• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budynki, tabor i pojazdy w skali 1:700

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.927 386 20
Adamie.... Przyprawiasz mnie o stan przedzawałowy. To jest po prostu rewelacja. (y) Nie mam słów.
Teraz jeszcze skrzynki z butelkami i ładunek mleka gotowy na Stara czy też inną PRL-owską ciężarówkę. Już mi się gęba uśmiecha na takie ładunki. :):):)
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.417 110 1
Teraz jeszcze skrzynki z butelkami i ładunek mleka gotowy na Stara czy też inną PRL-owską ciężarówkę. Już mi się gęba uśmiecha na takie ładunki. :):):)
Jak myślę o fototrawionych koszach to mnie zimny pot oblewa:confused:

mleko.jpg


Takie "transportery" też nie będą łatwe do odlania, ale coś wykombinuję.

mleko-w-butelce.jpg


Ale jak mnie dopada modelarskie zwątpienie, to szukam sobie inspiracji...:podstepny:
mleko_a.jpg


Zdaje się, że mi się OT zrobił w wątku o skali 1:700:D
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.417 110 1
Ze względów technologicznych jest to niemożliwe, ale mam juz jakiś pomysł jak to rozwiązać:gwizd:
Maćku, nie masz za co przepraszać, to ja sam zamieściłem butelki w tym wątku;)
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Najlepiej od razy cały zestaw "Wyposażenie sklepu GS (makieta z małą stacyjką wiejską) / Społem (duża scena miejska) - wraz z towarem. Nie będzie dużo frezowania ! Oczywiście frezowania towaru - bo puste skrzynki, kasa i waga do co innego. Na towar - wystarczy jedna torebka !

sklep.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.927 386 20
Butelka mleka wyszła Ci rewelacyjnie. To już ten nowszy model butelki. Ja jeszcze pamiętam taką z lat 60.

Butelka mleka PRL.JPG
Fotka znaleziona w necie dzięki "wujkowi google". ;)
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.417 110 1
Urlop minął jak sen jaki złoty:( W tym roku majdan modelarski zamieniłem na komputer i program 3D. Ponieważ przez część urlopu byłem w Pisakach na Mierzei Wiślanej tuż pod ruską granicą, nie miałem w ogóle netu, korzystałem więc ze zgromadzonej na kompie dokumentacji zdjęciowej. Potem przeniosłem się na drugą mierzeję do Juraty, ale ponieważ wifi było słabe jak niektóre zachowania moderatorów naszego forum, więc w ogóle odpuściłem sobie net. Pomału będę nadrabiał zaległości w obserwowanych wątkach;)

W przerwach między plażowaniem, metodyczną likwidacją zapasów dorsza i halibuta w miejscowych smażalniach, morskimi ablucjami i odwiedzaniem ulubionych miejsc, modelowałem sobie w 3D różne szpeje w różnych skalach. Od bardzo prostych - jak wagony do przewozu cementu po bardziej skomplikowane o których później.
cement1.jpg
cement2.jpg


Zacząłem też długoterminowy projekt industrialny, który będę sobie spokojnie frezować i odlewać po skończeniu kopalni (której projekt ciągle rozrasta się wraz z postępującą budową:oops:). Mam na myśl zakład wielkopiecowy wraz z "przyległościami" i specjalistycznym taborem:love:, który chciałbym bardzo wzbogacić kiedyś o koksownię. Wybrałem akurat te piece bo są oplecione pięknymi kratownicami pomostów i ich korpusy są dobrze widoczne. Amerykańskie konstrukcje (czy piece Huty Katowice) są dla mnie dużo mniej malownicze, bo w większości zabudowane. Wprawdzie łatwiejsze do wymodelowania i okazalsze, ale zdecydowanie mniej efektowne.

Technika projektowania komputerowego pozwala opracować każdy detal, i wirtualnie go "zamontować", by po wyfrezowaniu pasował do całości. To wielka oszczędność czasu, materiałów i... nerwów;). Poza tym będę mógł jednocześnie projektować elementy fototrawione. Oczywiście nie mam zamiaru rezygnować w przyszłości z projektowania i modelowania ręcznego, bo drewnianej stodoły, czy wychodka komputer nie ogarnie:D. Po prostu będę obie te metody łączył w stosownych proporcjach.
Mój projekt będzie kompilacją dwóch wielkich pieców: Huty Pokój i Huty Starachowickiej. Poniżej dwa zdjęcia oryginałów i moje pierwsze przymiarki. Na pomoście jednej z nagrzewnic Cowpera (to te cylindryczne wieże) umieściłem sylwetkę człowieka dla zobrazowania skali:)
blog118a.jpg
blog118b.jpg

blog120c.jpg
blog120d.jpg
blog120e.jpg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.417 110 1
Oczywiście wszystko w jedynej słusznej skali 1/87
Może nie wszystko:D ale dzięki nawiązaniu znajomości z kilkoma szyprami na Wybrzeżu i wejściu na nie jeden pokład i do nie jednej maszynowni... być może do przyszłych wakacji powstanie jakiś zgrabny, typowo polski kuter rybacki w skali h0:rolleyes: Oczywiście jeśli będą chętni na zakup;)
blog116c.jpg
blog116d.jpg
blog116e.jpg
blog116f.jpg
blog116g.jpg
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.417 110 1
Po dłuuuugiej przerwie w której biegałem z żoną po górach:love: i robiłem modele dla kilku klientów z Niemiec wracam do typowo polskiego tematu w siedemsetce. Na razie wymodelowałem zarys połówki pojazdu, który chyba poznacie;) Dojdą jeszcze jakieś drobne szczegóły. Muszę też kupić cieńsze frezy bo inaczej połowa szczegółów w ogóle się nie wyfrezuje. Ale pewnie nie wytrzymam i brakujące szczegółów zrobię z rąsi:cool: Charakterystyczną "rozdziawioną japę" wlotu do chłodnicy wkleję z blaszki fototrawionej. Równolegle będę robił wersję turystyczną, która różniła się układem okien i drzwi.
ogóras.jpg
ogóras1.jpg
ogóras2.jpg
ogóras3.jpg
 

Podobne wątki