• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Budzetowy zestaw startowy DCC H0

Cobrix

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
93 1 0
#1
Prosba do osob bardziej "siedzacych w temacie" modeli PL lub UK.

Znajomy chcialby rozpoczac przygode z "kolejkami". Zanim wdepnie finansowo po uszy ... chcialby sprawdzic czy zainteresuje to jego autystycznego syna - glownie dla niego to robi.
Ja niestety stracilem kontakt z modelami EU - od wielu lat zafiksowalem sie na US.
Jego interesuja modele UK lub PL (pochodzi z UK). Chcialbym mu cos polecic z zestawow startowych DCC (w jego oczach uchodze za guru ;) ) ale kompletnie nie wiem co jest teraz na rynku.

Pare lat temu byly fajne zestawy startowe Roco (w miare rozsadnych cenach) ze sterowaniem DCC, loko + pare wagonow i kolko torow. Szukalem teraz po sklepach czegos podobnego i nic nie ma.
W gre wchodzilby rowniez jakis zestaw z UK - wazne zeby na start mial jedna lokomotywe, najprostszy uklad torow i sterowanie DCC. Jezeli dziecko podchwyci temat to bedzie sobie to rozbudowywal.

Macie koledzy jakies pomysly?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#2
Pomysłu nie mam, ale zwracam uwagę na jeden "drobiazg": modele taboru brytyjskiego są głównie w wielkości 00, czyli w skali 1:76, modele "kontynentalne" (europejskie i amerykańskie) są w H0, 1:87. Wprawdzie jedne i drugie jeżdżą po takich samych torach, 16,5 mm, ale wyglądają trochę dziwnie zestawione jedne obok siebie. Nie mówię już o tym, że modele 00 mają inne sprzęgi. Tak więc warto zastanowić się przed decyzją zakupu i nastawić się raczej na jedną z możliwości, a nie na mieszanie modeli kontynentalnych (w tym polskich) i brytyjskich.
 

Podobne wątki