• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Budowlane ASTRO

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.765 301 15
#1
Witam szanowne grono, często podglądam cudze kolekcje, zazdroszcząc kolegom modeli, ale że i u mnie się trochę uzbierało, więc postanowiłem co jakiś czas wrzucić to i owo.
Generalnie pomysł jest taki, by nie pokazywać pudełkowców bez lusterek, świecących plastikiem. Chcę pokazywać modele możliwie najbardziej urealnione. Pojazdy będą bohaterami dioram i makiet, więc po prezentacji poszczególnych okazów przyjdzie czas na grupowe foto w naturalnym środowisku.
Zaprezentuję zarówno modele kupne, waloryzowane lub przerabiane, ale i sklejane przeze mnie.
Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Zapraszam do komentowania.

Na pierwszy ogień Mercedes - Benz Atego. Kupiony z drugiej ręki, niestety przez poprzedniego właściciela dość nieumiejętnie potraktowany jakąś chemią która zmatowiła karoserię i szyby (mam jeszcze kilka takich modeli).
W miejscu najbardziej zniszczonym usunąłem szybkę, więc jest otwarte okno :).
Model wyposażyłem w kierowcę oraz tablice rejestracyjne i ubrudziłem gdzie niegdzie korodując go.
PSX_20190113_004402.jpg

PSX_20190113_004436.jpg

PSX_20190113_004503.jpg

PSX_20190113_004533.jpg
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Pietras83

Znany użytkownik
Reakcje
3.069 15 3
#4
Będzie fajny wątek, osobiście wolę jak modele stoją w gablotach, na dioramach dodatkowo ulepszone niź takie co są w pudełeczku na strychu lub niewidoczne schowane w szafie i tylko tyle źe wiem że je posiadam. Takie prace bardzo doceniam "zrobić coś z niczego" poprawić, naprawić pojazd, moźe coś dodać od siebie, po Twich przeróbkach wygląda naprawdę ciekawie.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.765 301 15
#5

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#9
Mesio pięknie uwalony(y) Zapowiada się kolejny ciekawy wątek. Zgadzam się z Tobą, że pokazywane modele z tzw. wkładem własnym są dużo ciekawsze. Sam starałem się tej zasady trzymać jeszcze parę lat temu, ale widząc co robi większość kolegów starszych stażem na forum uległem temu nurtowi. Teraz pokazuję jak leci. Bo uświadomiłem sobie, że gdybym chciał pokazać większość modeli z własnym wkładem to musiałbym się tylko tym zajmować, a chyba i tak życia by mi zabrakło;) No i są jeszcze typowe pudełkowce w tzw. stanie kolekcjonerskim gdzie ingerencja jest niewskazana.:)
Sorki Grzesiu, za zaśmiecanie wątku:(, ale tak jakoś się rozpędziłem.
.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.765 301 15
#10
Spróbuj wypolerować tylko te części szyby po których chodzą wycieraczki,
Taki też mam plan.
chciał pokazać większość modeli z własnym wkładem to musiałbym się tylko tym zajmować
No niestety przy dużych kolekcjach chyba niewykonalne. Ale "pudełkowce" zawsze można podrasować :)
Sorki Grzesiu, za zaśmiecanie wątku
to jest forum dyskusyjne, nie pokazywalno-pochwalne więc nie zaśmiecasz. Gdybyś jednak zaczął mi reklamować garnki, sam bym Cię pohamował :D
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.765 301 15
#16
Fajny model wyszedł . Uwalony tak jakby po jakimś zamkniętym terenie jeździł i na zwykłe drogi nie wyjeżdżał .
Trochę po budowach się szlajam i widzę często takich brudasów. Jak jeden za drugim podjezdzają po urobek z wykopów, to jest wielka rzeźnia. Wiosną glina spod kół pryska, latem kurz jest wszędzie. Czasem tylko przed wyjazdem z budowy obmyją koła, tablice i szyby, żeby mandatów nie złapać.
Ten jest relatywnie czysty. Pamiętam jak za blisko zaparkowałem i mnie jeden spod koła chlapnął, błotem, to koloru auta nie było widać. Błoto leciało na 30m jak z gejzera.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#17
Ciekawy temat się zapowiada.
Mercedes ubrudzony tak bardzo, że na drogę publiczną strach wyjechać, bo "krokodylki" za rogiem czekają na takich. :D
Szyby trzeba przetrzeć, bo jak masz kierowcę to musi coś widzieć. No chyba, że postawisz sam samochód bez szofera na dioramie z załadunkiem to wtedy takie szyby mogą być. :)
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.765 301 15
#18
Maćku, owszem, szyby są poddawane renowacji właśnie w tej chwili, niestety fotografowanie komórką też nie sprzyja, bo szyby wyglądają o niebo lepiej niż w realu.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#20
niestety fotografowanie komórką też nie sprzyja, bo szyby wyglądają o niebo lepiej niż w realu.
No co Ty mówisz! Ja ostatnimi laty robie zdjęcia tylko komórką i te zdjęcia pokazują dużo więcej szczegółów niż widać gołym okiem (albo przez okulary). Komórka to bardzo dobry aparat fotograficzny, tylko trzeba trochę się przyłożyć i zdjęcia są naprawdę świetne.
 

Podobne wątki