• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budowa tortu

detlaw

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam wszystkich.Postanowiłem wreszcie zbudować makietę "torta".Cóż modelarstwem kolejowym interesuje się od czasu jak miałem 8 lat.Proszę o konstruktywne sugestie dotyczące jej układu.Będzie miała wymiary +/- 170 na 120 cm.



 
OP
OP
detlaw

detlaw

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Tak właśnie oto mi chodziło,cóż nie radzę sobie z wstawianiem obrazków.Prosiłbym o jakieś sugestie co do tego czy taki układ jest dobry czy go zmodyfikować ? I pytanie jak podłączyć dcc na odcinkach za zwrotnicą tak aby oba tory naraz były scyfrowane?
 
OP
OP
detlaw

detlaw

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
I jeszcze jedno jakie przełączniki zastosować do elektrycznych zwrotnic i co lepsze,napęd fabryczny czy pod makietowy,co łatwiej wpiąć do sterowania?
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#10
szczurox napisał(a):
Podłącz tak jak analog i powinno działać ;)
Musi działać :D
Łączysz wszystkie tory razem na normalne złączki, a do jednego toru podłączasz DCC.


detlaw napisał(a):
I jeszcze jedno jakie przełączniki zastosować do elektrycznych zwrotnic i co lepsze,napęd fabryczny czy pod makietowy,co łatwiej wpiąć do sterowania?
A zwrotnice mają być w analogu czy DCC?
 
OP
OP
detlaw

detlaw

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#12
krzychu12231 napisał(a):
szczurox napisał(a):
Podłącz tak jak analog i powinno działać ;)
Musi działać :D
Łączysz wszystkie tory razem na normalne złączki, a do jednego toru podłączasz DCC.


detlaw napisał(a):
I jeszcze jedno jakie przełączniki zastosować do elektrycznych zwrotnic i co lepsze,napęd fabryczny czy pod makietowy,co łatwiej wpiąć do sterowania?
A zwrotnice mają być w analogu czy DCC?
tylko i wyłącznie analogowe sterowanie zwrotnicami za drogo kosztują cyfrowe a dla dwóch się nie opłaca .A co do napędu zwrotnic wydaje mi się,że podmakietowy jest mniej widoczny
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#15
detlaw napisał(a):
podmakietowy jest mniej widoczny
To prawda.
Jak chodzi o sterowanie, to szczurox ma rację, z Multimausa możesz sterować zwrotnicami.
Do zwrotnic podłączasz dekoder akcesoriów, MM przełączasz na tryb zwrotnic i sterujesz. Semafory podobnie.
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#16
detlaw napisał(a):
krzychu12231 napisał(a):
Nie rozumiem z tym scyfrowaniem. Podłączasz wszystko raze.
Chodzi mi o to czy muszę na każdy okręgu osobne złącze do szyn zapiąć czy starczy na jednym,żeby zasilać całe tory?
Przy tej wielkości makiety starczy jeden. U mnie był jeden dla makiety 3mx1.5x i 4 okręgach i spokojnie działało.
 
OP
OP
detlaw

detlaw

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#17
krzychu12231 napisał(a):
detlaw napisał(a):
podmakietowy jest mniej widoczny
To prawda.
Jak chodzi o sterowanie, to szczurox ma rację, z Multimausa możesz sterować zwrotnicami.
Do zwrotnic podłączasz dekoder akcesoriów, MM przełączasz na tryb zwrotnic i sterujesz. Semafory podobnie.
może jakiś schemacik jak MULTI MOUSA PODŁĄCZYĆ DO SRK? :LOL:
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Planuję 55
Planuję 5
Planuję 67
Planuję 38
Planuję 74

Podobne wątki