• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budynki i ciekawe obiekty

OP
OP
viator

viator

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Nawiązując do elewatora do czyszczenia i suszenia ziarna (http://forum.modelarstwo.info/threads/plany-i-rysunki-techniczne-budynków-i-budowli-do-wykorzystania.25552/#post-438877), w Łochowie (na przecięciu drogi krajowej nr 50 Ostrów Mazowiecka-Ciechanów z DK 62 Siemiatycze-Strzelno oraz z linią kolejową nr 6 Zielonka-Kuźnica Białostocka) wśród zaskakująco wielu innych zabytków architektury usługowej i industrialnej stoi sobie elegancko wyremontowany przez nadleśnictwo podobny zespół, tylko utrzymany w naszych rodzimych klimatach i obity deskami, nie azbestocementem. Obecnie nieczynny, otrzymał podczas remontu nowy dach i snycerskie obramowania okien, ale poza tymi ozdobnikami zachował pierwotny charakter.
 

Załączniki

SM03-422

Znany użytkownik
Reakcje
675 9 1
Nie wiem gdzie to wstawić więc spróbuję tu, mianowicie troche fotek Lokomotywowni Opole Groszowice pózniej wagonowni stan z końca kwietnia tego roku
 

Załączniki

Konrad Lewandowski

Znany użytkownik
Reakcje
292 0 0
Jechałem dzisiaj samochodem z Pragi do Warszawy i postanowiłem przejechać się przez Kotlinę Kłodzką. A później Opole i Kluczbork. Na trasie za Opolem napotkałem taką oto opuszczoną stację Osowiec Śląski. Szkoda takiego ładnego budynku.

KPL-9267.jpg KPL-9268.jpg KPL-9269.jpg KPL-9270.jpg KPL-9271.jpg KPL-9272.jpg KPL-9273.jpg KPL-9274.jpg KPL-9275.jpg KPL-9276.jpg KPL-9277.jpg
 

Konrad Lewandowski

Znany użytkownik
Reakcje
292 0 0
Zdaję sobie sprawę, że wygląd peronu i torowiska jest efektem zaniedbania ale podoba mi się zestawienie mchów, traw i innej roślinności w zestawieniu z budynkiem. Chodziło się po tym jak po dywanie. Oj kupić sobie taką stację i przerobić na dom.:D Mury wyglądały na zdrowe.
 

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
936 15 0
Zdaję sobie sprawę, że wygląd peronu i torowiska jest efektem zaniedbania ale podoba mi się zestawienie mchów, traw i innej roślinności w zestawieniu z budynkiem. Chodziło się po tym jak po dywanie. Oj kupić sobie taką stację i przerobić na dom.:D Mury wyglądały na zdrowe.
Bardzo ciekawy pomysł masz. O ile w Anglii nie miałbyś z tym problemu, bo tu raczej ułatwia się niż utrudnia to w Polsce myślę, że miałbyś spore trudności żeby nabyć ten obiekt. Oczywiście, że słyszy się że ktoś tam, komuś udało się taki obiekt nabyć ale to są sporadyczne przypadki. Sporo jednak budynków kolejowych o ciekawej architekturze i historii będzie popadać nadal w ruine bo niestety polityka zagospodarowania kolejowego jest słaba. Znam np.: taki przykład dwóch klientów, którzy byli mocno zainteresowani nabyciem obiektu w Chełmży, kujawsko- pomorskie. Chełmża pomimo wsyokiego bezrobocia jest bardzo atrakcyjnym miastem turystycznie. Niestety pewni ludzie nie mogli się z sobą dogadać i owi klienci swoją inwestycję przenieśli gdzie indziej.
[DOUBLEPOST=1431712004][/DOUBLEPOST]Na kaca taki wodopój to w sam raz;)
 

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
936 15 0
To tu jest do sprzedania.... Grabianowo w Wielkopolsce .... też bardzo ładna.
http://forum.modelarstwo.info/threads/kolejowe-klimaty.18869/page-64
A trzy lata temu podobne ogłoszenie widziałem na urokliwym, drewnianym dworcu w Puławach ..... bliżej Warszawy.
Budynek rzeczywiście ciekawy:). Przy okazji można sobie wziąść mieszkańców z góry na głowę. A poco komu dodatkowy problem:niepewny:. Bo mam rozumieć, że to tylko dół jest do sprzedania;)
 

Szwed1978

Znany użytkownik
Reakcje
5.272 58 3
Pięć ostatnich zdjęć kolegi Pt47-106 to zdjęcia budynku stacji ratownictwa brzegowego. Takie budynki powstawały na wybrzeżu między innymi w Ustce , Jastarni. Charakterystyczne są wielkie wrota słuzące do przechowywania dwoch łodzi wioslowych. Budynki powstawały na przełomie XIX i XX wieku. Identyczne drzwi znajdują się w Jastarni. mimo ze budynek jest zupełnie inny. Wspólnymi elementami budynków sa duze dzwi, okragłe okna na poddaszu i okna kratowe z małymi szybami.
Tu można poczytać.http://www.bhmw.mw.mil.pl/zasoby/ph/pliki/PH_4_Duda.pdf.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
viator

viator

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Kolejna sesja zdjęciowa obejmuje dwa budynki komunalne wielorodzinne (te otynkowane) i dwa kolejowe służbowe (te z czerwonej cegły) w rejonie wiaduktu kolejowego tak zwanego "Łukowskiego" w Siedlcach.
(...)
Dwóch pierwszych budynków z tamtego postu już nie ma. Miałem nosa...
Niestety, nie ma już też dwóch innych, których nie zdążyłem obfotografować.
:(
 

Konrad Lewandowski

Znany użytkownik
Reakcje
292 0 0
W sobotę jechałem z Warszawy do Soliny... hmmm no i w drugą stronę, krótka wycieczka odwiedzić syna na obozie.
W każdym razie po drodze trasą E371 niedaleko Baranowa Sandomierskiego natrafiłem na pozostałości chyba stacji kolejowej w Starym Łążku. Zjechałem na chwilę z trasy rozprostować nogi i odsikać młodszego syna w krzakach, "Tata, sikam na kwiatek, a teraz na krzaczek".
Jakoś przedarłem się przez krzaczory starą zarośniętą płytową drogą między sadami.

Jak wysiadałem nadjechał skład węglarek ciągnięty przez ET42-030 ale nie zdążyłem się przygotować...

KPL-12755.jpg

A samu budynek wygląda tak.

KPL-12759.jpg KPL-12760.jpg KPL-12761.jpg KPL-12762.jpg KPL-12763.jpg KPL-12765.jpg KPL-12766.jpg KPL-12767.jpg

Zaciekawiła mnie sieć trakcyjna widoczna na kilku zdjęciach. Ta "nadbudówka" na słupach to sieć elektryczna, czy telekomunikacyjna?
A miejsce z góry to tu...

Stary Łążek stacja.jpg

Kawałek dalej są kapitalne mosty na Wiśle przed Nagnajowem ale niestety nie miałem za dużo czasu na kolejny postój.
[DOUBLEPOST=1467549708,1467549321][/DOUBLEPOST]A, zapomniałem dodać. Widok na linię kolejową na zdjęci z wiaduktem to w kierunku, tak ogólnie w kierunku Łoniowa a ten w drugą stronę, bez widocznego wiaduktu to w kierunku Nagnajowa i przeprawy na Wiśle.
 

Podobne wątki