• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budynek mieszkalny w skali 1/22,5

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#2
Jak na tę skalę to jest słabo.
1. brak fugi między cegłami. ( to się robi nawet w H0)
2. brak rynien.
3. łączenie ścian na rogach mogło by być lepsze
4. obicia okien wydają się być potężne. Zwłaszcza w lukarnie.
5. brak komina.
6. jak już garaż przyklejony do domu to dobrze by było zrobić między nimi przejście.
7. okna w lukarnie są jakoś wysoko. ( chyba trzeba na palcach stawać by coś przez nie zobaczyć.)
8. czy to gabinet dentystyczny, że okna takie półprzeźroczyste?
9. Czy tylni zewnętrzny narożnik trzyma pion?
 
OP
OP
soldier

soldier

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Domek bedzie stał na makiecie ogrodowej stąd okna półprzezroczyste ale te wszystkie elementy, które wypisałeś zajdą sie na swoim miejscu. Po prostu za szybko zrobiłem zdjecia ;). Jeżeli chodzi o łączenie ścian i brak fugi to sprawa wygląda tak, że maty które wykorzystałem do oklejenia domu są mojej produkcji i dopiero ostatnio zacząłem robic cegły z fugą innego koloru. Jeżeli chodzi o obicia okien to nie mogłem znaleźć w necie innego frezu do mojego dremela i tak wyszło ale sie poprawie :) Maty, które wykorzystuje wykonane są z piasku i muszę jeszcze obcykać jak ładnie wykańczać narożniki. Dziekuje za krytykę, dzięki niej kolejny domek bedzie lepszy :) pozdrawiam
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#5
Ładna poręcz.
po raz kolejny matowe szyby
Deski gdyby były matowe a nie błyszczące było by super.
No i wiadomo trochę rdzy na tory dodać by pasowało. :)
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
#8
Ladna obrotnica, ale chyba patynowac nie trzeba, natura zrobi swoje i to lepiej niz sztuczne patynowanie. Czy Masz jakies zdjecia/filmy swojej kolei ogrodowej? Sam sie do takiego czegos przymierzam.
 

Podobne wątki