• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budynki, tabor i pojazdy w skali 1:700

OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Z braku zabawek, bo moja siedemsetka jest wciąż u teściowej na wygnaniu, postanowiłem zamieścić zdjęcie, które przywodzi mi na myśl przeczytaną w młodości książkę "Fabryka oficerów" Kirsta. A skąd to zdjęcie tutaj? Ano jest ono dowodem, że już wielkoniemiecki Wehrmacht wiedział jaka skala jest najlepsza:D.
Pod zdjęciem moja pospieszna "ustawka" zatytułowana "Normandia 44". W roli głównej modele, które maluję dla pewnego fanatyka militariów.
wh.jpg
P1150646.JPG
P1150647.JPG
P1150648.JPG
P1150649.JPG
P1150650.JPG

Mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Widziałem na żywo te miniaturki w barwach wojskowych i jestem pod ogromnym wrażeniem jakości szczegółów i jakości malowania. Adamie - Gratuluję. (y)

OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Wczoraj przeglądałem z wypiekami na twarzy stronę omni-bus.eu i natknąłem się na fotkę warszawskiej zajezdni na Woronicza. To niesamowite miejsce - rzadko spotykanie połączenie zajezdni autobusowej z tramwajową. Chodzi mi od dawna po głowie myśl, by zrobić model najpiękniejszego tramwaju jaki kiedykolwiek jeździł gdziekolwiek po szynach czyli chorzowskiej 13N. To wstyd, że tak bezceremonialnie "podpatrzyliśmy" (zdaniem wikipedii) a w rzeczywistości zerżnęliśmy ją od braci Czechów. No ale do rzeczy. Poniżej załączam zdjęcie które mnie powaliło na kolana, pokazujące nie tylko tabor ale i rozplanowanie terenu zajezdni. Słowo daję, nie przypuszczałem, że przegubowców było aż tak dużo.
Woronicza_lata_70.jpg

No ale zanim powstaną tramwaje (widoczne w prawym dolnym rogu), najpierw w 3d a potem w realu... musiałem coś zrobić z nadmiarem modelarskiej adrenaliny. Z dwóch Ogórasów, zgodnie z prawdą historyczną, zacząłem strugać przegubowca AP02. Poniżej zakres robót. Usunąłem tylny świetlik, przeniosłem wywietrznik dachowy, zmieniłem wielkość okien i oczywiście popracowałem nad kurtynami kryjącymi miejsce przegubu. Zanim model trafi do formy jeszcze trochę go doszlifuję, ale ogólny zarys już jest. Asystował mi dziś Ignaś w skali h0.
[DOUBLEPOST=1508403185][/DOUBLEPOST]
P1150788.JPG
P1150789.JPG
P1150791.JPG

Ostatnio edytowane:
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Podczas gdy dwa przegubowe Ogórasy się malują znalazłem w szpargałach stary warszawski bilet, z czasów Ogórkowych i... trolejbusowych. Prezentuję go z właśnie skończoną kierownicą od Skody w h0
P1150818.JPG

OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Wróciłem ze Szkocji. Oj ciężko było wracać. Przepiękne krajobrazy, fantastyczni ludzie, doskonała kuchnia. Byłem pierwszy raz, ale na pewno nie ostatni. Przywiozłem trochę fotek, ale ja i mój aparat raczej zawiedliśmy w dość trudnych warunkach pogodowych i trochę boję się je zamieszczać, bo mnie Maciek @Mafo pośle do stu diabłów:confused:.
Dziś wróciłem do korniszonów. "Łamaniec" mi się trochę krzywo skleił (ma zadarty dziób) co zauważyłem dopiero po odcięciu z wykałaczki, ale to się naprawi. Muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony z efektu. Dobrze że zrobiłem sobie formę, bo z pewnością to nie moje ostatnie słowo w temacie przegubowców:)
P1160144.JPG
P1160145.JPG
P1160146.JPG
P1160147.JPG
P1160148.JPG
P1160150.JPG
P1160153.JPG

OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Jak smakowało Haggis ? :) ?
Przepyszne. Jak bardzo dobra polska kaszanka (osobiście bardzo lubię), absolutnie powaliły mnie rewelacyjne ryby, pewnie dlatego, że jednak wolę te z zimnych mórz. To smutne, że w Glasgow na każdym rogu sprzedają lepsze ryby z frytkami niż w wielu warszawskich restauracjach. Od jutra wracam do biegania, bo dziś rano bałem się wejśc na wagę;)
A Szkocja - bardzo fajna - byłem latem ale od strony wody.
Pisałeś Pawle. Ja głownie pływałem promami a nie jachtami, ale parę razy jak powiało siódemką/ósemką z nordwestu, to cieszyłem się, że mam pod sobą kawał stalowego kadłuba:D
Szkoda że nie mamy na forum działu marynistycznego, bo mam trochę zdjęć z pięknego promu samochodowego "Finlaggan", który jak się okazało został zbudowany w... Polsce.

Maverick

Znany użytkownik
Mistrzostwo świata i okolic te twoje Ogórki :love: Przepiękne po prostu:love: Na tym forum jest kilku mistrzów w tym co robią. Na przykład Daniel_Lok w tworzeniu dioram/makiet, Telewizor11 w patynowaniu, Irokez46 w sklejaniu i malowaniu modeli a Ty jesteś mistrzem w dziedzinie najmniejszych modeli (jak dla mnie najmniejszych modeli świata)(y)

Mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Przywiozłem trochę fotek, ale ja i mój aparat raczej zawiedliśmy w dość trudnych warunkach pogodowych i trochę boję się je zamieszczać, bo mnie Maciek @Mafo pośle do stu diabłów:confused:.
Oj tam, oj tam... Coś zapewne ostrego wybierzesz do pokazania. ;)
Szkoda że nie mamy na forum działu marynistycznego, bo mam trochę zdjęć z pięknego promu samochodowego "Finlaggan", który jak się okazało został zbudowany w... Polsce.
Spokojnie wklej w dziale samochodowym. Mamy taki temat dotyczący statków i na pewno Cię nie wyrzucimy z tego typu zdjęciami. http://forum.modelarstwo.info/threads/statki.21498/