• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Warsztaty Bytom – Warsztaty Modelarstwa Kolejowego – cykliczne spotkania

OP
OP
Czesław Turko

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
#21
Już trzecie z kolei warsztaty za nami. Chociaż tym razem frekwencja była nieco mniejsza to i tak było milo sie spotkać, porozmawiać, podpatrzeć co nieco. Bardzo proszę osoby, które robiły fotki podczas warsztatów o ich wstawienie pod tematem.

Kolejne Warsztaty Bytomskie odbedą się 10. 03. 2018 w godzinach od 9.00 - 13.00.
Zapraszam wszystkich zainteresowanych.
 
OP
OP
Czesław Turko

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
#25
Witam ponownie.

Zaoferowano mi na umowę i co najważniejsze nieodpłatnie pomieszczenia do prowadzenie warsztatów z modelarstwa kolejowego. Są duże szanse na stworzenie tam stałej siedziby na „Bytomskie Warsztaty” i nie tylko na warsztaty. Łączna powierzchnia połączonych ze sobą dwóch pomieszczeń to ponad 60 m/2. Jest też duża i jasna sala gimnastyczna. Zapewniono mnie, że będziemy mogli wykorzystywać ją do wystawiania makiety modułowej. :D
Co z tego wyjdzie zależy nie tylko ode mnie, lecz jeszcze od paru chętnych i zaangażowanych w ten projekt osób.

Wszystkich zainteresowanych oraz chętnych do pomocy w realizacji tego przedsięwzięcia proszę o posty pod tematem oraz kontakt na P.W, lub dzwonić.
 

cenTTury

Nowy użytkownik
Reakcje
8 0 0
#26
Zacna idea - jest szansa na stworzenie miejsca na rozwijanie naszego hobby dlatego wszystkich chętnych z mojej stronie serdecznie zapraszam do udziału w tym projekcie.
 
OP
OP
Czesław Turko

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
#29
Chciałbym poinformować wszystkich zainteresowanych, że od 11 maja ponownie ruszają warsztaty w Bytomiu. Jest to już stała siedziba i przeznaczona tylko na warsztaty modelarstwa kolejowego a mieści się przy ul. Stolarzowickiej 19 w Bytomiu Miechowicach. Pomieszczenia warsztatowe znajdują się na drugim piętrze w sali nr 15. Wjazd i wejście do budynku jest od ul. Kasztanowej. Dojazd samochodem z miejscem parkingowym pod budynkiem 200 m od DK 94. Od przystanku komunikacji miejskiej 100 m.
Warsztaty będą odbywały się w każdą środę od godz. 16,00 do 19,00 oraz w drugą sobotę miesiąca w godzinach od 9,00 do 19,00 z przerwą obiadową od 13,30 do 14,30. obowiązującą wszystkich uczestników warsztatów.
Na pierwsze warsztaty prosiłbym o nie planowanie rozpoczęcia budowy segmentów (skrzynek) od zera czyli piłowanie, ciecie, wiercenie, szlifowanie, itp. Pomieszczenie do prowadzenia tego typu prac powinno być gotowe na następne co miesięczne warsztaty czyli 8 czerwca.
Ponieważ ilość stanowisk warsztatowych w modelarni jest ograniczona prosiłbym o zgłaszanie swego uczestnictwa w warsztatach. Mam możliwość wypożyczenia kilku dodatkowych stołów i krzeseł , lecz muszę o tym wiedzieć minimum cztery dni prędzej. Będzie nieco ciaśniej, ale wejdzie więcej osób.
Zainteresowanych uczestnictwem zapraszam do pisania pod tematem, lub na PW.
Czesław Turko.
https://www.google.pl/maps/place/St...23d09ee2d1!8m2!3d50.3657509!4d18.850708?hl=pl
 
OP
OP
Czesław Turko

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
#30
Główna sala prawie gotowa. Zostają prace porządkowe przed otwarciem. Jednak jeszcze sporo pracy trzeba włożyć żeby wykończyć wszystko. Ale powoli i systematycznie pracując wykończę pomieszczenie modelarni przeznaczonej do prac t.z. brudnych gdzie będzie można piłować, szlifować, ciąć, wiercić, itp.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
 
OP
OP
Czesław Turko

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
#31
Wszystko zapięte na ostatni guzik (chyba). Jutro się okaże. Osobom które będą uczestniczyć w warsztatach od godz. 9,00 do 19,00 przypominam o przerwie obiadowej pomiędzy 13,30 a 14,30.
Dla ciekawskich sprawdzenia na czym polegają warsztaty i nad czym będzie się pracowało podczas warsztatów postawiłem parę metrów szlaku wąskotorowego i stację Cichutka. Czy jest może ktoś chętny do podpięcia się do tej makietki z małą stacją ?
H0e Stacja Cichutka.JPG
 
OP
OP
Czesław Turko

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
#34
Czy jest może ktoś chętny z właścicieli modułów wąskotorowych w wielkości H0e żeby w modelarni 1 czerwca wspólnie ułożyć makietę szlaku wąskotorowego ? Przydałby się 2 x łuk 90 stopni i stacja z możliwością oblotki lokomotywy.
 
OP
OP
Czesław Turko

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
#38
To trzeba się pytać właściciela. Wiem, że ta węższa (biała) płytka służy do programowania i ustawiania pracy świateł w lokomotywach.
 
OP
OP
Czesław Turko

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
#40
Żeby programować i ustawiać pracę dekoderów w lokomotywach czy wagonach to niezbędny jest taki sprzęt dla elektronika.
 

Podobne wątki