• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budowanie makiety od zera, za 3.5k miesiecznie

ziomekWaz

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam,
jestem tutaj nowy i nadszedł czas w moim życiu na realizacje dziecięcego marzenia - własna makieta. Za dzieciaka miałem samochody Bburago 1:43 i uznałem że ta skala mi odpowiada (G i H0 odpadły)
Mam w sumie dwa pytania:
1) Widziałem samochody np za 120zł, podczas gdy takie Bburago to 10-20. Skąd wynika różnica ?
2) W końcu jakoś zarabiam i chciałbym zrobić sobie porządną makiete. Miesięcznie moge wkładać 3-4k na budowę. Na start budynki, samochody i kolejka.
Mógłbym liczyć na jakieś porady dla początkujących ?
Oczywiście na bieżąco analizuje forum i cały czas się dokształcam, ale tak jak mówie, dopiero zaczynam
 
OP
OP
Z

ziomekWaz

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
@Maslo a czemu akurat ta ? H0 jest naprawdę malutka i chciałem coś większego i myslałem o G, ale jak zobaczyłem budynki w tej skali to się przeraziłem. A skala 0 jest praktycznie pośrodku między 1:87 a 1:22,5. W sumie skala 0 czy 1 są dużo mniej spotykane. Wiąże się to z czymś poza kosztami i zajmowanym miejscem ?
 

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
#4
W sumie to wymagana przestrzeń oraz koszt powodują że zajmują się tym bardziej majętni :)

A dlaczego ta? a dlatego, że koszt np. jednego wagonu osobowego 4-osiowego to koszt 1k EUR, wiec trochę czasu ci zajmie zbieranie wszystkiego co byś chciał. Kolejny model będzie rozpalał chęć pożądania na kolejny itd.

Z drugiej strony zerówka też nie jest złym pomysłem wręcz bardzo dobrym. U nas na forum jest taki jeden co nazywa się : @daniel loko , i on buduje makiety w skali 0. Z nim sobie porozmawiaj o kosztach :)

w Polsce masz całkiem spore grono fanów tej skali.. jest nawet jakieś forum.

Masz w Polsce producenta STANGEL który robi modele budynków w skali 0 .

Temat jest mega ciekawy, skala rozpala wyobraźnię, zwłaszcza jeśli chodzi o wąski tor :) ale tutaj będzie raczej trzeba samemu budować wiele modeli
 

Podobne wątki