• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budynki z żywicy

Walter Rusin

Jasnowidz roku
Reakcje
45 1 5
#1
Witajcie,

mam takie dość naiwne pytanie o technologię użytą przy tworzeniu budynków z żywicy. Mianowicie chodzi mi o to jak tworzone są formy do odlewów. Np. taki Artitec jak tworzy budynek z cegły to jak projektuje ściany albo dach? Czy jest to rysowane w jakimś programie 3D i potem drukowane by następnie zrobić formę, czy też jest to potem frezowane CNC by zrobić formę? Jak to jest?

Jeśli chciałbym na przykład chciałbym z żywicy wykonać taki oto budyneczek to jak się za to zabrać? Nie mam najmniejszego pomysłu :( Proszę o porady.

toaleta.jpg
 

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.479 18 1
#2
Technik wykonania formy "matki" jest bardzo wiele. Można projektować w 3D później frezować, drukować itp. Matkę można także wykonać samemu z kartonu, hipsu i czegokolwiek kto co ma pod ręką, nawet plastelinę :). Później gotowy model trzeba zaformować w sylikonie i odlewać z żywicy. To tak w wielkim skrócie :). Przedstawiony domek jest odlany chyba w całości z gipsu.
 
OP
OP
Walter Rusin

Walter Rusin

Jasnowidz roku
Reakcje
45 1 5
#3
A taką formę (w częściach) da się wyfrezować CNC? Nie mam o tym pojęcia.
[DOUBLEPOST=1431521015,1431520543][/DOUBLEPOST]Chodzi o zrobienie formy do wykonania budynku który ma podobne cechy architektoniczne do tego:
 

Załączniki

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#6
Karton i laser. Zdecydowanie. Albo dobry model w 3d i wydruk. Nie zawracaj sobie głowy frezowaniem.
 

Podobne wątki