• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Warsztaty Bytom – Warsztaty Modelarstwa Kolejowego – cykliczne spotkania

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.257 496 29
Noclegi, wyżywienie, dojazd, refundacja jakaś informacja.
Czy mamy przez pół Polski jechać bo się komuś nudzi.
Zero odzewu, zastanawiał się Pan czemu.
Czy za wszystko płacimy My, potencjalni uczestnicy, a Pan wystawia pierś do medalu.
 

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.053 26 1
Noclegi, wyżywienie, dojazd, refundacja jakaś informacja.
Czy mamy przez pół Polski jechać bo się komuś nudzi.
Zero odzewu, zastanawiał się Pan czemu.
Czy za wszystko płacimy My, potencjalni uczestnicy, a Pan wystawia pierś do medalu.
Ja bym tego tak nie nazwał. Ostatecznie, ilu jest w naszej umiłowanej ojczyźnie ludzi, którzy prowadzą niemal własnym sumptem (czasem} modelarnię i jeszcze co tydzień namawiają chętnych, żeby ruszyli d... i przyłączyli się do grupki pasjonatów.
Wąski tor jest inny, ale nie widzę powodu, żeby po nim musiały jeździć "rpokładowe pociągi". Niech jeżdżą,-i tyle.
PS.
Przed wczoraj jechałem z Tokio do Toyamy Shinkansenem. Niby jedzie 320km/h, ale szału nie ma. Zamieniłbym na trasę Bytom Karb- Gliwice Trynek-Rudy-Racibórz. Tylko jaka jest na to szansa?
 
OP
OP
Czesław Turko

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
Przed wczoraj jechałem z Tokio do Toyamy Shinkansenem. Niby jedzie 320km/h, ale szału nie ma. Zamieniłbym na trasę Bytom Karb- Gliwice Trynek-Rudy-Racibórz. Tylko jaka jest na to szansa?
Sadzę, że taka jest, lecz tylko na trasie Bytom Karb - Miasteczko Ślaskie - Bytom Karb. Ich pociągi kursują od czerwca do września. Kursy indywidualne do uzgodnienia z prezesem SGKW. Na trasie Rudy - Paproć - Rybnik Stodoły - Paproć - Rudy jest szansa ponieważ tam pociągi kursują przez cały rok. Stacja Gliwice Trynek to gruzowisko. :(
 
OP
OP
Czesław Turko

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
Przypominam wszystkim zainteresowanym, że w najbliższą sobotę i niedzielę w modelarni przy ul Stolarzowickiej 19 w Bytomiu będą prowadzone całodzienne warsztaty. Zapraszam na nie miłośników modelarstwa kolejowego. Zaczynamy od godz. 9.00 i kończymy o godz. 19.00.
 

Załączniki

OP
OP
Czesław Turko

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
Minął pierwszy dzień dwudniowych warsztatów. Marcin z Leszkiem jeszcze jutro będą obliczali kąty, długości, odległości i pochylenia jakie będą musiały być zrobione na przyszłej stacji. Segment Adriana ma położony torowisko i zrobiony przepust pod nim. Jutro czeka go szutrowanie. Krzysztof piaskował ramę lokomotywy. Na dioramie pod eszelona również jest spory postęp. Każdy coś dłubał dla siebie, lub dla kogoś. Elektronik Andrzej zamiast swoich płytek układów scalonych dzisiaj frezował ciężarki lokomotywy żeby zmieścić w nich dekoder. Mirek zwalczył podstawę pod super głośnik do swego ST44-3. Warto było, bo dźwięki są naprawdę imponujące.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.257 496 29
Na piątym zdjęciu super wygląda ta betonowa płyta na styku podjazdu i poziomej części rampy, tyle że w oryginale płyty betonowe ciężko jest tak ładnie "wygiąć".
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.472 12 6
Pawle. Taki łuk jest to do wykonania, tylko użyty do tego celu beton musi być bardzo gęsty, wtedy można uformować taki łuk bez używania formy. Ja mam do kolegów pytanie odnośnie tej małej frezarki firmy Proxon MF70, jak ją oceniacie w sensie przydatności do prac modelarskich?. Zastanawiam się nad zakupem tej wersji lub troszkę większej, FF 230.
 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
974 82 11
Była wylewana na miejscu [na takim skosie]
Pod ciśnieniem w półokrągłej zamkniętej od góry, formie o dużym promieniu, rozumiem.
Taki łuk jest to do wykonania, tylko użyty do tego celu beton musi być bardzo gęsty, wtedy można uformować taki łuk bez używania formy.
Tyle,że taki łuk byłby odlewany jako jedna całość,zbrojona tak jak belka i raczej nikt nie bawiłby się z robieniem "uszu"do haków.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.257 496 29
Kończąc dyagacje na temat możliwości wykonania w rzeczywistości płyt betonowych o kształcie wycinka koła, bo zaśmiecamy ten watek, spodziewałem się po takich sławanych/wytrawnych/pochodzących z tak znakomitej drużyny jak PMM modelarzach czegoś więcej, a tu taki babol.
 

robertpu

Użytkownik
KKMK
Reakcje
2 1 0
Kończąc dyagacje na temat możliwości wykonania w rzeczywistości płyt betonowych o kształcie wycinka koła, bo zaśmiecamy ten watek, spodziewałem się po takich sławanych/wytrawnych/pochodzących z tak znakomitej drużyny jak PMM modelarzach czegoś więcej, a tu taki babol.
To jest praca jednego z uczestników warsztatów.
Pawle serdecznie zapraszamy Cię do uczestnictwa w kolejnych warsztatach modelarskich w Bytomiu.
Chętnie poznam Twoje prace.
 
OP
OP
Czesław Turko

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
I po kolejnych dwudniowych warsztatach.
Leszek z Marcinem skończyli pracę nad planem stacji Cisna Majdan. Krzysztof do południa pomalował wagony intercity. Teraz muszą wyschnąć w gablocie. Robert kończy pracę przy jednym z trzech swoich segmentów. Kuba nadal walczy przy światłach samochodów. Tym razem na warsztat poszedł Star 28. Kacper miał dzisiaj pechowy dzień. Padła elektro-sadzarka i z sadzenia trawy na jego segmencie nic nie wyszło. Adrian zaczął już szutrowanie torowiska na swoim pierwszym segmencie. Diorama rampy prawie gotowa.
Była wylewana na miejscu [na takim skosie]
Niestety nie. Jej właściciel przygotował ją wcześniej w domu i nie można było tego już poprawić. Nie popełnia błędów tylko ten, który nic nie robi.


Zapraszam zainteresowanych na kolejne warsztaty za trzy tygodnie.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
OP
OP
Czesław Turko

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
Ja mam do kolegów pytanie odnośnie tej małej frezarki firmy Proxon MF70, jak ją oceniacie w sensie przydatności do prac modelarskich?. Zastanawiam się nad zakupem tej wersji lub troszkę większej, FF 230.
Taka frezarka to fajna rzecz . Parę minut i nowe głębsze gniazdo w ciężarku lokomotywy było gotowe.
Najlepiej będzie jak na Twoje pytanie odpowie jej właściciel.
 

Podobne wątki