny centrali rybnej, powinna być "lodziarnia". Myjnia skrzynek i wanien. Kotłownia. Wanny do transportu żywych ryb i koryta
przeładunkowe. Proponuję wykonać też drogę przez tory do rampy. Rampa oświetlona. Magazyny oświetlone.
A miejsca tak mało.
Sklep jest przyzakładowy i jak byś wczytał w to co pisze jest on za bramą która jeszcze nie jest zamontowana ,wzorowałem się na podobnym sklepie zakładowym mleczarni w Toruniu. Z tym przejściem się nie zgodzę, towar zazwyczaj jest dostarczany od tyłu do takich sklepów. Nie wyobrażam sobie sytuacji w której pracownik musi chodzić na około z towarem do sklepu. ( co nie znaczy , że gdzieś taka sytuacja nie występuje ). Uspokoję ciebie , droga przez tory do rampy jest tylko nie jest widoczna na tych zdjęciach które wstawiłem, warsztaty , lodownia i całe zaplecze techniczne będzie na skrzynce która zostanie dobudowana. ;) Masz zdjęcie takiej myjni do wanien i skrzynek ? O tym nie pomyślałem a może to być fajny detal... A z tym miejscem to chyba przesadzasz, na placu i rampie jest miejsca pod dostatkiem.
9F361F02-A420-4427-B362-46E40A384A5A.jpeg