• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H0 Budowanie eszelonu

Reakcje
75 0 0
#41
Witam
u mnie ma być 15 T-55 (5 drużyn po 3 czołgi) i 1 T-55 czołg dowódcy, WZT-1 i WZT-2 na T-55 tyle z gąsienicowych.
Teraz nie wiem czym obsadzić resztę składu.
Chcę osadzić skład w epoce IIIc i IVa.
Piotr
 
Reakcje
71 0 0
#45
Troche inne ujecie, może trochę za szybko, ale marszałek Kulikow nie mógł czekać...
mała uwaga odnośnie czołgów na platformach:
powinny mieć wieże obrócone w tył oraz zdjęte zbiorniki na paliwo gdyż w razie tzn "bojowego zejścia z eszelonu" nie dość, że lufami wbiłyby się w podłoże to jeszcze pourywały sobie zbiorniki z paliwem :D
 

newermind

Łowca cech
Zespół forum
ŁKMK
Reakcje
3.488 45 1
#46
mała uwaga odnośnie czołgów na platformach:
powinny mieć wieże obrócone w tył oraz zdjęte zbiorniki na paliwo gdyż w razie tzn "bojowego zejścia z eszelonu" nie dość, że lufami wbiłyby się w podłoże to jeszcze pourywały sobie zbiorniki z paliwem :D
Ciekawa teoria! Zwłaszcza ta o zbiornikach.
Zdjęcie poglądowe z internetu.
Wisła 75 koło Puław 1975.jpg
 
Reakcje
71 0 0
#54
dobrze w takim razie ja też dam przykład:
nie wyobrażam sobie takiego zejścia z eszelonu ze zbiornikami z paliwem. być może zdejmowanie zbiorników weszło później. bo zdejmowane są do dzisiaj chociażby w t72 czy pt91 abyć może te zdjęcia co pokazujesz to są nowe czołgi które jadą dopiero na jednostkę :)?
 
Ostatnio edytowane:

baktrian

Aktywny użytkownik
Reakcje
171 3 0
#55
Tych enerdowców to chyba wszyscy znają. Wstawiono tu kilka fotek, każda uchwyciła chwilę świata który istniał. Jak się okazuje różne sytuacje były możliwe. Warto o tym pamietać nim wygłosi się swoje zdanie. A co do mojego eszlelonu, jeszcze sporo pracy aby go ukończyć. Fotki zrobiłem gdy tylko pojazdy pancerne wróciły po malowaniu i konwersji. Nie mogłem się powstrzymać aby nie ustawić ich na platformach, ot tak dla chwili radości.... bo obserwowałem piekne eszelony kolegów; tutaj na forum, na wystawach...i zamarzyłem, aby mieć swój.
 

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
793 1 0
#57
Że tak dodam, tam gdzie kończy się logika zaczyna się wojsko ;) a na poważnie czas "W" czyli w czasie działań bojowych dopuszczalna jest w/w na filmie sytuacja, natomiast w realu wiadomo jak jest, nawet się nie strzela z "pełnych" ładunków bo się lufa zużywa, o uszkodzeniach wagonu (które są pożyczane od kolei) i odszkodowań raczej nikt obecnie nie zaplanuje takiego manewru, pozostanie on "teoretycznym" ;)
ad eszelonu fajny skład, sam pamiętam jak jechałem na poligon czymś takim no ale 10 osób w przedziale z ekwipunkiem już nie należał do wesołych xDDD
 
Reakcje
71 0 0
#58
hahaha no wiadomo, za komuny takie rzeczy ćwiczyli. teraz ponoć MON ma zakupić wagony właśnie specjalnie pod eszelony. Zresztą to się tylko jedna platforma zużywała na takich ćwiczeniach, bo każdy czołgista podjeżdżał do pierwszego wagonu i z niego zjeżdżał na ziemie :D
 

nohab

Znany użytkownik
Reakcje
540 115 2
#59
W "dwujeczce" to jechała kadra, my w Kdt. W jednym była tylko kuchnia polowa. Pracowała całą drogę.
Herbata dla ..., kawa w termosach dla ... i ciepłe jedzonko, zamknięte w metalu.
Pojazdy kołowe, były zabezpieczone drutem stalowym, naciąg regulowało się krawędziakiem, a przy rozładunku
nieodzowna była piłka do metalu.
Wiesz?
MON ma zakupić wagony właśnie specjalnie pod eszelony.
Bo sprzęt coraz cięższy. :eek:
Zresztą to się tylko jedna platforma zużywała na takich ćwiczeniach, bo każdy czołgista podjeżdżał do pierwszego wagonu i z niego zjeżdżał na ziemie
To nie widziałeś bojowego zjazdu czołgistów CCCP.
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#60
Moja jednostka (4 batalion radiotechniczny) delegował w połowie lat 80tych wydzieloną grupę bojową na ćwiczenia ostrego strzelania rakiet ziemia powietrze na poligon w ZSRR. Nasze wychuchane Tatry i Urały zjeżdżały z platform godzinę. Kacapom zajęło to niecałe dziesięć minut. U nas za wgnieciony błotnik kierowca dostał dziesięć dni "spania na twardym", a Wania dostał za to samo wyróżnienie. Sowiecka armia mogła sobie na to pozwolić. Na ćwiczenia całe pułki pancerne dostawały nowe silniki czołgów. U nas szef pododdziału za zarżnięcie silnika miałby kontrwywiad na karku i sprawę karną.