• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budowa Budowa trasformatora energetycznego

OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#24
Można było by pomyśleć o drugim wagonie, tylko brakuje do tego pomysłu samych wózków. Oczekując na sprzęgi otrzymałem przesyłkę z Modelomani, a w niej długo oczekiwany wózek do wagonu osobowego mającego służyć załodze w czasie transportu transformatora. Wagon na torach i w słońcu pięknie się prezentuje. Zastanawiam się również nad wykonaniem zbiornika na paliwo do ogrzewania wagonu, oraz wykonanie wyposażenia przedziałów dla pracowników.
Zdjęcie0389.jpg
Zdjęcie0354.jpg Zdjęcie0385.jpg Zdjęcie0376.jpg Zdjęcie0377.jpg Zdjęcie0381.jpg
 
OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#27
Ponieważ nawet jak mam dłuższą przerwę w budowie, to wiem że nie będzie zmian w materiale, czyli po prostu rdzy, której nie cierpię,oraz drugi powód, aluminium jest po prostu lekkie i dobre w obróbce . I mam bardzo dużo takich odpadów które inni wyrzucali na śmietnik, a Mnie się te odpady teraz przydają. Czyli można tak powiedzieć recykling, oraz trochę zaoszczędzonej kasy którą mogę wydać na modele te z wyższej półki, takie jak wagony wąskotorowe Firmy Bemo.
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
549 1 0
#29
A jak wygląda sprawa malowania aluminium ? Czy trzeba stosować jakieś specjalistyczne specyfiki na podkład ?

Czy są problemy z lutowaniem ? W sieci znalazłem info że istnieją jakieś super-hiper topniki, które załatwiają problem lutowania lutownicą ale czy to nie jest jedynie reklama ?

Sam się zastanawiam nad rozpoczęciem wreszcie jakichś prac metaloplastycznych (niekoniecznie kolejowych :D). Wyklepałem kiedyś z kawałka blachy miedzianej na ZPT w szkole podstawowej ... popielniczkę ale było to ponad 30 lat temu :eek:
 

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.652 12 2
#30
Teoretycznie lutowanie alu jest mozliwe czego doswiadczylem na targach w Poznaniu, ale tylko zgrubnie bez jakis drobiazgow. Co do lakierowania, to wystarczy dobrze wypiaskowac i nalozyc podklad akrylowy np. Motip. Dwuskladnikowy epoksydowy bedzie juz zbytkiem. ;)
 
OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#31
Ja malując moje modele wykonane z aluminium nawet nie używałem podkładu, malowałem dwukrotnie pistoletem modelarskim farbami firmy Rewel. Przed malowaniem, po wyczyszczeniu modelu papierem ściernym myłem model w ciepłej wodzie z dodatkiem Ludwika aby odtłuścić model,następnie dobrze go suszyłem, aby pozbyć się wilgoci.
 
OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#33
Wagon osobowy który ma służyć załodze transportującej transformator energetyczny powoli nabiera wyglądu. Został pomalowany na kolor zielony, a dach na jasno szary. Pozostały tylko do nałożenia kalki z oznaczeniami wagonu których nie posiadam. Gdzie mogę takowe nabyć?. Wszelkie podpowiedzi i sugestie mile widziane. Zdjęcie0007.jpg Zdjęcie0008.jpg Zdjęcie0005.jpg Zdjęcie0012.jpg Zdjęcie0014.jpg
 
OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#40
Podam całkowitą długość z ładunkiem jak go złożę, od zderzaka do zderzaka, oczywiście wrzucę również zdjęcia, na razie transformator jest na etapie malowania.