• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budynki, tabor i pojazdy w skali 1:700

OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Po moim szkockim wypadzie, na warsztacie zagościli malutcy wyspiarze:love: Autobusów ciąg dalszy. Model 3D, frezarka CNC, skalpel i papier ścierny z rąsi, akryle... jednym słowem nic nowego. Pierwsza odsłona piętrusów w kolorach bazowych. Czerwony to Londyńczyk, a zielony z rodzinnego miasta Beatlesów. Jedynym dodatkowym smaczkiem, którego nie mogłem nie dodać, jest poręcz tylnego pomostu wykonana ze stalowej struny o średnicy 0.2mm. Modele jeszcze nie odcięte z wykałaczek, bo będą czekać cierpliwie na wash, kalkomanie, które zaprojektuję specjalnie dla nich i na końcowy lakier. Na żywca wyglądają naprawdę bardzo fajnie. Zdjęcia nie oddają uroku bryły modelu.

P1160274.JPG
P1160277.JPG
P1160278.JPG
P1160280.JPG
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.029 108 2
Adam jak zwykle nas kitujesz mówisz że zdjęcia nie oddają tego jak fajnie modele wyglądają a potem na żywo dajesz do ręki coś tak małego że i tak nic normalnie nie widać :) :) :)
Świetne wykonanie jak zwykle , jeszcze proszę zdjęcie z 1 groszówką :)
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
jeszcze proszę zdjęcie z 1 groszówką :)
Marcin, zdjęcia z groszówkami są już niemodne, i nie dla prawdziwych samochodziarzy. Dziś pokazuje się modele z prototypami kół do... FIATa 125p w 1:87;)
Poniżej wersja przód (z wystającym dekielkiem obudowy piasty) i tył (z wklęśnięciem):) Nawet wyfrezowałem wystające potrójne wypustki na feldze do montażu kapsla. Ledwo je widać, ale uwierzcie mi że są:cool:
P1160300.JPG

A poniżej koło po założeniu kapsla
P1160301.JPG

Tych kół nawet nie dotknąłem papierem ściernym. Maksymalne parametry frezowania frezem 0.3mm. Jutro idą do malowania podkładem.
Kocham moją frezarkę:love:
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
H0 i takie tam FIATy sraty taty są dobre, ale nie ma to jak skala dla prawdziwych facetów:cool:
Dziś odlałem wyfrezowane części, które posłużą mi do budowy modelu matki pierwszego motorowca pod polską banderą, czyli "Pioniera I". W zasadzie był to motorowczyk - nieco ponad 50 metrów długości między pionami. Najpierw reprodukcja obrazu najlepszego polskiego malarza marynisty Adama Werki.
blog151b.jpg


Trochę przeginam, bo najpierw wyciskam z frezarki maksimum jej możliwości, a potem boję się wziąć do ręki model, tak jest filigranowy:confused: Zwróćcie uwagę na ożebrowanie wewnątrz burt, które wyszło bajecznie:love: Chyba jestem jedynym debilem, któremu przyszło do głowy zrobić ten szczegół w tej skali z zachowaniem skali:) No ale jak to się pomaluje... będzie ślicznie:D
P1160433.JPG
P1160434.JPG
P1160436.JPG

Dla zobrazowania skali pokazuję stateczek z FIATem, który też dziś gościł na warsztacie.
P1160422.JPG
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
Dzisiaj cierpliwość nadal jest w cenie w modelarstwie, ale to już jest jakby podstawa, o której rzadziej się wspomina.
Czasy są takie, że trudno już kogokolwiek zaskoczyć. Trudno też znaleźć czas na cokolwiek w gonitwie za pieniądzem (nawet w gonitwie za samym pieniądzem jako takim :) ).
Dlatego jaja (do pomysłów i ich realizacji) i dobra organizacja czasu zaczynają wysuwać się na prowadzenie, jako cechy modelarza XXI wieku :)
Łooo, ale głęboka myśl.

Adam66 - jesteś (pozytywnym) czubem :D (y)
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
W Natolińskiej stoczni spłynął na wodę kolejny kabotażowiec w skali 1/700. Tym razem to m/s "Bug" - prześliczne maleństwo, nawet jak na tę skalę, właśnie dołączył do "Pioniera", który jest w trakcie szpachlowania i szlifowania. Model na razie złożony na sucho, bez wyposażenia pokładowego, ale sylwetka już jest. Ma powstać kilka podwersji, gdyż chcę wejść z mymi statkami na rynek zachodni. Będą więc wersje holenderska i angielska oraz sporo malowań do wyboru (między innymi greckie).

Notka historyczna dla zainteresowanych:
Prawdziwy "Bug" został zbudowany tuż przed wojną, w maleńkiej stoczni w Westerbroek w Holandii, specjalizującej się w małych jednostkach przybrzeżnych. Uprowadzony do Anglii przez polską załogę w trakcie prób stoczniowych, by nie wpaść w ręce Niemców. Dzielnie przetrwał wojnę pływając w trudnej i niebezpiecznej żegludze wokół Wysp Brytyjskich. Po wojnie wrócił do Polski. Był pierwszym statkiem, który wszedł w maju 60go roku do odbudowanego portu w Kołobrzegu.

P1160499.JPG
P1160501.JPG
P1160502.JPG
P1160505.JPG


A to filmik z wodowania statku z tej samej pochylni z której kilkadziesiąt lat wcześniej zszedł nasz "Bug". Zawsze chwyta mnie za serce moment w który inne statki witają syrenami "noworodka". To trochę jak przy porodzie rodzinnym:)
 
Ostatnio edytowane:

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
@Adam66 - jak ma być uniwersalny model statku to jeszcze typ Liberty proponuję - tego też powstało bardzo dużo.. wg Wikipedii 2571 sztuk (choć wiele już w trakcie wojny poszło na dno).
 

Podobne wątki