• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budownictwo Budynki z cegły

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
#1
Witajcie

W związku z tym, że mam w najbliższym czasie do zrealizowania projekt makiety gdzie znajdzie się bardo dużo, dużych budynków z czerwonej cegły postanowiłem założyć ten wątek i dowiedzieć się jakie macie techniki urealniania budynków z czerwonej cegły? Może uda mi się ulepszyć moja technikę.

Moja wyglada następująco:

Na sam początek oglądam elementy budynku i sprawdzam czy trzeba je całe przemalować czy nie ma takiej konieczności ( z doświadczenia wiem, że budynki Kibri, Faller wymagają całościowego malowania a np Auhagen takiego nie wymaga ) Następnie sklejam ,, skorupę budynku” i w takiej formie najwygodniej mi się pracuje.
Jeżeli wymaga to zaczynam od malowania całości ( odcienie czerwienie albo bordo ). Następnie idą na tapetę fugi do których używam jasno naszej farby ( maluje całą skorupę bydynku czekam chwile i papierowym ręcznikiem ścieram nadmiar farby z lica cegły. Następnie na budynek punktowo nanoszą wash ( kolor brązowy ) i wycieram nadmiar ( tak aż do uzyskania zadowalającego efektu), kolejnym etapem jest robienie większych zabrudzeń do których używam suchych pigmentów ( szary, czarny , ciemnobrązowy). Jeżeli jestem zadowolony z ogólnego efektu tonuje całość delikatnie spryskując z dalekiej odległości farba Humbrol 29.
Następnie wklejam resztę elementów i budynek gotowy. Dwa przykłady budynków które zrobiłem jakoś czas temu poniżej.
Zapraszam kolegów do dzielenia się swoimi technikami.
3308E41D-22D9-407D-BA43-2DB295FF91B7.jpeg
AC916726-3F15-4A20-B3E0-3F3502B564F4.jpeg
 

Zbig1305

Nowy użytkownik
Reakcje
27 0 0
#2
Cześć Maciekk,

to może ja odświeżę trochę wątek. Jak to u mnie wygląda z budynkami z cegły ( mają swój charakter ii bardzo lubię konstrukcje z cegły ).

1. Oczywiście odtłuszczanie - tu nie bawię się w wodę z mydłem tylko pędzel i biały spirytus
2. Szary grunt Gunze i schnięcie
3. Mieszanka czerwieni i brązu Vallejo - w zależności od efektu jaki chcę uzyskać, mieszam dość swobodnie ( niejednokrotnie dolewam któregoś z kolorów )- schnięcie
4. Mieszanka szara Panelliner Tamiya i w fugi - suszenie i ewentualne ściąganie patyczkiem nadmiaru - schnięcie
5. Pigmenty oraz różne odcienie brązu i czerwieni i malowanie poszczególnych cegiełek lub gzymsów
6. Drzwi - z tym mam zawsze problem i na toalecie skopałem, do poprawki. Na nastawni wyszło o wiele lepiej. Tu zestaw Vallejo do postarzania drewna
7. Na koniec matowy lakier i ewentualne "pudrowanie" końcowe pigmentami.
 

Załączniki

Podobne wątki