• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Budowlane - Brodagaz

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
25.901 108 2
#1
Witam na imię mam Marcin, modele zbieram parę ładnych lat. W tym dzialę pokazywać będę samochody i maszyny występujące na budowach. Kolekcja moja jest bardzo zróżnicowana tematycznie, niektóre modele wymagają sporo pracy inne są poprostu w stanie kolekcjonerskim i nic z nimi nie będę robił.
Zapraszam do oglądania i komentowania.













c.d.n.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.423 384 20
#2
Parę godzin już pracował ten Twój Faun. Fajnie się prezentuje w tym brudzeniu. Wygląda jak w realu.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.423 384 20
#4
Taaak... Po ciężkiej pracy wreszcie wygląda jak prawdziwy. Przed brudzeniem wyglądał zbyt plastikowo. Coraz lepiej wychodzi Ci brudzenie.
 
M

Maverick

Gość
#5
Ten mercedes z gruszką jest świetny i bardzo fajnie Ci wyszedł ten "brudzing".;)

P.S. nie leń się i pokaż następne modele.;)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.423 384 20
#7
Powiem szczerze, po tym wyglądzie można powiedzieć że ta ciężarówka to już trochę wyjeździła kilometrów i trochę towaru przewiozła. Fajna waloryzacja. :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.423 384 20
#9
Wcale nie widać, że kupiłeś ją w złym stanie. Jest ciekawie zwaloryzowana i wygląda jak "ładowarka po przejściach". Widać, że na niejednej budowie pracowała. ;)
 
OP
OP
Brodagaz

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
25.901 108 2
#10
Dzięki za komentarze i odwiedziny.
Dziś Mercedes SK z MEMO szkoda że, inne firmy nie biorą z niej przykładu jak można porządnie wykonać model w skali 1/87 moim skromnym zdaniem to są najlepsze modele w naszej skali, tym bardziej szkoda że, jest ich bardzo mało i nie są już od dawna produkowane.



















c.d.n.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.423 384 20
#11
Ten skacz z MeMo jest bardzo fajny, dużo szczegółów, skrętna oś. W ogóle to MeMo robiło bardzo dokładne pojazdy w naszej skali. Czasem na alledrogo można je spotkać, ale ceny zabijają.
 
M

Maverick

Gość
#12
Modele MEMO wykonane są na prawdę wyśmienicie ale nie przesadzajmy;) bo ceny jakie osiągają na allegro to już "przegięcie" i jak dla mnie to głupota wydawać taką kasę za taki model, bo 200 czy nawet ponad 300zł to nie są warte a właśnie tyle osiągają na licytacjach.
Modele Roco czy Herpy wcale nie są gorsze i potrafią być tak samo dokładnie wykonane, czasami znacznie lepiej a ceny są o wiele bardziej "normalne"
Tu przykład i według mnie ten model "bije na głowe" tego z MEMO a cena niespełna 100zł ;):
http://allegro.pl/roco-1671-schwarz-bau-mb-2644-w-gablocie-i2546451730.html
 
OP
OP
Brodagaz

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
25.901 108 2
#13
Maverick nie masz racji Memo bije wszystkich na głowę a ceny niestety są przesadzone.
Zdjęcia nie oddają całej prawdy o Memo te modele trzeba po prostu zobaczyć na żywo.
Druga sprawa że, firma nie istnieje i dlatego ceny są zwariowane.
Ale proszę Cię nie mów że, Herpa robi lepsze modele bo nie robi.:(
 
M

Maverick

Gość
#14
Kup tego SCHWARZa i porównaj a przekonasz się sam bo ja miałem jednego i drugiego i wiem co mówię/piszę i zobaczysz jak się zdziwisz myśląc, że jakość MEMO jest nie do przebicia.;) A racja jest w tym, że MEMO to dla niektórych rarytas bo od dawna nie produkowany a jakość wykonania tzw. "starych" PC Herpy czyli tych wypasionych modeli nic a nic nie odbiegają od jakości MEMO.
 
OP
OP
Brodagaz

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
25.901 108 2
#15
Mnie tylko ciekawi jedna sprawa czy czasem Herpa nie przejęła Memo po ich upadku bo jeśli się porówna stare SK z Herpy z tymi pózniejszymi to różnica jest i to znaczna.
Maverick też mam różne modele różnych firm na różnym poziomie wykonania i porównywałem dla mnie wygrywa Memo :).
A w sumie i tak się nic nie zmieni firmy nie ma i tyle, jednak jej produkty to takie białe kruki modelarstwa i stąd się ich chore ceny biorą.
 
M

Maverick

Gość
#16
Tak jak mówisz/piszesz te ceny to przez to, że są białymi krukami i tyle. A poczekaj jak ja zacznę pokazywać swoje zbiory to pokaże Ci tego SCHWARZa.
 
OP
OP
Brodagaz

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
25.901 108 2
#17
Maverick najlepiej że, jak patrzę na ten model z Roco to on mi się identyczny wydaję, zabudowa siłownik i kiper, coś jakby jeden człowiek robił.:)
 
M

Maverick

Gość
#18
Bo jest identyczny :D tylko nie jestem pewien teraz czy to aby na pewno ROCO jest jego producentem a nie przypadkiem Herpa ale w obecnej chwili nie jestem tego w stanie sprawdzić bo musiałbym "przekopać" 3szafy żeby znależć ten model a na to nie mam teraz ani czasu,ani możliwości ( bo mały synek grasuje po domu:D),ani siły na "robienie poligonu" w mieszkaniu.
 

Podobne wątki