• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Bydgoszcz szuka chętnych....

Reakcje
9 0 0
#1
Bydgoski Klub Modelarzy Kolejowych szuka chętnych do wspólnej zabawy modelarstwem kolejowym czyli spotkania przy modułach i modelach... Ponieważ nie jest nas zbyt wielu dlatego przyjmiemy wszystkich chętnych z Bydgoszczy i okolic. Kto jest chętny niech się wpiszę poniżej. Zapraszamy i Pozdrawiamy BKMK.
 

Salsa

Moderator Grupy Nostalgia za para
Nostalgia Za Parą
KKMK
Reakcje
423 2 3
#2
Nie chciałem swoim pytaniem wkładać kija w mrowisko... Tylko czasem nie warto wyważać otwartych drzwi... Ja zanim zacząłem działać na własną rękę jeździłem na różne imprezy. W dwóch środowiskach - Krakowskiego Klubu Modelarzy Kolejowych i w grupie Toruńska Makieta Modułowa poznałem życzliwych ludzi, przyjaciół, którzy podzielili się swoją wiedzą, podpowiedzieli rozwiązania, udzielili rad. Wreszcie, podczas organizowanych przeze mnie imprez w Gdańsku, w 2013 roku stali za mną murem, faktycznie pomagając i współorganizując realizowane przeze mnie imprezy. Ich obecność i wsparcie była dla mnie gwarancją, że na imprezie wszystko będzie grało, a jednocześnie cały czas się uczyłem i zdobywałem doświadczenie.

Stąd moje pytanie, bo macie o wiele bliżej do Torunia z Bydgoszczy, niż ja z Gdańska. Z pewnością moglibyście liczyć na podzielenie się przez członków TMM ich doświadczeniem i z pewnością moglibyście liczyć na pomoc, zanim zaczęlibyście działać samodzielnie. Moim zdaniem warto się nad taką ścieżką zastanowić. Stąd moje pytanie zadane na wstępie... Życzę rozwoju, wielu członków i w przyszłości ciekawych imprez.

PZdr, Piotr
 
OP
OP
D
Reakcje
9 0 0
#3
Ponieważ troszkę się zrzuca winę na nas to pozwolę sobie jeszcze raz napisać że kolegom z Torunia na razie nie dorównujemy poziomem więc mogło by być więcej zamieszania niż zabawy co nie oznacza że nie chcemy się z naszymi Toruńskimi kolegami zadawać. Przy okazji jeszcze raz ich Serdecznie Pozdrawiam. Wracając do tematu mimo braku nowych chętnych do naszej "paczki" to dziś i tak odbyło się spotkanie w naszej siedzibie, co prawda w małym gronie ale i tak było fajnie. Pozdrawiamy My czyli Bydgoski Klub Modelarzy Kolejowych.
 

KrzysioRut

Moderator Grupy TMM
FREMO Polska
T M M
Reakcje
277 4 0
#5
... SUPER ... dziękuję w imieniu swoim i moich kolegów z Torunia za serdeczne pozdrowienia ... nie martwcie się chłopaki ...
... początki zawsze bywają trudne ... grono małe ... trudności wiele ... wszystko przychodzi z czasem w miare rozwoju ...
... każdy kiedyś zaczynał i miał zapewne wiele chwil słabości, po których następowały wspaniałe spotkania ... a później ...
... w ich konsekwencji pierwsze imprezy ... a czas tak szybko mija, że u nas w Toruniu za tydzień już XI spotkanie przy makiecie ...
... zatem kiedyś musimy spróbować wspólnie coś skręcić ... raz na jednym, raz na drugim podwórku ... zapewne będzie zabawnie ...
... miło słyszeć pochwały od kolegów z za miedzy co do naszego poziomu ... jednak sami uważamy, że to nam jest daleko do poziomu innych modelarzy ...
... zapraszamy do odwiedzin ... i trzymamy kciuki za dalszy rozwój kolebki modelarstwa w sąsiedniej Bydgoszczy jako Bydgoski Klub Modelarzy Kolejowych...

Pozdrawiam,
KRZYSIEK
 

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#8
Wygląda obiecująco, trzeba teraz dopracować zieleń i zaszutrować tory i nie będzie się czego wstydzić, bo nie mały kawałek szlaku jest.
 

jrfhurt

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
Szlaku jest sporo, pojechac po torowisku tez bedzie czym, tylko w Bydgoszczy nie ma komu jezdzic. Brak modelarzy , za to jest wielu zbieraczy , rozkladaja swoje kolekcje jeden moze dwa razy w roku i nie bardzo chca sie chwalic tym co maja.
 
Reakcje
0 0 0
#10
Może podacie trochę informacji gdzie ten BKMK ma swoja siedzibę, kiedy odbywają się tam spotkania ? Czy można Was odwiedzić i cos zobaczyć ? Coprawda, jak widać na filmiku, to nie jest moja skala (N), ale jednak...
Przepraszam, ze się wtrącam, ale w niedziele (24.11) wybieram się do Torunia i dlatego pytam o to....Jakis czas temu byłem na takim spotkaniu w kinie Orzel, gdzie ktoś zapowiadal możliwość powstania takiego klubu, ale potem zapanowala cisza, może celowa ?
 
OP
OP
D
Reakcje
9 0 0
#11
Cisza nie zapadła bo była mowa o wynajęciu pewnego pomieszczenia i takowe pomieszczenie mamy w którym stoją nasze moduły w skali H0 nad którymi cały czas pracujemy, a spotkania są ale nie regularne dlatego jak pojawi się ktoś kto chciałby do nas dołączyć to można się tu wpisać i umówić w jakimś terminie. Więcej szczegółów na PW.
 

jrfhurt

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#12
Przypominam , że mowa jest o skali H0, skala N chyba jakoś nie pasuje do tego co mamy, a z tego co słyszałem na spotkaniu, to kolega emeryt21 nie ma zamiaru pokazywać tego co ma ani zmieniać skali. Proszę wybaczyć ale my też nie planujemy zmieniać skali na N i bardzo proszę sobie darować wypowiedzi jacy to jesteśmy ..........
 
Reakcje
0 0 0
#13
Przypominam , że mowa jest o skali H0, skala N chyba jakoś nie pasuje do tego co mamy, a z tego co słyszałem na spotkaniu, to kolega emeryt21 nie ma zamiaru pokazywać tego co ma ani zmieniać skali. Proszę wybaczyć ale my też nie planujemy zmieniać skali na N i bardzo proszę sobie darować wypowiedzi jacy to jesteśmy ..........
Minelo już 3 lata od naszej dziwnej "rozmowy". Teraz dowiedziałem się o Waszej wystawie w Fordonie. Oczywiście przyjadę podziwiać i trochę zazdroscic...ja już jestem za stary na takie imprezy, mogę tylko podziwiać kunszt innych...
Nigdy nikogo nie zamierzałem namawiać na zmiane skali. Skad taki pomysl ? moje ewentualne uczestnictwo wcale nie miało polegac na zmianie w Waszych zwyczajach...Nie wiem o co chodzi w Waszej tajemniczości.
Chcecie zaprosić nowych modelarzy i nic nie chcecie powiedzieć o swoim adresie o swojej bazie modelarskiej, to wszystko jest dziwne. Wyraznie bliżej nam niezrzeszonym do Torunia niż tu na miejscu w Bydgoszczy. Tam nikt nigdy nie miał do mnie pretensji o wybrana przeze mnie skale ani nie ocenial moich zamiarow....szkoda.
 
OP
OP
D
Reakcje
9 0 0
#14
Tak jak Pan wspomniał minęły 3 lata i przez ten czas dołączyło kilka osób. Jeżeli ktoś jest chętny na wspólną współprace modelarską w celu rozwijania swojej pasji to oczywiście wtedy umawiamy się na spotkanie (np: przez wiadomość prywatną, kontakt mailowy i telefoniczny) w naszej modelarni. Podawanie adresu pracowni (modelarni) na forum w cale nie spowoduje że wszyscy będą walić drzwiami i oknami tym bardziej że niestety nie jest to hotel pięciogwiazdkowy. Zapraszam Serdecznie na wystawę do Fordonu. Możemy porozmawiać na ten i inne tematy. Z modelarskimi pozdrowieniami. :)
 

kotebi

Aktywny użytkownik
Reakcje
56 0 0
#15
... SUPER ... dziękuję w imieniu swoim i moich kolegów z Torunia za serdeczne pozdrowienia ... nie martwcie się chłopaki ...
... początki zawsze bywają trudne ... grono małe ... trudności wiele ... wszystko przychodzi z czasem w miare rozwoju ...
... każdy kiedyś zaczynał i miał zapewne wiele chwil słabości, po których następowały wspaniałe spotkania ... a później ...
... w ich konsekwencji pierwsze imprezy ... a czas tak szybko mija, że u nas w Toruniu za tydzień już XI spotkanie przy makiecie ...
... zatem kiedyś musimy spróbować wspólnie coś skręcić ... raz na jednym, raz na drugim podwórku ... zapewne będzie zabawnie ...
... miło słyszeć pochwały od kolegów z za miedzy co do naszego poziomu ... jednak sami uważamy, że to nam jest daleko do poziomu innych modelarzy ...
... zapraszamy do odwiedzin ... i trzymamy kciuki za dalszy rozwój kolebki modelarstwa w sąsiedniej Bydgoszczy jako Bydgoski Klub Modelarzy Kolejowych...

Pozdrawiam,
KRZYSIEK
Krzysiu, może przestań pisać na telegrafie, od tych kropek można dostać oczopląsu.
 

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#18
Telegraf Krzysia u nas juz przeszedł do legendy ;)
Do dziś zastanawiam się czemu on tak pisze ale ma swój styl...


Co do ekipy z Bydgoszczy to moim prywatnym zdaniem sa jak najbardziej pełnoprawnymi modelarzami, członkami naszej modelarskiej trupy, co pokazali iz chcą i potrafią.
W ich szeregach sa specjaliści od elektroniki, modelarze metalurdzy, ludzie potrafiący i chcący zbudować porządne kawałki makiet.
Są młodym klubem zatem i drobek modelarski mniejszy ale to jest tylko kwestia czasu... Osobiście jestem dla nich pełen podziwu i są to po prostu spoko Ziomki ;)

Osobiście dodam iż nasz rejon kuj pom obfituje w modelarzy... powstała grupa włocławska, mamy już bydgoszczaków, od dłuższego czasu mamy ekipę Grudziadz w TMM i inne mniejsze lub większe miejscowości
 

Podobne wątki