• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Car system Faller

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.029 108 2
#1
Mam pytanie czy macie jakieś doświadczenia z Car systemem od Fallera , jeśli tak to chętnie bym o nich poczytał , bo będzie mi taki system potrzebny do makiety którą budujemy wraz z kolegą.
Dużo się dowiedziałem z filmów z netu i opisów ale nie ma to jak doświadczenia z własnego podwórka.
Za wszelkie wpisy z góry dziękuję.
 
OP
OP
Brodagaz

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.029 108 2
#7
Dziś chciałem pokazać najprostszy etap car faller system, mianowicie montaż drutu prowadzącego na module.
Na naszych modułach zdecydowaliśmy się na drogę wykonaną z tektury modelarskiej o grubości 2mm.
Tektura została przyklejona do modułu za pomocą kleju szybko schnącego do drewna soudal ( może być zwykły wikol).
Następnie została zaimpregnowana lakierem bezbarwnym matowym.
20160109_120043.jpg

Kolejny etap to odmierzenie drogi na naszych modułach droga jest szeroka na 80mm i jest to standard używany przez wiele firm modelarskich ( Busch , Faller i inni przy produkcji gotowych dróg.
Następnie narysowałem linię w miejscach gdzie będzie ukryty drut w tym wypadku jest on 17mm od krawędzi drogi , tak sobie wymyśliłem by auta jechały możliwie najbliżej prawej krawędzi jezdni.
Kolejny etap to frezowanie rowka pod drut, i można to zrobić na przykład dremelem , my kupiliśmy specjalną maszynkę fallera ze względu na to iż czeka nas dużo pracy i kilka ładnych metrów do zrobienia. Maszynka jest dedykowana do sklejki ale z tekturą też świetnie sobie radzi.
20160109_123528.jpg

Kolejny etap to montaż drutu , po prostu wciskamy go w rowek, jak już drut siedzi w swoim miejscu zakleiłem go jeszcze dodatkowo kropelką ( taki mój patent po to by przypadkiem się nie wysunął podczas gipsowania.
20160109_130247.jpg
20160109_130252.jpg

Gdy już drut należy go zamaskować gipsem .
20160109_131159.jpg


W następnych postach pokażę kolejne kroki . ;)
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#12
To do poniedziaku wstrzymaj dalsze prace , gips , drut na bok i dwa dni "wakacji";):) przejazd aut przez tory tez ogarnięty .
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Warsztat 2

Podobne wątki