• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budownictwo -sklepy

Reakcje
27 0 0
#1
Witam
Proszę o informacje jak wyglada sprawa z producentami budynkòw w skali N ,czy wycofuja sie z produkcji ?.przegladalem sklepy w Polsce i oferta jest słaba ,a moze ja zle szukam.
 

jack77

Aktywny użytkownik
Reakcje
479 4 0
#2
Kupowałem kilka rzeczy i nic mi o tym nie wiadomo. Sklepy w Polsce na stanie mają pojedyncze sztuki z nowości. Później to już raczej na zamówienie.
Zobaczymy jaka będzie oferta na 2019.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#4
Myślę że producenci popularni w Polsce typu Faller iAuhagen nie wycofaja sie ze skali N....a jeśli nawet to chyba nie predko. W DE jest dużo wiecej producentów do skali N i Z i raczej też się dobrze mają :)
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#5
Vollmer się wycofał, ale tak ogólnie - przejął ich Viessmann. ;-)
W kwestii budownictwa:
W N jest zdecydowanie mniej niż w H0. Problemem to nie jest, wystarczy to co jest.
Jeśli nie ma czegoś w polskich sklepach to kupuje się za granicą.
 

lukas76

Aktywny użytkownik
Reakcje
99 3 0
#6
Właśnie jestem na takim etapie ale to czego szukałem bez problemu ( nie licząc czasu dostawy) zostało dostarczone przez polskie sklepy więc nie ma stresu
 

LordVegetos

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
176 0 1
#8
Umieszczam link do sklepu. Osobiście zamówiłem już kilka pozycji. Jak tylko przyjdą to wstawię fotki. Głównie poszukiwałem wyposażenia warsztatu do parowozowni (szafki, stoly z narzędziami, itd). Zależało mi na podobnej ofercie sprzętu jaka jest w HO, z tym tylko, że interesuje mnie w skali N.

https://www.en.dm-toys.de/liste/items/HN4122/hersteller/MU.html

Wykonawca tego asortymentu to Modellbahn Union.
 

jack77

Aktywny użytkownik
Reakcje
479 4 0
#12
Dla nic jak splunąć, dla nas nie. Ostatnio kupując dwa przedmioty z Anglii na ebay musiałem zapłacić za każdy przedmiot oddzielnie, chociaż przyszły razem. Jakby było 10 to koszt razy 10. Sprzedawca na moją prośbę o podanie łącznych kosztów nie odpowiedział.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#13
Przy zakupie "kup teraz" korzystaj z "koszyka" - wtedy widać czy jest opcja "request total". Jak nie ma to olewa się sprzedawcę ;-)
 

jack77

Aktywny użytkownik
Reakcje
479 4 0
#14
W polskim zauważyłem, że w ogóle nie ma koszyka. Zalogowałem się z angielskiego. Ponieważ to był mój dopiero drugi zakup wyszło jak wyszło.
Teraz będę widział. Człowiek uczy się na błędach. Tragedii nie było, bo coś ponad 30 zł, tyle że to 2/3 kwoty zakupu.
 

LordVegetos

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
176 0 1
#15
@jack77 jak coś potrzeba to śmiało niech kolega powie, to zerknę w sklepie modelarskim. Ja praktycznie co 5 tygodni jestem w Polsce, a przebywam w UK to mogę zabrać drobiazgi na pokład samolotu. Chociaż ostatnio z ebay angielskim też miałem kłopot. Osoba sprzedawała na ebay.co.uk, @pado pytał sięczy mu coś kupię. Jak się później okazało wysyłka była z Polski.