• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Warsztaty Bytom – Warsztaty Modelarstwa Kolejowego – cykliczne spotkania

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
#1
Po paroletniej przerwie postanowiłem wznowić warsztaty modelarskie w Bytomiu.

Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z fachowego doradztwa pomocy członków grupy modelarskiej PMM H0 w dziedzinie budowy makiet kolejowych, segmentów, modułów czy dioram zapraszam na najbliższe spotkanie do Zespołu Szkół Mechaniczno - Elektronicznych w Bytomiu przy placu Sobieskiego 1 (wejście od ulicy Smolenia).

Spotkanie odbędzie się w godzinach od 9-tej do 13-tej (sobota) 09. 12. 2017 r.

Mapa dojazdu : https://goo.gl/maps/GgwZEjpciWm
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Czesław Turko

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
#4
Są to warsztaty dla wszystkich zainteresowanych tematem modelarstwa kolejowego i nie tylko.
Wstęp wolny.
Będzie mi miło gościć każdego i w miarę moich możliwości udzielać informacji nowym modelarzom jak i każdemu, kto o taką pomoc poprosi.
Jest to pierwsze spotkanie warsztatowe, wiec tematu przewodniego nie będzie. W kolejnych spotkaniach takie przewiduję.
Zapraszam.
 

Tomasz Wojczyk

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
5 0 0
#6
Jeżeli ktoś z Krakowa chce się wybrać i obniżyć koszty to zapraszam - mam 3 miejsca wolne w samochodzie. Koszty paliwa dzielimy adekwatnie do ilości jadących. Będę wyjeżdżał o 7.15 z Krakowa. Kontakt przez PW.

Pozdrawiam.
Tomasz Wójczyk
 

fazer0001

Aktywny użytkownik
eSeMka
Reakcje
152 7 2
#8
Poproszę o relacje z warsztatów ;)
A z innej "beczki": Panie Czesławie jakiej firmy są figurki żołnierzy na Pańskiej makiecie bocznicy wojskowej ?
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Czesław Turko

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
#9
jakiej firmy są figurki żołnierzy na Pańskiej makiecie bocznicy wojskowej ?
FALLER
__________________________________________________________________________________________________

No i jesteśmy po pierwszych Warsztatach w Bytomiu.
Jak na pierwsze spotkanie frekwencja była duża, bo przyszło14 osób.
Część intensywnie pracowała inni prowadzili miedzy sobą rozmowy o budowie segmentów i modułów wymieniając się dotychczas zdobytą wiedzą.
Tomasz naśmiecił najwięcej, ale i najwięcej zrobił przy segmentach swojej przyszłej stacji. Bartek walczył z elektro-sadzarką poprawiając zieleń na swoich segmentach, które zaczynają wyglądać coraz ładniej.

Dziękuję wszystkim za przybycie i udział w warsztatach.
Na kolejne warsztaty postaram się przygotować już temat przewodni. Proszę o Wasze propozycje tematu / ów.

Czesław.
 

Załączniki

fazer0001

Aktywny użytkownik
eSeMka
Reakcje
152 7 2
#10
FALLER
__________________________________________________________________________________________________

No i jesteśmy po pierwszych Warsztatach w Bytomiu.
Jak na pierwsze spotkanie frekwencja była duża, bo przyszło14 osób.
Część intensywnie pracowała inni prowadzili miedzy sobą rozmowy o budowie segmentów i modułów wymieniając się dotychczas zdobytą wiedzą.
Tomasz naśmiecił najwięcej, ale i najwięcej zrobił przy segmentach swojej przyszłej stacji. Bartek walczył z elektro-sadzarką poprawiając zieleń na swoich segmentach, które zaczynają wyglądać coraz ładniej.

Dziękuję wszystkim za przybycie i udział w warsztatach.
Na kolejne warsztaty postaram się przygotować już temat przewodni. Proszę o Wasze propozycje tematu / ów.

Czesław.
Dziękuję, pamięta Pan (pewnie nie) i wcale się nie zdziwię jaki numer ?
 

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
#12
Również dzięki za miłą atmosferę. Co do przyszłych zajęć to może trochę teorii o rodzajach sterowań/zasilań w zależności czy budujemy moduł czy tort. I cos praktyczngo czyli np produkcja drzewka od a do z.

WP_20171209_11_31_44_Pro.jpg

WP_20171209_11_31_36_Pro.jpg
 

MISIONT

Moderator Grupy GGM
Zespół forum
GGM
Reakcje
141 10 0
#14
Bardzo dziękuję za to pierwsze spotkanie. Mam nadzieję, że Warsztaty oprócz sposobności do pogłębienia wiedzy i umiejętności modelarskich będą świetną okazją do integracji trochę podzielonego śląskiego środowiska modelarzy. Bardzo się cieszę, że na spotkaniu obecni byli także koledzy z Krakowa, a co najważniejsze zapowiedzieli uczestnictwo w następnych edycjach Warsztatów.
 
OP
OP
Czesław Turko

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
#15
Zapraszam wszystkich na kolejne warsztaty w dniu 13.01.2018 r. w godzinach od 9.00 do 13.00 do Zespołu Szkół Elektroniczno - Mechanicznych i Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Bytomiu przy placu Jana III Sobieskiego 1.

Tematem warsztatów będzie:
lutowanie szyn (torów) typu flex,
instalacja elektryczna pod segmentowa,
mocowanie torów do podtorza,
zieleń niska i wysoka,
budownictwo na makiecie.
 
OP
OP
Czesław Turko

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
#17
Mam taką nadzieję. Bedzie paru doświadczonych modelarzy chętnych do podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem.
Kto przyjdzie żeby zaczerpnąć wiedzy zobaczymy w sobotę.
Wszyscy zainteresowani niech biorą swoje materiały, narzędzia i przybywać.:)
 
OP
OP
Czesław Turko

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
#19
Kolejne warsztaty za nami.
I tym razem chętnych do uczestniczenia w warsztatach nie brakowało. Jedni uczestnicy pilnie pracowali nad swoimi modelami budynków czy „produkcją” krzaczków i drobnej zieleni. Inni zajęci byli obróbką odlanych detali żywicznych i foto trawionych. Paru pracowało nad dźwiękami przyniesionych lokomotyw. Ja zajęty byłem lutowaniem ze sobą szyn oraz kabelków doprowadzające do nich prąd. Jak na warsztaty przystało każdy coś tam dłubał, malował, kleił czy lutował. Oczywiście nie mogło zabraknąć modelarzy, którzy przyjechali tylko po to żeby się z nami spotkać. Przyszło również kilku zainteresowanych rozpoczęciem przygody z modelarstwem kolejowym. Czy im się uda czas pokaże.

Dziękuję wszystkim za przybycie i zapraszam w przyszłym miesiącu na kolejne warsztaty.
Czesław.
 

Załączniki

OP
OP
Czesław Turko

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
#20
Kolejny termin Warsztatów Bytomskich to 17.02.2018 .
Zapraszam wszystkich zainteresowanych.

Ponieważ przychodzi na warsztaty paru doświadczonych modelarzy proponuję, aby napisali przy czym będą "dłubali".
Ja będę kontynuował dalsze prace przy segmencie wąskotorowym. Tym razem mam do wykonania elektryczną instalację pod segmentową.
Kuba chyba będzie dalej sklejać swoją wieżę szybową.
 

Podobne wątki