• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budynki, tabor i pojazdy w skali 1:700

holosal

Aktywny użytkownik
Reakcje
93 0 0
A ja na Nowy Rok pozwolę sobie wkleić zdjęcie adamowych ogórków, przy których spędziłem trochę godzin w ostatnim czasie. Jelcze, to bez wątpienia najdoskonalsze jak dotąd modele pojazdów w skali 1:700 stworzonych przez Adama. Wkrótce trafią one na makietę zamieszczoną w tym wątku kilka stron wcześniej.
IMGP_9187.JPG
IMGP_9189.JPG
IMGP_9192.JPG
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Idę sobie na sylwestra... bawię się w najlepsze... 10 minut po północy dostaję SMSa - "Kiedy możesz być u mnie i zacząć... Hobbiton?:eek:
Myślę sobie, że jaja sobie ktoś robi... Odpowiadam grzecznie - Może koło 10go stycznia będę trochę wolniejszy...
Odpowiedź - 10go to dom Bilbo Bagginsa ma być już gotowyo_O

Na szczęście nie piję, więc nie tracę czasu na leczenie kaca, tylko drugiego wsiadam w samochód, pakuję modelarski mandżur do bagażnika i w drogę.
Trzy dni spędzam na cholernym briefingu z fanatykami Tolkiena. Mało się nie pobili o to jakiej wielkości powinny być drzwi... Potem biorę do ręki skalpel, klej.. trochę farbek...
Robota na razie mocno rozgrzebana, ale pagórek już jakoś tam widać:) Kruca bomba mało casu
P1160548.JPG
P1160550.JPG
P1160551.JPG
 
Ostatnio edytowane:

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
Patrząc na te Twoje ogórki i cały ten wątek to zastanawiam się czy to jeszcze można nazwać modelarstwem? Bo moim zdaniem to już artyzm i to na najwyższym poziomie(y)(y)
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
Za 11 miesięcy zobaczymy makietę w skali Z na której będzie choinka w skali Z, a pod choinką będzie stajenka odpowiednio....zmniejszona.... :gwizd:
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
Świetnie to wygląda, ale widzę, że odrywają Cię jacyś fanatycy od wagi, kół do malucha i pracowników z PRL-owskich czasów. A przecież ktoś musi te saturatory obsługiwać. Zima zimą, a pić się chce... ;)
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
No wiem, że temat Hobbitonu to nie Wasza bajka, ale warsztat jest warsztat.

Drugie piętro wzgórza dodane i całość została osadzona na docelowej podstawce. Standardowa Tamiyowska witrynka plastikowa z przeźroczystą kopułą. Ładniejsza byłaby drewniana podstawa, ale zleceniodawca taką sobie wykoncypował. Teren ukształtowany teraz sobie schnie. Drogi wysypałem Polakiem, całość jeszcze pójdzie do malowania. Furtka ustawiona "na sucho" do zdjęcia (trochę koślawo), no i dziś w nocy zaczynam sadzić trawę.
P1160552.JPG
P1160553.JPG
P1160555.JPG
P1160556.JPG
P1160557.JPG
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
No dobra... skończyłem Hobbiton z nadjeżdżającym Gandalfem. Zdążyłem piętnaście minut przed czasem:cool:
P1160581.JPG
P1160583.JPG
P1160590.JPG
P1160600.JPG
P1160602.JPG
P1160607.JPG
P1160608.JPG


Wyszło naprawdę spoko. Lubię Tolkiena, ale w sensie dioramowym ten temat zupełnie mnie nie jara. Klient posikał się ze szczęścia i... wygląda na to, że będzie ciąg dalszy (w sumie kto bogatemu zabroni).
Ja wracam do tematów h0 i do... okrętów w skali 1/700

Wziąłem na cel chyba najtragiczniejszy okręt II RP. Baza nurków "ORP Nurek" zatopiony bombą w porcie na Oksywiu. Bomba wybuchła w rejonie komina dorzucając jednostkę od pirsu i zabijając niemal całą załogę. Mimo przyciężkawej sylwetki, zawsze mi się ten okręcik podobał.
blog161f-150x150.jpg
blog161b.jpg
blog161a.jpg
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
"Wstyd mi za tych z Radomia..." krzyczał towarzysz Gomułka.
A mnie wstyd, bo jak niemota pomyliłem długość całkowitą statku z długością między pionami. W efekcie mój niemal gotowy "Pionier" zrobił się o prawie cztery milimetry za krótki co w tej skali jest dyskwalifikujące. Musiałem sporo się narobić zanim go dociągnąłem do właściwego wymiaru. No ale jakoś się udało (poniżej zamieściłem zdjęcie przed i po poprawkach). Prace ruszają dalej. Mam już wytrawione blaszki i co najważniejsze niedawno przyjechały do mnie kalkomanie. Do końca marca chcę wydać wszystkie cztery jednostki.
P1160695.JPG
P1160704.JPG
P1160702.JPG


Wraz z Pionierem kształtów nabiera Nurek.
P1160696.JPG
P1160697.JPG


I rzut oka na moją stocznię. Od lewej - ORP "Nurek", M/s "Pionier I", ORP "Smok" i m/s "Bug"
P1160699.JPG
 

Podobne wątki