• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budynki, tabor i pojazdy w skali 1:700

OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.417 110 1
Saurery skończone. Berneńczykowi namalowałem na boku herb miasta. Na powiększeniach może wyglądać jak niekształtna plama, ale w rzeczywistości wygląda akceptowalnie.
Dłuższy Saurer pomalowałem w barwy zaczerpnięte z filmu "La veuve Courderc" (wdowa Courderc) z 71go roku z moim ulubionym aktorem francuskim Alainem Delonem. Jeszcze pomyślę nad jakimiś kalkami i zrobię mu drabinki i zewnętrzne bagażniki, bo strasznie mi się podobają. Teraz musi zostać jako "golas". Po sesji fotograficznej na stronę produktową, pobawię się w konwersję.
P1150241.JPG

P1150232.JPG
P1150236.JPG
P1150237.JPG
P1150238.JPG
P1150240.JPG

blog128d.jpg
saurer1bv9.5897.jpg
saurer5su6.3039.jpg
saurer7yi0.994.jpg
saurer8lb2.8135.jpg
veuve-couderc-1971-03-g.jpg
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.417 110 1
Panowie,
W życiu modelarza, zdarzają się takie dni, gdy po wielu dniach mozolnej pracy, bolesnych odgniotków na odwłoku, słyszy się wreszcie nad sobą chóry gregoriańskie (wersja dla wierzących) lub Arię na strunie G Bacha (wersja dla melomanów) albo solówkę Purple Haze Hendrixa (mój przypadek). Dzisiejszy poranek to był dla mnie taki właśnie moment. Zwieńczenie ponad półrocznej walki z materią i swoimi ograniczeniami. W tym czasie cztery metody mnie zawiodły. Dopiero frezowanie 3d, trawienie, szpachlowanie, ręczne dopieszczanie i wreszcie malowanie całości dało efekt, dzięki któremu boski Jimmy zagrał mi nad głową. To bezsprzecznie mój najtrudniejszy i najlepszy model samochodu:)
Gdy patrzę teraz na moje wcześniejsze modele, jest mi trochę głupio, ale z drugiej strony to chyba lepiej tworzyć coraz lepsze modele, niż odwrotnie;)
Zaczynam od trzech linków muzycznych. Każdy wybierze sobie jaki chce:D
A teraz fotki, trochę nieostre, ale to z przejęcia:confused:;)
P1150245.JPG
P1150249.JPG
P1150250.JPG
P1150252.JPG
P1150253.JPG
P1150254.JPG
P1150259.JPG
P1150260.JPG
P1150263.JPG
 
Ostatnio edytowane:

holosal

Aktywny użytkownik
Reakcje
93 0 0
Ja też wybieram Hendrixa.:gwizd:
Niezwykle trudno bezbłędnie odwzorować bryłę Jelcza, o czym doskonale wiedzą posiadacze miniatur tego pojazdu w różnych skalach. Tobie udało się to wyśmienicie w 1/700(!), świetna powtarzalność wszystkich okien to zapewne zasługa frezarki. Miesiące pracy nad tym modelem dały znakomity efekt, już nie mogę się doczekać kiedy Jelcze trafią w moje ręce.:):)
 

raf_oct

Znany użytkownik
Reakcje
247 3 0
:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:Słabo mi ..... szklankę wody poproszę:sick:bo zzieleniałem.Nie dość że takie modele to jeszcze się chłopina rozkręca, aż się boję co będzie dalej;).Można jeszcze zrobić lepik na dachach z papy, z takimi umiejętnościami to nie problem
 

holosal

Aktywny użytkownik
Reakcje
93 0 0
IMGP_8953-1.JPG
IMGP_8955-1.JPG
IMGP_8956-1.JPG
IMGP_8958-1.JPG
IMGP_8959-1.JPG
IMGP_8962-1.JPG
IMGP_8966-1.JPG
IMGP_8967-1.JPG
IMGP_8970-1.JPG
Odświeżam ten wątek, aby zaprezentować efekt jaki udało mi się uzyskać podczas mojej własnej przygody z mikromodelarstwem. A wszystko od czasu, kiedy kolega Adam66 stworzył bogactwo asortymentu w skali 1:700. I to właśnie dzięki niemu ten projekt powstał.
Gdy prawie dwie dekady temu zbudowałem swoją pierwszą, w pełni samodzielnie wykonaną dioramę w podziałce Z (1:220), nigdy bym nie przypuszczał, że pójdę kiedyś o krok dalej, a nawet dwa wielkie kroki. A jednak stało się. Założenie było następujące: stworzyć projekt w 100% cywilny (do tej pory skala 1:700 kojarzona jest niemal wyłącznie z modelarstwem okrętowym) dioramy o charakterze miejskim, nawiązującą do moich ulubionych klimatów Śląska z przełomu lat 60- i 70-tych. Diorama o wymiarach 140 x 220 mm jest prawie skończona, brakuje jeszcze kilku drobiazgów, pojazdów, czerwonych Jelczy MEX, a w przyszłości tramwajów N/4N z blaszek. Pomimo oczywistych ograniczeń jakie niesie ta miniaturowa podziałka, starałem się nie iść na skróty. Wszystkie budynki, większość pojazdów i innych elementów wyposażenia dostarczonych przez Adama oprócz malowania wzbogaciłem o elementy fototrawione. Pozostałą część obiektów tzw. małej architektury, szereg drobnicy, detali - wykonałem samodzielnie od podstaw. Zaś do produkcji zieleni użyłem wyłącznie syntetyków o najmniejszej frakcji z dostępnych na rynku. I na koniec uprzedzając pytanie - całość nie jest odwzorowaniem jakiegoś konkretnego rzeczywistego miejsca, zdarzenia, sytuacji. Koncepcja to czysta fikcja zrodzona w głowie. Zapraszam do oglądania.;)
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.409 47 0
Zbieram szczękę z podłogi. Wyszło mega realistycznie, aż człowiek chciałby przenieść się tam na ulicę. Biorąc pod uwagę w jakiej to jest skali to tylko dodatkowy plus za wykonanie. Oj chętnie bym taką dioramkę widział u siebie.(y)
 

Podobne wątki