• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Bxhpi (A208p) do Lxd2

Marcin Wojda

Moderator Grupy H0e
Zespół forum
FREMO Polska
H0e
Reakcje
164 0 0
#21
No no, ładnie. Swoją drogą najdroższy pojedynczy wagon z jakim się zetknąłem :) No to teraz czekać aż pójdą za ciosem i wypuszczą MBxd2, bo w ruchu liniowym rzadko co te wagony jeździły z Lxd2 lub inną lokomotywą, to widok raczej typowy dla składów turystycznych.
No nie, na 750 mm kombinacja MBxd2 + Bxhpi była bardzo rzadko spotykana w naturze. Tak jak pisał Michał, klasyczny układ to Lxd2 + Bxhpi + brankard. Ale MBxd2 to też klasyka i zdecydowanie prędzej czy później wagon ten będzie musiał się pojawić w H0e.
 

Mafia

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
KSK Wrocław
Reakcje
1.488 19 0
#24
Skoro tak przeliczamy, to za Pm2 w H0 od Micro-Metakit można mieć dwa Lxd2 z Bemo i tuzin doczep Bxhpi od Schlosser'a w H0e. Wszystko jest sprawą wyboru, jak w życiu. No ale to wątek o wagonie Bxhpi, a nie o wysokości cen modeli.
 
S

Sebastian

Gość
#27
Ale czy wtedy te 40 zł więcej, to nie będzie 40 zł więcej tylko później... plus koszty przesyłki do Michała i odwrotnie?
 

mikel

Aktywny użytkownik
Reakcje
32 1 0
#32
Wagony jeszcze chyba nie umarły, dostałem dzisiaj wiadomość: "Construction of Bxhpi is in process. I hope for a delivery in the first half of 2017."
 
OP
OP
Walter Rusin
Reakcje
45 1 5
#35
Co ciekawe zestawy do montażu też jeszcze niedostępne. Myślałby kto że zestaw będzie dostępny prędzej a potem wersja gotowa...

P.S. Jakoś nawet o tym zamówieniu zapomniałem. Wiadomość o tym że projekt nie umarł mnie cieszy niezmiernie.
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.717 30 1
#39
Ze zdjęcia powyżej widać, że wagon zotał wykonany prawie całkowicie z blaszek, nawet wózki, co prawia że będzie bardzo pracochłonny w budowie. Biorąc pod uwagę nakład pracy jaki będzie konieczny przy montażu i cenę zetawu będzie to drogi model. Ja na razie rezygnuję.
 

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
#40
Model jest w 95% z metalu. Instrukcja jest bardzo dobrze wykonana. Autor modelu poleca model kleić (!?) Części nie ma dużo. Jako że mam pewne mizerne doświadczenie w składaniu takiego typu modeli, stwierdzam że model nie należy do trudnych.
Kto nie podoła lub przestraszy się montażu, mogę pomóc merytorycznie w montażu.
W najgorszym razie mogę poskładać model. Ale terminy mam odległe, Myślę, że zabrać się będę mógł za którykolwiek dopiero na początku 2019. Finalnie koszt modelu będzie prawie taki sam jak za model gotowy. Planuję troszkę ulepszyć model względem modelu oferowanego jako gotowy.
A mówię tu o:
-model zamierzam lutować
-nowe maskownice wózków oraz drugiego stopnia usprężynowania
-oświetlenie wagonu oraz końca pociągu
-orczyki
-dowolny numer boczny - kalkomania idelanie położona - brak zarysu papierka nośnego kalkomanii.

Na razie są to moje plany związane z tym modelem. Co wyjdzie nie wiem.

Jeżeli ktoś zdecyduje się kupic od producenta gotową wersję modelu.
Powyższe zmiany oprócz sposobu montazu oraaz jakości położenia kalkomanii, będą możliwe do wprowadzenia.
Pozdrawiam Mateusz
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Wąskotorówka 86
Wąskotorówka 6

Podobne wątki