• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budynki, tabor i pojazdy w skali 1:700

OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
myślę, że teraz tym bardziej moją prowokację z Bipą potraktujesz poważnie
Od początku traktuję ją poważnie... tylko kwitów jak na lekarstwo:cry: no i rozmyślam jak rozwiązać technicznie kwestię wspólnego wózka:ostrozny:
To już nie jest sztuka, talent, czy MODELARSTWO.....to już SZALEŃSTWO !!
Dzięki Kris, taki komentarz lepiej otwiera oko niż najmocniejsza poranna kawa:kawa::LOL:
Widzę, że weekend upłynął baaardzo pracowicie.:gwizd:(y)
Już od tygodnia walczę z tą Stonką Rafale, ale nie chciałem Was zanudzać fazami pośrednimi:oops:
Teraz się zastanawiam, jak ja pomaluję budę nie połamawszy tych filigranowych relingów. I tak mi się jeden już zdeformował przy odcinaniu z ramki:(
 

holosal

Aktywny użytkownik
Reakcje
93 0 0
Jeśli o mnie chodzi - to ja bardzo proszę o takie "zanudzanie fazami pośrednimi", najlepiej w odcinkach.:D
jak ja pomaluję budę nie połamawszy tych filigranowych relingów.
Moja rada - malować etapami, balustrady zamontować na końcu. Ten sam sposób zastosuję malując Twoje parowozy.
Wygładzałeś obudowę szpachlą, czy to gotowy odlew? W rzucie bocznym widzę lekkie wybulwienie ku górze, spróbuj je zniwelować w następnym egzemplarzu. Oczywiście przyłączam się do prowokacji w temacie Bipy.;)
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Prototypowa Stonka jest skończona:). Malując wzorowałem się trochę na lokomotywie podpatrzonej na świetnej stronie kolegi @karol_mar
http://www.dcc24.eu/node/874/393
Już wiem, że muszę poprawić jeszcze kilka drobnych rzeczy w blachach i żywicy oraz przemyśleć od nowa kwestię czołownic. Nie korygowałem błedu o którym pisał @holosal bo bałem się uszkodzić jedyną budkę:( Przy okazji, po serii testów z emaliami, chyba odkryłem swojego Gralla farbianego. Podstawowe kolory maluję akrylami (bo są szybkie a ja z natury jestem strasznie niecierpliwy) natomiast postarzenie loka dodaję przy użyciu produktów AK (to zasługa poradnika kolegi @Heniek_Star ), które nieporównanie lepiej układają się w załamaniach bryły... no w ogóle są fajne, bardzo głęboko matowe. Nie odmówiłem sobie wyjścia na balkon i zrobienia kilku fotek "w terenie". Tak, wiem, że na lokalnych liniach raczej wagonów pierwszej klasy nie było:gwizd:, ale jakbyście się tyle namęczyli przy malowaniu żółtego paska na wagonie, też byście chcieli sobie na niego popatrzeć:rolleyes:
P1130959.JPG
P1130957.JPG
P1130958.JPG
P1130961.JPG
P1130963.JPG
P1130964.JPG
P1130965.JPG
P1130966.JPG
P1130968.JPG
P1130969.JPG
P1130970.JPG
 

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
Boskie maleństwa. Jak gdzieś kiedyś jacyś kosmici będą ryli archeologicznie w naszej ziemi i znajdą taką dioramę to zgłupieją ;)

BTW a ja gigantycznej w porównaniu z tym barierki nie potrafiłem bez jej zepsucia zamontować w mojej nowej BR212...:confused:
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Adam,
Ta jedynka jest po prostu zdeklasowana. ale nie przemalowana ! Wg mojej pamięci jeździły chyba takie zdeklasowane jedynki z Poznania do Wągrowca (tylko nie wiem czy stonki to ciągnęły).
Oczywiście fajnie wyglądałaby Bipa + jedynka ;););););););););););););)
A jak na Bipę trzeba czekać to może wkleisz w okna od drzwi kartkę z "2" - będzie super :eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Dla tych co chcą zobaczyć prawdziwego modelarza. Mnie od samego patrzenia krew zalewała, a on obsadził tym całe wzgórze:eek::
Wprawdzie to dwa razy większa skala od mojej... ale i tak tylko Japończyk może być tak cierpliwy:ninja:
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Dawno nic nie prezentowałem, co nie znaczy że próżnowałem;) Kalki się drukują, nowe blaszki przyjechały, więc niedługo zacznie się znowu dziać:cool: Byłem dwa dni w Chabówce. Nocowałem w skansenie za 50pln w miłym pokoju z łazienką i widokiem na parowozy. Bardzo fajny klimat, gorąco polecam. Nie ma to jak wyjść sobie przed hotel nocą na papierosa... zaciągnąć się rakotwórczym dymem i powłóczyć wzrokiem po tamtejszych eksponatach w kompletnej ciszy:).
Część dawnych tematów kończę, by mogły wjechać na warsztat prawdziwie polskie konstrukcje. Dzięki kolegom @Andrzej Jaroszewicz i @Andrzej Harassek kilka zagadnień poukładało mi się w głowie w kwestii Szczupaków, więc "rybki" jako pierwsze wracają na warsztat (pracuję nad modelem dachu do nich). Wczoraj skończyłem trzy spalinowe lokomotywy Wehrmachtu: dwu- trzy- i czteroosiowe. Najtrudniejsze było wygięcie i przyklejenie drabinek tak by przypominały te spotykane w basenach. Niby nic szczególnego, ale moi niemieccy militaryści dopominali się o nie:)
P1140053.JPG
P1140054.JPG
P1140055.JPG
P1140056.JPG
P1140057.JPG
P1140060.JPG
P1140061.JPG
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Dziś się naprawdę nagimnastykowałem. Tak małych i delikatnych kratownic jeszcze nie robiłem.:obcy: Tym bardziej kląłem, że sam ja zaprojektowałem:D

Dwa radary Kriegsmarine i dwa typowe baraki Wehrmachtu stanowić mają wysunięty posterunek dozoru wybrzeża na Wale Atlantyckim. Posterunki takie były też umieszczane na wybrzeży Bałtyckim. Szerokość kratownicy radaru to 1cm. Każdy z nich składa się z 5-7miu części. Przy okazji zrobiłem budkę wartowniczą - 3.3mm wysokości:) Jako ostatni zamieściłem obrazek zwiadu lotniczego z czasów wojny. Temat kompletnie niekolejowy, ale czasem muszę sobie zrobić przerwę od taboru:cool:
blog74a.JPG
blog74b.JPG
blog74c.JPG
blog74d.JPG
blog74e.JPG
blog74f.JPG
blog74g.jpg
 
K

KiersNo

Gość
Przyglądam się temu wątkowi od początku. Prace jakie pokazujesz rodzą chęć posiadania ale ..... zrób wąski tor.
Feldbahn, 750mm czy nawet 1000mm, mikro cuda kolejnictwa. Taki Lxd2 albo Px48 czy 49. Bajka.
Tak czy siak, czapki z głów.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
O cholera, że ja o tym nie pomyślałem... :rolleyes: Piękny lok i w pięknym malowaniu... ale jakiś tabor (ze dwa wagony) musiałbym mu zrobić:) Pora zgwałcić hugwę, żeby mi wreszcie wyfrezował wąski tor:D... 750mm...? to by był milimetr z bardzo małym haczykiem:ostrozny: Nie wiem czy bym nie przekroczył granicy przyzwoitościo_O
 

Podobne wątki