• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budynki, tabor i pojazdy w skali 1:700

OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.417 110 1
#41
Ostatnia część weekendowego tryptyku. Elka w proszku i cysterna z czarnym podkładem. Chciałbym zrobić tej cysternie kalkomanie Shell albo... chociaż Ognieopasno;) Czy ktoś może doradzić jak coś takiego zrobić?
 

Załączniki

OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.417 110 1
#42
Rdza zżera stare żelastwo... Dodałem washa czyli łosza lub płukankę jak kto woli;) Na zbiornikach chciałem osiągnąć efekt grubej farby z przeżartymi odpryskami, na kratownicy ogólne "steranie i zaniedbanie" konstrukcji. Strasznie mnie kręcą stare porzucone budowle przemysłowe. Przed dodaniem pigmentów muszę wziąć się za podstawki. A może połączę to w jeden kompleks, i dodam jakąś równie zaniedbaną ceglaną lub betonową zabudowę... Żeby nie było tak jednolicie metalowo:rolleyes:
P1090650.JPG
P1090651.JPG
P1090652.JPG
P1090653.JPG
P1090654.JPG
P1090655.JPG
P1090656.JPG
P1090657.JPG
P1090658.JPG
P1090659.JPG
P1090660.JPG
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.417 110 1
#45
No i stało się, moja pierwsza ELka jest gotowa:) Zrobiona w dużej skali :ROFL: bo to 1:600 (zrobiona na zamówienie kolegi) a docelowa będzie w 1:700 i będzie miała relingi, drabinki i lepsze podwozie. Miałem zagwozdkę z kolorem. Wybrałem jak zwykle - po swojemu. Zależało mi na ładnym zielonym. Wiedziałem, ze ma być ciemny (jak ze zdjęć z wypolerowanym pudłem) i chciałem by był to kolor żywy i jakiś taki... kolejowy. Mam nadzieję, że przypadnie Wam do gustu. Kolega hugwa sugerował szary dach... i taki jest. Z wątku kolegi Piotra66 (zbieżność szóstek zapewne przypadkowa:D), który był dla mnie wielką pomocą, zapożyczyłem czerwone pantografy i czołownice, które spodobały mi się do tego stopnia, że czerwone dałem też szprychy kół. Jak ktoś odkryje w przyszłości kolorowe zdjęcia sprzed wojny i okaże się że koła były faktycznie w innym kolorze, to swoje obiecuję przemalować;). Namalowałem orzełki (właściwie coś tam naściboliłem co ma imitować orzełka i napis PKP), trzasnąłem "na szybko" fotki i zamieszczam. Tradycyjnie dodałem też WL19, przy której EL100 wygląda jak rasowa klacz wyścigowa przy niekształtnym perszeronie:ROFL: Od jutra biorę wędkę, podbierak i idę na... szczupaki:podstepny:
P1090662.JPG
P1090666.JPG
P1090669.JPG
P1090671.JPG
P1090674.JPG
P1090677.JPG
P1090678.JPG
P1090679.JPG
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.417 110 1
#47
Dziękuję, Mistrzu(y) Za twoją radą kupiłem papiery ścierne o różnej ziarnistości. Może uda mi się zrobić dziś test bruków i torowisk:)
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.417 110 1
#50
Dziś Chinol dostał eksmisję;) Dużo ryżu wyżerał, poz tym ja słabo znam Kantoński:ninja: i z powodu błędów w komunikacji musiałem po nim ciągle poprawiać:LOL: Ale w miejsce Chinola:eek:... przyszła elektrosadzarka od Maćka:D Zajmuje mniej miejsca i nie trzeba jej przywiązywać łańcuchem do kaloryfera:ROFL::ROFL::ROFL:
Jak jutro nie zamieszczę żadnego posta, to znaczy, że mi prąd przypier...wiosnkował :gwizd:
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.417 110 1
#51
Szczupaki się łowią, pora skoczyć na budowę. Zły jestem bo kosmicznie przewaliłem "zardzewnienie dachów" :mamdola: a i dachówki nadal nie mają właściwego ocienia:cry: Przy tak dużym kontraście zdjęcia, kolory dachów są jeszcze bardziej zardzewiałe niż w rzeczywistości, ale tak czy siak są do powtórnego malowania:(. No może ten pierwszy budynek jakoś ujdzie, ale reszta... :oops:
Zapomniałem o kardynalnej zasadzie, żeby oszczędnie posługiwać się zaciekami... No i mam za swoje. Przy ciągłym braku nanorobotów, chyba wrócę do... Chinola:ROFL:

P1090686.JPG
P1090687.JPG
P1090688.JPG
P1090689.JPG
P1090690.JPG
 

Załączniki

OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.417 110 1
#53
Elementem który mi jeszcze przeszkadza jest półmatowe wykończenie:ostrozny:. Matowy lakier Vallejo wcale nie jest matowy, albo ja nie umiem go używać:mad:. O ile jego satyna jest fajna do taboru czy konstrukcji metalowych, o tyle budynki (a zwłaszcza tak małe jak moje) wyglądają niefajnie, bo bliki od światła są w tej skali za duże i pogłębiają wrażenie maleńkości moich domów:oops: Ostatnio lecąc samolotem zauważyłem, że świat w pomniejszeniu jest absolutnie matowy, no może poza migotliwymi zbiornikami wodnymi:rolleyes:
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.414 108 2
#54
Elementem który mi jeszcze przeszkadza jest półmatowe wykończenie:ostrozny:. Matowy lakier Vallejo wcale nie jest matowy, albo ja nie umiem go używać:mad:. O ile jego satyna jest fajna do taboru czy konstrukcji metalowych, o tyle budynki (a zwłaszcza tak małe jak moje) wyglądają niefajnie, bo bliki od światła są w tej skali za duże i pogłębiają wrażenie maleńkości moich domów:oops: Ostatnio lecąc samolotem zauważyłem, że świat w pomniejszeniu jest absolutnie matowy, no może poza migotliwymi zbiornikami wodnymi:rolleyes:
To może całość po skończeniu matem bezbarwnym pomalować.?
 
Reakcje
1.731 13 0
#55
Spróbuj dachy przelecieć suchymi pudrami Valleyo , kolor czarny zmieszany z jasną rdzą, a ściany budynków może rozcieńczoną dość mocno wodą, jasno szarą akrylówką.
Nie wiem tylko, czy w tej skali da to zamierzony efekt. Na malutkim kawałeczku zrób eksperyment. Wszak i pudry jak i nawet rozcieńczone farby, mają swoistą ziarninę, dlatego trzeba uważać...
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.417 110 1
#56
Daniel, Ty jednak jesteś artysta(y). Pudry są superaste, ale tak jak mi radziłeś, trzeba z nimi delikatnie, nic na siłę:D Cegły nabrały głębokiego, wręcz filozoficznego matu i ładnego koloru:love: (który jednak muszę utrwalić jakimś lakierem w sprayu). Biały jak lekko wejdzie pomiędzy cegły to jednym ruchem uzyskuję to czego przez pół dnia nie mogłem osiągnąć farbami, czyli takich miejsc, gdzie jasna zaprawa jest lepiej widoczna. No jednym słowem jak wpadłem w te cholerne pudry, to teraz nie wiem czy mam sadzić czy pudrować;)

A skoro jestem przy sadzarce, to jest ona naprawdę wspaniałym narzędziem:) Dostarcza nie tylko wrażeń estetycznych ale i dreszczyka emocji, bo z jednej strony pięknie łany i łąki wychodzą, a z drugiej strony wciąż dręczy pytanie jak z Hamleta - Kopne franca, czy nie kopnie?:ROFL:
 

zuk

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
162 8 1
#57
Prawdziwi twardziele jedną ręką trzymają kabelek, a drugą sieją precyzyjnie z ręki a nie martwią się "kopnie czy nie kopnie" :)
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.417 110 1
#58
Z moich "odpadów produkcyjnych" robię sobie czasem małe dioramki, coby poćwiczyć różne techniki podstarzania. Kiedyś z takich elementów zrobiłem małe podwóreczko i trochę je sterałem przy pomocy rylców. Odsłoniłem krokwie i cegły, wybiłem trochę szyb, pomalowałem czarnym podkładem i zostawiłem na "lepsze czasy". No a że epoka pudru u mnie nastała;) wziąłem dioramkę znów "na ząb". Efekt zamieszczam poniżej.

P1090712.JPG
P1090714.JPG
P1090715.JPG
P1090716.JPG
P1090717.JPG
P1090718.JPG
P1090719.JPG
P1090720.JPG
P1090722.JPG
P1090723.JPG
P1090724.JPG
P1090727.JPG
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.417 110 1
#59
Dziś elektrosadzę. Jak kolorystyka mi się posypie i wyjdzie nienaturalna cepelia będę mógł powiedzieć, że to... Holandia;) Zamieszczam trzy fotki na dowód. Holendrzy chyba na pasiaki łowickie się zapatrzyli.:rolleyes:
16ab95d694884804d59323bc4c92767b.jpeg
000253WMTQ7R90AE-C317-F3.jpg
000253WPXPSTREN6-C317-F3.jpg
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.417 110 1
#60
Zazieleniło się u mnie w domu:D. Trawka elektrostatyczne pływała nawet w psiej misce:eek:. Śmierdziało na przemian klejem w sprayu Fallera, matowym przezroczystym lakierem z OBI (który uchodzić może ledwie za półmat:ostrozny:) i akrylowymi sprejami. W trakcie pracy przypomniałem sobie naprawdę brzydkie słownictwo mając poklejone palce trawką i posypkami, ale nie będę się użalał... zawsze mogę zmienić skalę... na mniejszą:ROFL: Na koncie mam umiarkowany sukces z elektrosadzeniem (muszę wymyślić jakiś lejek do sitka) i zawstydzającą porażkę w kwestii elektro drzewek. W rezultacie "rzutem na taśmę" zrobiłem na szybko chyba nie najgorsze w mojej skali drzewa przy pomocy Woodlandowej Wunderwaffe. Nie składam jeszcze broni z drzewami a efekt dzisiejszej pracy zamieszczam poniżej. Kolory są trochę przekłamane, bo robię już późno przy lekko żółtawej żarówce:(
grass01.JPG
grass02.JPG
grass03.JPG
grass04.JPG
grass05.JPG
grass06.JPG
grass07.JPG
grass08.JPG
grass09.JPG
grass10.JPG
 

Podobne wątki