• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budowa wagonu

xendx

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
To w takim razie masz zero pojęcia i umiejętności o jakimkolwiek modelarstwie.
Dziecko by chociaż powiedziało "papier".
Więc odpuść sobie.
W jakiej skali?
Możesz zrobić z czegokolwiek (nawet z plasteliny ) jak uznasz że to odpowiedni materiał.
milosz216 napisał(a):
Mam pytanie, załóżmy ze mam plany ....
Najlepiej załóżmy że nie masz i będzie święty spokój.

Zajrzałbyś chociaż w dział "tabor" i byś wiedział z czego ludzie robią modele.
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
#3
Załóżmy (tak dla nas będzie jak i dla Ciebie lepiej), że najlepszym sposobem jest podglądnięcie prac innych forumowiczów, poczytać sobie dokładnie co i jak robią, co polecają, a czego nie w czasie budowy swoich modeli i najlepiej przeglądnąć takie relacje po kilka razy.
Następnie kupić sobie prostą wycinankę z kartonu spróbować ją skleić i patrząc na efekt, odpowiedzieć sobie samemu na pytanie - Czy jest się gotowym, żeby próbować budowy wagonu od podstaw.
Mnie się wydaje, że już po piątym modelu będziesz umiał sobie odpowiedzieć bez zadawania trudnych pytań innym.
 

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.479 18 1
#4
A czy Ty w ogóle masz jakieś pojęcie o modelarstwie? Zbudowałeś choćby jakiś prosty model, np: Mały Modelarz? Poza tym chyba powinieneś post napisać w innym dziale "Dla początkujących".

Choć i tak ciężko by było ci cokolwiek podpowiedzieć, bo ty sam nie wiesz, co jak i z czym, po co i dlaczego tak.
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#5
Co do wycinanek zpapieru ,to mam pewne watpliwosci sa koszmarnie trudne i pracochlonne.Jako osoba doswiadczona w modelarstwie kolejowym(patrz moj tabor) .Modele w 90% sa wykonane osobiscie z poliestyrenu. ROBILEM OSTATNIO PODCHODY Z DWOMA MODELAMI Z ZETKI( EP 05) ORAZ Z KARTONOWEGO FANA (ET 21) oba wyladowaly w smieciach.Osobiscie polecalbym jakis model do samodzielnego sklejania lub prosty zestaw wyciety laserem np modele firmy GPM.Powodzenia
 

Ogryzek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Zamiast składać z papieru idź do sklepu... Tam dostaniesz za 58zl (tyle ja płaciłem klika dni temu) BR50 (plastik) przekonasz się jak tobie to idzie. Gdy będziesz zadowolony to idź krok do przodu i przerób ja na Ty5. Osobiście tak robię i zobaczymy co wyjdzie. Puki co nie w głowie mi robienie modelu od podstaw.


Moja BR50 jest już w sumie sklejona (bez kol i wiązarów jeszcze) będę podchodził do wykonania ruchomych elementów, przerabiam ja na Ty5 wiec drzwi dymnicy jakieś nie potrzebne rury itp zostają systematycznie usuwane (strasznie żmudne) tak ze praca powoli ale idą do przodu. Jak pójdzie po mojej myśli to Ty5 będzie gotów do końca miesiąca :D

Dodam tylko ze ten model jest moim jako tako debiutem wiec szalu w porównaniu do części WAS nie będzie ;) heheh
 

Podobne wątki