• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budynek poczty

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#1
Hejka
Pokątnie się dowiedziałem, że Aniołek mnie uraczy zestawem budynków od Piko. Co zrobić, nie chcąc Aniołkowi przykrości sprawiać, zacząłem kombinować, jak to dopasować do Torcinkowej rzeczywistości. I tu przechodzę do sedna.
Ten "hotel" z zestawu chcę przerobić na pocztę. Będzie z tym trochę roboty. Ale potrzebuję trochę materiałów zdjęciowych.
Pozostawię bryłę budynku jaka jest, ale :
1. dodam zadaszenie nad parkingiem, który będzie rampą kolejową dla wagonu pocztowego.
2. jedno z okien powiększę do rozmiaru bramy przez którą będą wyjeżdżać wózki z sortowni do wagonu i nazot.
3. jeszcze nie wiem, czy poziom budynku będzie równy z poziomem podłogi wagonu (czyli całość podniesiona), czy zostawić na poziomie miasta.
4. chcę oczywiście zrobić wnętrze budynku, przynajmniej na parterze i potrzebne mi fotki wnętrza urzędu pocztowego widziane oczami klienta,
a także takowe zdjęcia sortowni lub jej części, bo wszystko nie będzie widoczne, ale chcę, żeby coś tam było widoczne.
Albo przykleję zdjęcia, albo część wnętrza zrobię sam. Zależy od stopnia zaawansowania.
To wszystko musiałoby być w latach 1985 - 1995. Obszukałem net i ciągle wyskakują mi zdjęcia czasów obecnych.
5. skrzynki pocztowe (małą wiszącą i dużą stojącą) postaram się zrobić sam. Ciekaw jestem, jak mi to wyjdzie :)
6. Potrzebne mi będą też zdjęcia pojazdów pocztowych jakie jeździły w w.w. latach w Polsce. Jakieś 2 muszę tam postawić :)
7. Pytanko: z czego zrobić kraty w oknach ?
8. Kolejne pytanko: Na jaki kolor przemalować budynek ? Oryginalnie jest chyba zielonkawy...

Poczta, to jakby niedoceniany element kolejowego i około-kolejowego krajobrazu. Na forum jest temat o wagonach pocztowych, ale o dworcach pocztowych, rampach pocztowych itp. jak na lekarstwo lub w ogóle.
Dlatego założyłem ten wątek. Może kogoś zainspiruje. Ale przede wszystkim PROSZĘ O ZDJĘCIA. :)
Ja ze swojej strony podzielę się tym, co już znalazłem.

Jak zacznę prace przy tym budynku, oczywiście relacja pojawi się także tu.
Pierwsze 2 zdjęcia, to budynek Kibri, ale założenie zbiega się z tym, co chcę uzyskać z tego, co jest na 3cim zdjęciu. :)
Dalsze zdjęcia, to to, co wyskubałem z neta. Na końcu fotka rzeczonego zestawu budynków Piko.
 

Załączniki

Reakcje
193 1 0
#4
Kraty to jest właśnie to, co tygrysy lubią najbardziej. Pozwolę sobie dorzucić do wymienionych patentów jeszcze mój.

Zgodzę się, że drut jest drut, ma stałą i znaną średnicę, ale sam nie radzę sobie z drutem, bo nie umiem go wystarczająco wyprostować i jest niewdzięczny przy cięciu.
Zamiast drutu używam plastiku rozciąganego nad ogniem. Wiadomo jak to jest - skuteczność jakieś 10-20%, każdy kawałek inny, ale przy odrobinie cierpliwości da się narobić wystarczająco materiału do krat. Do każdego okna rysuję szablon, wycinam środek, naklejam pręty w jedym kierunku (na cyjanoakryl) a potem w drugim - na klej do plastiku, u mnie to Revell Contacta. Sklejona w tem sposób krata na pewno nie popęka w spoinach. Kolenja zaleta kraty z plastiku jest taka, że można docinać z dokładnością do dyszki aż idealnie wpasuje się w okno.

Tyle gadania, poniżej przykłady. Pozdrawiam.






 

Sklejacz

Aktywny użytkownik
Reakcje
421 24 0
#5
Zgodzę się, że drut jest drut, ma stałą i znaną średnicę, ale sam nie radzę sobie z drutem, bo nie umiem go wystarczająco wyprostować i jest niewdzięczny przy cięciu.
Drut prostuje się bardzo łatwo. Najpierw wyrównujemy go przeciągając po jakieś krawędzi (nawet biurka) i otrzymujemy łuk. Prostujemy go w rękach, a następnie kładziemy na gładkim blacie i rolujemy dociskając linijką. Dostajemy proste odcinki. Dla ułatwienia można go po wstępnym wyprostowaniu pociąć na krótkie odcinki. Tnie się też bez najmniejszych problemów. Miedziany cienki drucik potniesz nawet nożem, precyzja to kwestia wprawy.
 

Podobne wątki