• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Bxhpi (A208p) do Lxd2

Reakcje
45 1 5
#1
Dostałem dzisiaj wiadomość ze pod koniec roku lub na początku 2015 bedą dostępne w Schmalspurbedarf wagony tematycznie pasujące do wypuszczonej Lxd2. Bedą to wagony FAUR A208p. Cena podana za kit 76 EUR i 145.50 EUR za model gotowy.
 

Adamzalesie

Znany użytkownik
Reakcje
281 45 10
#9
Tyle ile potrzeba lub ile dusza zapragnie, tylko skąd wziąć na to pieniądze.;)
Jak bym tak kupił jak myślę, to pewnie rozwód gotowy. Jak by były przedpłaty to jeszcze by to mniej bolało, a tak kasa zawsze na coś się rozejdzie. :(
 

Mafia

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
KSK Wrocław
Reakcje
1.488 19 0
#15
Moim zdaniem jeden - dwa wagony na osobę zupełnie wystarczą. Rumuńskie Bxhpi przychodziły na PKP w drugiej połowie lat 80-tych, kiedy ruch pasażerski na wąskotorówkach już zanikał. Najczęściej spotykane składy osobowe w tamtym czasie to wagon motorowy lub lokomotywa z jedną klasą i brankardem. Tak było np. na Żuławach, w Opalenicy, na Kujawach. Zdarzały się czasem składy złożone z dwóch wagonów osobowych (długo Krotoszyńska KD między Pleszewem Wąsk., a Pleszewem Miasto, Ełcka KD, Kujawy). Dłuższe składy to raczej wyjątkowe okazje i pociągi specjalne. No i oczywiście komercyjne pociągi turystyczne, jakie w sezonie letnim od około 1994 roku zaczęły uruchamiać poszczególne kolejki. Wtedy faktycznie na szerokości 750mm skład Lxd2 + 4xBxhpi się zdarzały, ale pamiętajmy, że takowe jeździły kilka razy w roku, w lecie. Dodatkowo stosunkowo szybko zaczęły się pojawiać letniaki i już tyle rumunów nie było potrzeba. Doczepy rumuńskie trafiły niestety na takie czasy, że najczęściej wyglądały.... stojąc na torach stacyjnych.
W Krośniewicach na stacji stoi (lub stał) legendarny jeden wagon Bxhpi z Faura, który podobno nigdy nigdzie nie pojechał. Zaraz po przybyciu z fabryki został odstawiony, no a potem wiadomo: to się przydało, tamto i po latach zamienił się w szrota. Wszystko więc zależy, co chcemy odtworzyć. Ja ze znajomymi kupujemy po jednym-dwa wagonie na osobę, a jak zachce nam się długiego składu, to będziemy je łączyć na spotkaniach modelarskich. Oczywiście niczego nie chcę Wam narzucać, ale takie rozwiązanie jest miłe dla portfela . Myślę, że zawsze te conajmniej dwie imprezy modelarskie w roku z udziałem H0e będziemy organizować, zawsze zapraszamy :).
 

Preki

Aktywny użytkownik
PGM
Reakcje
96 2 0
#18
No no, ładnie. Swoją drogą najdroższy pojedynczy wagon z jakim się zetknąłem :) No to teraz czekać aż pójdą za ciosem i wypuszczą MBxd2, bo w ruchu liniowym rzadko co te wagony jeździły z Lxd2 lub inną lokomotywą, to widok raczej typowy dla składów turystycznych.
 

Phantomiusz

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
#19
Zastanawiam się czy model jest na moją kieszeń?? Nie to że mnie nie stać, ale ta cena.... Znów teściowa powie mi tak jak ostatnio, patrząc na moje nowe buty w paczce, że kosztowały prawie tyle co ona wypłaty ma:(
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Wąskotorówka 86
Wąskotorówka 6

Podobne wątki