• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Bxhpi (A208p) do Lxd2

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#43
Informacja na temat wagonu sprzed kilku godzin
( facebook sklepu LokoMotyw ):



Zobacz załącznik 771021
Intuicja mi podpowiada, że jak się teraz tego nie kupi, to potem może być długo, długo nic... jeśli chodzi o ten wagon. Około 400zł... można się skusić jak za taką "niszę". Złożone chyba były oferowane grubo ponad 1000zł... (1500 ?)...

Zobaczcie 3Aw - też kiedyś był taki zestawik w sklepie LokoMotyw (odlew z elementami fototrawionymi) i do tej pory już nie było. Kto kiedyś zakupił, ten ma :) /foto 3Aw - wagon złożony przez Tomasza Florczaka/.
 

Sebastian.W

Aktywny użytkownik
Reakcje
43 0 0
#45
Paweł ma rację. Model w takiej formie niestety atrakcyjny jest tylko w chwili zakupu, jednak po otworzeniu paczki euforia szybko mija. Trzeba mieć duże zdolności i warsztat aby zbudować tak piękny model jaki jest na fotografi. Aż trudno uwierzyć, że pomimo świetnej sprzedaży Lxd2, żadna z firm nie chce się podjąć tego tematu. Podobnie sprawa wygląda z transporterami.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#46
Niezłożony, zalegający w większości przypadków w szufladzie lub pudle kartonowym.
Sam znam kilku takich.
Trzeba przyznać, że coś w tym jest ;)
Model w takiej formie niestety atrakcyjny jest tylko w chwili zakupu, jednak po otworzeniu paczki euforia szybko mija. Trzeba mieć duże zdolności i warsztat aby zbudować tak piękny model jaki jest na fotografi.
Panowie.... macie trochę racji, ale więcej optymizmu :) Rozumiem, że może akurat tu i teraz się nie chce tego składać, albo jak to się mówi "weny nie ma".... bądź czasu... ale sama świadomość, że ma się "jakby co" w szafie też jest spoko, ha ha.... Gdy przyjdzie czas, zawsze można się podjąć tego karkołomnego zadania. A czy rzeczywiście trzeba mieć nadzwyczajne umiejętności aby to złożyć? No nie wiem... myślę, że osoba sprawna manualnie i w miarę intelektualnie, da radę. No chyba, że ktoś nie potrafi nawet gwoździa wbić równo... to może tak... Głównym czynnikiem ograniczającym jest zwykle lenistwo - i tu kolega @Paweł R ma rację. Nie da się ukryć.

Ja to zamówiłem bo coś czuję, że jak nie zamówię, to wcale nie będę miał.... a nawet jeśli wyjdzie gotowiec, to pewnie kosztował będzie z 1300zł... czy coś... a tak... niech będzie - "kiedyś się złoży" :ROFL:
Aż trudno uwierzyć, że pomimo świetnej sprzedaży Lxd2, żadna z firm nie chce się podjąć tego tematu. Podobnie sprawa wygląda z transporterami.
A czy to nie ma związku z faktem, że L45H eksploatowane były także u zachodnich sąsiadów, więc wersja PKP w firmie BEMO powstała niejako przy okazji...?
Czy A20D-P eksploatowane były w Niemczech? Tego nie wiem... ja nic na ten temat nie znalazłem. Zwykle bowiem tak bywa, że jak coś jeździło u Niemców to przy okazji (jeśli jeździło u nas) powstawały wersje PKP na zamówienie sklepów na przykład... /z dawnych zachodnich firm od tej reguły wybiło się tylko PIKO z modelami "typowo polskiego taboru" na tor normalny. Cała reszta w większości bazuje na wersjach albo Niemieckiego taboru albo eksploatowanego w Niemczech z naniesionymi oznaczeniami PKP, bądź zmodyfikowanego do PKP na bazie tegoż taboru (np. Roco BR120- ST44) /.
 
Ostatnio edytowane:

Sebastian.W

Aktywny użytkownik
Reakcje
43 0 0
#47
J1974H0 To prawda, że te lokomotywy również tam występowały, nie mniej jednak okazuje się, że na zachodzie jest mnóstwo miłośników polskich wąskotorówek. Zatem oni również by skorzystali;). Ponadto mimo wszystko jest to wagon podczas gdy produkcja lokomotywy jest znacznie bardziej skomplikowana i droższa.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#48
Nowa cena /na 2021/ - info z "LokoMotyw":

...bo wagon ma być nie w grudniu 2020 tylko w styczniu 2021 za 415 zł... :ostrozny: Trudno. Liczyłem że będzie za jakieś 380zł... (miało być około 400)...
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.855 214 0
#50
Możesz sobie u niego zamówić pomalowany, jak się dogadasz to bez oznaczeń, które sobie potem sam nałożysz, takie jakie będziesz chciał.
Taka operacja kosztowała 211,42 Euro z wysyłką.
klops.jpg
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#57
Nie sądzę. Ja moje 1Aw złożone też wyceniam podobnie, ekonomia, x roboczogodzin i wychodzi cena. Chyba że znajdzie się ktoś kto wyceni swoją pracę na ca. 10 zł brutto/ godz...
Nie zgodziłbym się też z kolegą J...H0 że wystarczą przeciętne umiejętności. Chociaż jest to "tylko" wagon to aby efekt był zadowalający trzeba się naprawdę postarać i nie jest to łatwa praca, ja niechętnie się biorę za moje z pudłami i większością części odlanymi z resiny, a ten kit j.w. w blaszek oceniam na jeszcze bardziej wymagający.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#58
SKLEP LokoMotyw rozsyła już maile z informacją że Bxhpi jest już dostępny.... :)

Cena 430zł/ zestaw + do wyboru: paczkomat 14 / kurier 20.

W końcu.

PS. Lepszy taki zestaw niż nic (podejrzewam, że gotowca długo nie doczekamy).
 

robertmuszka

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
T M M
Reakcje
4.102 153 19
#59
Mail informujący o pojawieniu się kitów otrzymałem 5 sierpnia od LokoMotyw.
Zestaw dotarł w zeszłym tygodniu.
Wygląda on mniej więcej tak
Na pierwszy ogień pudełeczko
IMG_20210824_170251.jpg


Dach i elementy wózków

IMG_20210824_170339.jpg


Instrukcje

IMG_20210824_170414.jpg


Blaszki, szyby, kalkomania

IMG_20210824_170453.jpg
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#60
Mail informujący o pojawieniu się kitów otrzymałem 5 sierpnia od LokoMotyw.
Zestaw dotarł w zeszłym tygodniu.
Wygląda on mniej więcej tak (...)
Fajnie to wygląda. Na pierwszy rzut oka blaszek nie jest jakoś dużo. Może nie będzie jakiegoś dużego problemu ze złożeniem tego do kupy. Ja maila otrzymałem dopiero wczoraj, stąd było info ode mnie dwa wpisy wyżej. Fajnie, że jest kartonowe pudełeczko i instrukcja po polsku.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Wąskotorówka 86
Wąskotorówka 6

Podobne wątki