• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budynki, tabor i pojazdy w skali 1:700

OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Z braku zabawek, bo moja siedemsetka jest wciąż u teściowej na wygnaniu, postanowiłem zamieścić zdjęcie, które przywodzi mi na myśl przeczytaną w młodości książkę "Fabryka oficerów" Kirsta. A skąd to zdjęcie tutaj? Ano jest ono dowodem, że już wielkoniemiecki Wehrmacht wiedział jaka skala jest najlepsza:D.
Pod zdjęciem moja pospieszna "ustawka" zatytułowana "Normandia 44". W roli głównej modele, które maluję dla pewnego fanatyka militariów.
wh.jpg
P1150646.JPG
P1150647.JPG
P1150648.JPG
P1150649.JPG
P1150650.JPG
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Kurde, normalnie cysterna z melisą potrzebna na uspokojenie...:devil: Jak tu nie nabawić się kompleksów modelarskich...:cry::cry::cry:

A na poważnie(y). Praca swą zajebistością powala na kolana:D

Pozdrawiam z MMz:)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
Widziałem na żywo te miniaturki w barwach wojskowych i jestem pod ogromnym wrażeniem jakości szczegółów i jakości malowania. Adamie - Gratuluję. (y)
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Wczoraj przeglądałem z wypiekami na twarzy stronę omni-bus.eu i natknąłem się na fotkę warszawskiej zajezdni na Woronicza. To niesamowite miejsce - rzadko spotykanie połączenie zajezdni autobusowej z tramwajową. Chodzi mi od dawna po głowie myśl, by zrobić model najpiękniejszego tramwaju jaki kiedykolwiek jeździł gdziekolwiek po szynach czyli chorzowskiej 13N. To wstyd, że tak bezceremonialnie "podpatrzyliśmy" (zdaniem wikipedii) a w rzeczywistości zerżnęliśmy ją od braci Czechów. No ale do rzeczy. Poniżej załączam zdjęcie które mnie powaliło na kolana, pokazujące nie tylko tabor ale i rozplanowanie terenu zajezdni. Słowo daję, nie przypuszczałem, że przegubowców było aż tak dużo.
Woronicza_lata_70.jpg

No ale zanim powstaną tramwaje (widoczne w prawym dolnym rogu), najpierw w 3d a potem w realu... musiałem coś zrobić z nadmiarem modelarskiej adrenaliny. Z dwóch Ogórasów, zgodnie z prawdą historyczną, zacząłem strugać przegubowca AP02. Poniżej zakres robót. Usunąłem tylny świetlik, przeniosłem wywietrznik dachowy, zmieniłem wielkość okien i oczywiście popracowałem nad kurtynami kryjącymi miejsce przegubu. Zanim model trafi do formy jeszcze trochę go doszlifuję, ale ogólny zarys już jest. Asystował mi dziś Ignaś w skali h0.
[DOUBLEPOST=1508403185][/DOUBLEPOST]
P1150788.JPG
P1150789.JPG
P1150791.JPG
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Podczas gdy dwa przegubowe Ogórasy się malują znalazłem w szpargałach stary warszawski bilet, z czasów Ogórkowych i... trolejbusowych. Prezentuję go z właśnie skończoną kierownicą od Skody w h0
P1150818.JPG
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Wróciłem ze Szkocji. Oj ciężko było wracać. Przepiękne krajobrazy, fantastyczni ludzie, doskonała kuchnia. Byłem pierwszy raz, ale na pewno nie ostatni. Przywiozłem trochę fotek, ale ja i mój aparat raczej zawiedliśmy w dość trudnych warunkach pogodowych i trochę boję się je zamieszczać, bo mnie Maciek @Mafo pośle do stu diabłów:confused:.
Dziś wróciłem do korniszonów. "Łamaniec" mi się trochę krzywo skleił (ma zadarty dziób) co zauważyłem dopiero po odcięciu z wykałaczki, ale to się naprawi. Muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony z efektu. Dobrze że zrobiłem sobie formę, bo z pewnością to nie moje ostatnie słowo w temacie przegubowców:)
P1160144.JPG
P1160145.JPG
P1160146.JPG
P1160147.JPG
P1160148.JPG
P1160150.JPG
P1160153.JPG
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Jak smakowało Haggis ? :) ?
Przepyszne. Jak bardzo dobra polska kaszanka (osobiście bardzo lubię), absolutnie powaliły mnie rewelacyjne ryby, pewnie dlatego, że jednak wolę te z zimnych mórz. To smutne, że w Glasgow na każdym rogu sprzedają lepsze ryby z frytkami niż w wielu warszawskich restauracjach. Od jutra wracam do biegania, bo dziś rano bałem się wejśc na wagę;)
A Szkocja - bardzo fajna - byłem latem ale od strony wody.
Pisałeś Pawle. Ja głownie pływałem promami a nie jachtami, ale parę razy jak powiało siódemką/ósemką z nordwestu, to cieszyłem się, że mam pod sobą kawał stalowego kadłuba:D
Szkoda że nie mamy na forum działu marynistycznego, bo mam trochę zdjęć z pięknego promu samochodowego "Finlaggan", który jak się okazało został zbudowany w... Polsce.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Fakt, Szkocja piękna jest. Też miło wspominam wycieczki po jej sporej części ;)

Ogórki wrzuć do słoika z marynatą i się wyprostują :)
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
Mistrzostwo świata i okolic te twoje Ogórki :love: Przepiękne po prostu:love: Na tym forum jest kilku mistrzów w tym co robią. Na przykład Daniel_Lok w tworzeniu dioram/makiet, Telewizor11 w patynowaniu, Irokez46 w sklejaniu i malowaniu modeli a Ty jesteś mistrzem w dziedzinie najmniejszych modeli (jak dla mnie najmniejszych modeli świata)(y)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
Przywiozłem trochę fotek, ale ja i mój aparat raczej zawiedliśmy w dość trudnych warunkach pogodowych i trochę boję się je zamieszczać, bo mnie Maciek @Mafo pośle do stu diabłów:confused:.
Oj tam, oj tam... Coś zapewne ostrego wybierzesz do pokazania. ;)
Szkoda że nie mamy na forum działu marynistycznego, bo mam trochę zdjęć z pięknego promu samochodowego "Finlaggan", który jak się okazało został zbudowany w... Polsce.
Spokojnie wklej w dziale samochodowym. Mamy taki temat dotyczący statków i na pewno Cię nie wyrzucimy z tego typu zdjęciami. http://forum.modelarstwo.info/threads/statki.21498/
 

Podobne wątki