• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budynki, tabor i pojazdy w skali 1:700

OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Piękna robota oby tak dalej , jak dla mnie to dwie marki zdominowały transport międzynarodowy lat 70-tych , Volvo i Mercedes, cała reszta ich goniła ;):)
Pojęcia nie miałem o takim "układzie sił" w transporcie. W takim razie zacznę od Volvo i Mana. Będzie jeden wyjadacz i jeden pretendent:podstepny:. Poza tym nie mam w ofercie żadnego przedstawiciela tych marek. Super:)
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Nie, to jeszcze nie elektrowóz dla Eaosów;) Ta E 69tka od jakiegoś czasu leżała u mnie na warsztacie na wpół skończona. Dziś rano dokleiłem czołownice i pantograf. Nie mam pojęcia ile wagonów takie maleństwo mogło pociągnąć:( No nie ważne, grunt, że mikrus skończony:) Może jeszcze mu tylko bardziej uwypuklę reflektory i do malowania:cool:
P1120672.JPG
P1120673.JPG
P1120670.JPG
P1120671.JPG
P1120674.JPG
P1120675.JPG
P1120676.JPG
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Urlop to czas gdy poświęca się czas sobie... no to poświęcam:cool: Wreszcie SOBIE robię dwa modele mojego bezapelacyjnie ulubionego elektrowozu:love: Prostego jak budowa cepa, a wizualnie z pozoru nudnego jak flaki z olejem. Mam nadzieję, że zgadniecie o którego chodzi, zwłaszcza że wytrawione mam na burtach oznaczenia;) Z braku planów podglądam warsztatowe fotki kolegi @zdeniu
Faza pierwsza - blaszki składane na plastikowej ramie - to nic że kawałki plastiku nie są piękne, bo to jakieś ścinki (grubość 1mm), grunt żeby konstrukcja była sztywna i żeby kąty się zgadzały:)
P1120678.JPG

Faza druga - dodanie obłych słupków na rogach.
P1120683.JPG

Faza trzecia - malowanko środka (myśli o wymodelowaniu wnętrza wygoniłem z głowy przy pomocy intensywnego samobiczowania kablem od żelazka:ROFL:)
P1120688.JPG

Faza czwarta - naklejenie dachu - gruby jak szatan, przez co elektrowóz wygląda jak meblowóz, ale zawsze lubię mieć z czego spiłowywać, a nie cierpię kłaść szpachli.
P1120693.JPG

Faza piąta - wstępne szlifowanie kształtu dachu. Najtrudniejszy moment, poza wyginaniem czołowych blaszek. Trzeba działać z czuciem ale zdecydowanie - to nie może być dach od EU07 i nie może być też od SN80;)
P1120695.JPG

Faza szósta - doklejenie garba (nie wiem co tam w środku jest, ale pewnie coś potrzebnego:gwizd:)
P1120698.JPG

Faza siódma - dodanie kładek/pomostów na dachu i podklejenie podstawy pod podwozie (już loki nie leżą na brzuchach)
P1120702.JPG

Faza ósma - dodanie cylindrycznych "cosiów" na dachach. Na razie są przeskalowane, ale docelowo będą mniejsze.
P1120704.JPG

Jak na razie dwa dni roboty, rozkrwawiony paluch i... kupa frajdy:LOL:
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Odcinek drugi prac przy mini Sputnikach:).
Faza dziewiąta odlanie hugwowych czołownic i z kawałka plastiku zrobienie sobie wałeczka odpowiedniej średnicy z którego...
P1120706.JPG

... można wyciąć cienkie plasterki i przykleić je na dachu.
P1120709.JPG

Faza dziesiąta - dałem trochę tamijowskiej białej szpachli jednoskładnikowej w tubce - uwielbiam z nią pracować. Mimo iż bardzo szybko zastyga, fantastycznie się szlifuje i dobrze działa z żywicą.
P1120712.JPG

Faza jedenasta - oszlifowanie reflektorów na dachu i montaż czołownic - liczą się dziesiąte milimetra. Oszpachlowałem je, a szlifując uformowałem charakterystyczny schodek na dole. Siedem razy szlifowałem i dokładałem szpachlę. Najgorszy kawał roboty. Wizualnie niby nic a zajął mi dobre parę godzin. Co gorsze i tak nie wiem, czy po położeniu Mr Surfacera w sprayu nie będę musiał jeszcze czegoś poprawiać...:ostrozny:
P1120715.JPG

Faza dwunasta - rąsia drży, katar sienny atakuje... a kichnąć nie można przy naklejaniu górnych oprawek reflektorów (średnica 0.6mm grubość blaszki 0.1mm)
P1120719.JPG

Faza trzynasta - odwracamy "żuczka" na plecki ;) i montujemy kółka. Precyzja mile wskazana, żeby potem lok nie stał z przechyłem, jakby zawiódł centralny system pompowania kół:LOL:
P1120721.JPG

Faza czternasta - po naklejeniu dystansów 0.25mm dokleiłem drugą "warstwę" trawioną.
P1120722.JPG

Faza piętnasta - po wyschnięciu kleju z bijącym sercem postawiłem obu delikwentów na kołach i sprawdzeniem, czy nie dałem ciała z ustawieniem wysokości czołownic. Za pomoc diagnostyczną służy Eaos. Na szczęście wszystkie czołownice są OK:rolleyes:
P1120728.JPG

Faza szesnasta - Można ponapawać się widokiem na szybko ustawionego składziku. Porobić "Tut tut" i "brym brym";) No i jak tu nie kochać tej maszyny:love:. Muszę dorobić sobie więcej wagonów... najlepiej ze trzydzieści:podstepny:
P1120730.JPG

W następnym odcinku przyjdzie czas na malowanie, montaż pantografów i może jeszcze jakiś drobnych elementów. Posunę się do szpiegostwa i zobaczę co w swoim wątku zamieści @zdeniu :gwizd:
Podsumowanie - Kolejne dwa dni roboty (w przerwach gdy schła szpachla albo klej, dłubałem przedwojenne samochody). Jeszcze jeden lub dwa dni i Sputniki będą gotowe, ale to dopiero jak dorwę podkład w sprayu, bo od dawna nie było go w moim osiedlowym sklepie modelarskim, a zanim zacznę kłaść finalny kolor muszę wiedzieć czy gdzieś nie trzeba jeszcze jakiegoś elementu poprawić czy dopieścić.
No i muszę znaleźć numery odcieni farb Vallejo.
 
Ostatnio edytowane:

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
TRIBUTE to Adam66 No 2

No to się trochę rozpędziłem - sosenka:

IMG_2290.JPG


W przeliczeniu wymiary - średnica pnia 70 cm, wysokość - 30 metrów, średnica korony 20 metrów. Na powiększeniu widać niestety trochę "skrętkę" ale normalnie - praktycznie niewidoczne - choć może warto to jeszcze trochę poprawić...
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Modelarz na uchodźstwie:D. Kilka fotek z sesji wyjazdowej połączonych zakładów FSO/ZNTK Warszawa Natolin (aktualnie Jurata). Zaletą mikromodelarstwa jest możliwość spakowania mandżuru do średniej wielkości pudełka (drugie pudełko to faby), do tego podkładka modelarska, lampka (bo muszę mieć swoje światło), pędzle, kilka książek i laptop:)
Ogólnie bawię się dobrze, staram się zjadać, w możliwie dużych ilościach, to co złowili miejscowi rybacy, korzystać ze słońca a wieczorami i wczesnymi rankami modelować co nieco. Na warsztacie wagony towarowe różnych typów, cztery typy samochodów osobowych (w różnych wariantach) i jeden typ półtonowej ciężarówki (w wariancie furgon/sanitarka/skrzynia). Napiszę co to za typy jak mi wydą;)
@Zdrada69 Sosna wyszła rewelacyjnie. Koniecznie musisz zdradzić tajniki wykonania korony, bo wygląda naprawdę bardzo fajnie.
PS: Pisałbym częściej, ale mam bardzo kiepskie wifi (dzięki czemu więcej modeluję a mniej surfuję po necie). Ogólnie mam to co lubię najbardziej - szum Bałtyku (woda zimna jak cholera, ale raz dziennie się kąpię:confused:), od czasu do czasu odgłos przejeżdżającego pociągu, słońce, ryby i... swoje modelarskie zabawki:LOL:
P1120732.JPG
P1120734.JPG
P1120735.JPG
P1120736.JPG
P1120737.JPG
P1120738.JPG
P1120739.JPG

Dziś jadę pociągiem do Gdyni (najlepszy stosunek ceny do czasu podróży) na modelarski sabat:)
 
Ostatnio edytowane:

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Taśma produkcyjna jak w zakładach Forda...

Ja kiedyś w Chorwacji na campingu widziałem Niemca który pół dnia z synem przy kamperze kleił domy na makietę ... Sam niedaleko Juraty ("Chałupy welcome to..") zrobiłem swoje martwe brzozy w ubiegłym tygodniu siedząc sobie pod namiotem :) choć zasadniczo powinno być :( bo było mało wiatru i nie za bardzo szło popływać na wodzie na desce.... Tak ogólnie:
Wakacje + modelarstwo = super połączenie.

Pociąg do Gdyni - coraz zacniej i szybciej się jeździ - jak dobrze trafisz to będziesz miał WiFi :) w osobówce. Fajną opcją był też zawsze prom z Jastarni (tramwaj wodny) - podróż inaczej i na dodatek chyba to była najszybsza opcja - czy tak jest nadal to nie wiem.

Sosenka: rozpięta na cienkich drucikach tworzących koronę siateczka Polaka typu Superfine 9001, po wszystkim psiknięta lakierem do włosów.
 

holosal

Aktywny użytkownik
Reakcje
93 0 0
Adamie, pocztówka z wakacji w iście mikromodelarskim stylu.:):)
Zdrada 69: Superfine 9001 - a co to takiego? Do tej pory używałem produktów Sitdekor i Naturex, jeśli chodzi o siateczki Polaka.
 

Podobne wątki