• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Warsztaty Bytom – Warsztaty Modelarstwa Kolejowego – cykliczne spotkania

OP
OP
Czesław Turko

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
Kolejna pracowita środa w modelarni za nami.
Elektronik dłubał przy swoich płytkach. Młodzieniec budujący swój pierwszy segment ma już polutowaną instalację zasilającą tory. Powstało też kilka drzewek.
Prace przy stacji Zielona zostały zakończone i moduł stacji został poskładany.
Najbliższa prezentacja tej stacji już za dziesięć dni w Czyżowicach.
http://www.gckg.gorzyce.pl/kalendarz/1043,miedzynarodowa-wystaw-makiet-kolejowych.html

W imieniu organizatorów zapraszam wszystkich zainteresowanych do Czyżowic na prezentację indywidualnych makiet kolejowych, modułowej makiety kolejowej i warsztatów modelarskich.
 

Załączniki

OP
OP
Czesław Turko

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
Połowa sobotnich warsztatów za nami.
Elektronik dłubał przy płytkach do układów oświetleniowych a najmłodszy uczestnik warsztatów uczył się zalewania klejem torowiska.
Powstawały również kartony przeznaczone do transportu tła i jego osprzętu ze stacji Zielona.
 

Załączniki

OP
OP
Czesław Turko

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
Po przerwie obiadowej ciąg dalszy sobotnich warsztatów.
Tym razem najważniejszy był "Gagarin" i przygotowywanie pudła lokomotywy do kolejnego malowania. Pośpiech nie wskazany, ale wykonawcę czas goni, bo model musi być gotowy na swoją pierwszą makietową prezentację w Czyżowicach.:p
 

Załączniki

OP
OP
Czesław Turko

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
Czy ktoś z Was jest w stanie podać mi firmę i nr katalogowy dostępnego w handlu tłuczenia wielkości H0, lub TT, który nie jest barwionym piskiem, lecz wygląda jak prawdziwy tłuczeń kolejowy, ale pomniejszony o 87 razy ?
Pamiętajcie o cenie, bo 200 g za 120 zł to w kazdej chwili można kupić :(
 

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
Czy ktoś z Was jest w stanie podać mi firmę i nr katalogowy dostępnego w handlu tłuczenia wielkości H0, lub TT, który nie jest barwionym piskiem, lecz wygląda jak prawdziwy tłuczeń kolejowy, ale pomniejszony o 87 razy ?
Pamiętajcie o cenie, bo 200 g za 120 zł to w kazdej chwili można kupić :(
https://asoa.de/spurh0.htm
Tu masz taniej, bo za cirkaebałt 215 zet kupisz całe kilo :) tzn. cały litr, kilo to będzie ze trzy ;)
 

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.052 26 1
Eksperymentowałem kiedyś z kaszą mazurską. Są bodajże trzy granulacje. po zabarwieniu i pomalowaniu toru wyglądało to całkiem, całkiem.
Planuję przyjechać do Czyżowic w sobotę. Mam całą listę pytań.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
Żywię nadzieję iż jesteście dobrze ubezpieczeni.
Zły to przykład dla młodych adeptów sztuki modelarskiej, zaczynających swoja z nią przygodę.
 
OP
OP
Czesław Turko

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
Najprościej i najtaniej jest zebrać kamienie z torów i....utłuc na drobne,a potem odsiać odpowiednią frakcję.
Nie przewalaj. Wystarczy, że wielokrotnie siedziałem na miedzy i przesiewałem sitami ziemię. Górale patrzyli na mnie jak na przygłupa, ale potem się przyzwyczaili.
Potrzebuję tego tłucznia na góra cztery metry toru więc kupowanie większej ilości mija się z celem. Znalazłem za około 50 zł https://www.mojehobby.pl/products/Podsypka-Drobna-Brown-Shaker.html.

https://asoa.de/spurh0.htm
Tu masz taniej, bo za cirkaebałt 215 zet kupisz całe kilo :) tzn. cały litr, kilo to będzie ze trzy
Tą stronę znam, lecz cena powala. Przy potrzebie zakupu większej ilości by się opłacało, tym bardziej, że tłuczeń jest bardzo ładny i dobrej jakości no i w wielu odcieniach.

ksperymentowałem kiedyś z kaszą mazurską. Są bodajże trzy granulacje. po zabarwieniu i pomalowaniu toru wyglądało to całkiem, całkiem.
Planuję przyjechać do Czyżowic w sobotę. Mam całą listę pytań.
Też przykulam się do Czyżowic w sobotę do południa.

Oprócz wystawy makiety modułowej, indywidualnych makiet prezentacyjnych będą również prowadzone warsztaty modelarskie.
 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
970 82 11
Nie przewalaj. Wystarczy, że wielokrotnie siedziałem na miedzy i przesiewałem sitami ziemię. Górale patrzyli na mnie jak na przygłupa, ale potem się przyzwyczaili.
Niczego nie przewalam,zbierasz kilka kamyków z torów,przychodzisz do domu zawijasz w szmatę,kładziesz na czymś twardym i tłuczesz
młotkiem na mniejsze,po czym w starym moździerzu ubijasz na drobne co jakiś czas odsiewając przez sitko.Wbrew pozorom idzie to
dość szybko i bez większego wysiłku.
 
OP
OP
Czesław Turko

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
Niczego nie przewalam,zbierasz kilka kamyków z torów,przychodzisz do domu zawijasz w szmatę,kładziesz na czymś twardym i tłuczesz
młotkiem na mniejsze,po czym w starym moździerzu ubijasz na drobne co jakiś czas odsiewając przez sitko.Wbrew pozorom idzie to
dość szybko i bez większego wysiłku.
Pomysł jest dobry żeby otrzymać oryginalny tłuczeń w odpowiedniej skali. Aż go przy okazji wypróbuję.
Problem w tym, że to nie dla mnie ten tłuczeń. Obiecałem, że znajdę właściwą podsypkę a nie barwiony piasek i powiem gdzie można ją kupić. :(
 

Podobne wątki