• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budownictwo Budynki z czerwonej cegły od podstaw

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#1
Witajcie!
Przygotowuje się do budwy makiety przystanku Wrocki, chce by makieta była stanem wrocek z lat 90, zdegradowana do roli przystanku, pozabijane deskami okna itd ..

Problem pojawil sie w wykonaniu samych domków czy istnieje jakieś rozwiązanie na odtworzenie budynków z cegły w H0?
Czy tylko płyty Auhagena + ciecie, klejenie
Powiem szczerze iz moje umiejętności na tym etapie raczej nie pozwalają na precyzyjne odtworzenie budynków.
Myślę nawet nad dobraniem podobnych budynków i podorabianiu szczegółów tak by upodobnić je do Wrocek, jeżeli ktoś mógłby doradzić mi jaką technikę przyjąć w tworzeniu zabudowań, ewentualnie gdzie szukać podobnych budynków..

http://www.google.pl/imgres?q=wrock...0&ndsp=18&ved=1t:429,r:3,s:0,i:96&tx=35&ty=54

http://www.google.pl/imgres?q=wrock...ndsp=18&ved=1t:429,r:8,s:0,i:111&tx=145&ty=63

http://www.google.pl/imgres?q=wrock...ndsp=26&ved=1t:429,r:26,s:0,i:171&tx=95&ty=52
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#2
(y)
adin: jak chcesz robić Wrocki i w miarę odwzorować budynki, to dlaczego nie zrobić kroczku na przód i z oknami?
dwa: wieża ciśnień- Stangel!!!! =>http://www.stangel.pl/pl/zestaw_modelarski_model_ho/2
tri: kontakt pod ręką w Solcu: Maciek i Sławek. Jechaliśmy pociagiem pożegnalnym Chełmża-Brodnica i we Wrockach był fotostop. Masz więc materiał zdjęciowy ze stacji jeszcze wyglądającej w miarę.
 
OP
OP
LUKASZdiy

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#3
adin... chciałem zrobić coś oryginalnego innego mającego swoisty klimacik, zgodnego z orginalem, chce wykonać makietę już stacji po zdegradowaniu do roli przystanku, ze wzgledu na brak semaforów, makieta ma zmieścić sie na 6 modułach po 120 cm każdy

dwa... mail napisany, z zamowieniem, czekam na odzew podanie ceny i terminu dostawy ;) Dziękuje masz u mnie Piwo

Tri jaki Maciek jaki Sławek? Napisz coś więcej bo powiem iż się pogubiłem ;)
 

zinq

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
adin... chciałem zrobić coś oryginalnego innego mającego swoisty klimacik, zgodnego z orginalem, chce wykonać makietę już stacji po zdegradowaniu do roli przystanku, ze wzgledu na brak semaforów, makieta ma zmieścić sie na 6 modułach po 120 cm każdy

dwa... mail napisany, z zamowieniem, czekam na odzew podanie ceny i terminu dostawy ;) Dziękuje masz u mnie Piwo

Tri jaki Maciek jaki Sławek? Napisz coś więcej bo powiem iż się pogubiłem ;)
Witam

Wieża nie posiada zaokrągleń tak więc cegły można wygrawerować a otwory na okna powycinać. Jedna część to jedna ściana jednego piętra a nawet pół piętra w przypadku parteru. Po sklejeniu wychodzi piękna wieża tylko dach zrobić ale to już najmniejszy problem. Stopień trudności średni, elementów dużo.
Potrzeba by wymiarów budynku, materiał, ploter laserowy lub grawerka cnc i czas dużo czasu. Ale jest wykonalne żeby nie było.
Z budynkami prościej ale nie dużo :).
 

zinq

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
Robisz takie coś??? W czym i w jakiej cenie? Rysunek CDR zrobię ja.
Mogę zrobić, najpierw muszę skończyć bombowca ponieważ całą swoją uwagę poświęcam teraz jemu.
Wykonać mogę w hipsie, plexi, kartonie itd itd dobór materiału w zależność od detalu.
Co do ceny to zawsze możemy się dogadać, teraz ciężko cokolwiek gdybać. Projekt najlepiej jak by był wykonany w formacie DFT wtedy mógł bym go przygotować do obróbki.
 
OP
OP
LUKASZdiy

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#14
Niestety chcąc nie chcąc prawdopodobnie pozostanie wykorzystanie gotowych budynków auhagena, i upodobnienie ich do oryginału....
Moje umiejętności modelarskie na tym etapie nie pozwalają mi na wykonanie wiernych kopi zabudowań
Rozwarzam jednak możliwość wykonania stacji w okresie świetności ;)
 

statom

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#15
Witam,

Łukasz, głowa do góry. Nie od razu Rzym zbudowano. Ja na przykład jestem na etapie teorii sklejania modułów i modelowania na nich terenu przy założeniu że mam jeden tor i w dodatku prosty :) i daleko mi do budynków z czerwonej cegły. Ale gdzieś na forum rzucił mi się w oczy post jednego kolegi, który z lupą i cieniutkim rysikiem w ręku wyżyna fakturę muru w ścianach pokrytych cieniutką warstwą gipsu. Także jak widać metody są różne. Najważniejsze to się nie poddawać, dużo czytać i pytać a "starzy wyjadacze" z tego co czytam są raczej chętni do wszelakiej pomocy :) A inwestowanie w gotowe budynki to raz że żadna frajda a dwa że daje gwarancje powtarzalności, to znaczy że jest duże prawdopodobieństwo że ktoś już taki budynek ma u siebie, a tu chodzi chyba o to by coś swojego, niepowtarzalnego.
 

Podobne wątki