• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Buduję model Tekatki

Tekatkomaniak

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witajcie! Będę rozpoczynał budowę tekatki (a dokładniej TKt48-18 z III epoki) na podstawie modelu parowozu BR86 firmy PIKO. Nie wiem jednak czy są tam jakieś rzeczy, które w trakcie budowy mogą mnie zaskoczyć? Jeżeli ktoś z państwa budował już model ,,uszatki" na podstawie BR86, bardzo proszę o napisanie o tym na forum.:)
 

SD

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
1.285 2 0
#2
Może napisz parę słów o tym, w jakich technologiach planujesz budowę, co chcesz wykorzystać a co chcesz zrobić od nowa, czy korzystasz z jakiegoś gotowego kitu, czy wszystko chcesz robić od podstaw. Wtedy ci, którzy przerabiali ten temat mogą coś podpowiedzieć lub Cię ostrzec. Tak czy inaczej powodzenia, pokazuj jak Ci idzie!
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Tekatkomaniak

Tekatkomaniak

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Przerabiać będę lokomotywę BR86 (polskie TKt3) firmy PIKO, przesuwając trochę przedni wózek do przodu. Zmienię też cylindry na takie, które pasują do tekatki. Przesunę w tył zmianę kierunków. To ten czerwony element, który w TKt48 jest nad drugą osią napendną (patrząc od przodu). W TKt3 znajduje się on nad pierwszą osią. Dwie dolne lampy-przednie i tylne-w BR86 odłączę i dodam do tekatki. W tym modelu BR86 są również dwie lampy górne. Przerobię je na żarówki w budce maszynisty. LokomotywTKt48-18 w rzeczywistości jest sprawna do dziś i stacjonuje w Jaworzynie Śląskiej.
W III epoce modelarskiej jeździła na linii Kłodzko-Kudowa Zdrój. Kiedyś jak odwiedzałem Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej na tamtejszej makiecie modułowej jeździł akurat model uszatki. Model będzie w skali H0. Na pewno będę wystawiał na forum zdjęcia z budowy.
 

Podobne wątki