• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budynek z drewna

Michal78

Aktywny użytkownik
Reakcje
228 0 0
#1
Witam, na moją amerykańską makietę planuje wykonać taki zamówiony ze Stanów model z ciętego laserowo drewna. Jak widać ściany budynku mają dośc typowe dla USA pokrycie deskowe, ponieważ zakłady produkcyjne w przeciwieństwie do domów mieszkalnych często nie były pomalowane na żaden kolor myślę o pozostawieniu koloru drewna, czy w tej sytuacji najelpiej będzie użyć jakiejś bejcy ? Jest trochę wideo-tutoriali na ten temat (nawet zamieszczanych przez tego producenta) ale Amerykanie stosują zupełnie inne produkty i nie wiem czy mówią konkretnie o bejcy czy nie.
 

Załączniki

t_domagalski

Znany użytkownik
Reakcje
1.350 18 9
#2
Napisz coś więcej o tym modelu budynku. Na zdjęciach wygląda, jakby ściany były czymś pokryte (zaimpregnowane?).
Bejcę (taką z hipermarketu) odradzałbym - może zbyt intensywnie i nierównomiernie zabarwić model. Prędzej użyłbym jakieś farby akrylowe - na początek rozcieńczone w kolorze starego drewna, a potem patyna za pomoca tzw. "suchego pędzla".
 

Podobne wątki