• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budowa SU45 z polistyrenu

tomo

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam, miesiąc temu rozpocząłem budowę spalinowej lokomotywy SU45, lokomotywa powstaje z polistyrenu oczywiście w skali 1:87. Lokomotywa będzie na podwoziu NOHAB firmy ROCO. W zasadzie to jest moja pierwsza lokomotywa której budowa w sumie jest już na ukończeniu, większość moich projektów szybko lodowało w koszu na śmieci.
Zdjęcia z postępów prac
 

Załączniki

OP
OP
tomo

tomo

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Co do kolorów których użyłem do malowania lokomotywy są to farby firmy humbrol Ciemno zielony to nr.364, a jasno zielony to nr.38. A co do samego modelu zgadza się jest to model firmy GPM.
 

Załączniki

OP
OP
tomo

tomo

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
Dolny pas to ten jasny zielony czyli humbrol nr.38. Co do kształtowania elementów też się troszkę nagimnastykowałem troszkę moczyłem w ciepłej wodzie i być może to troszkę pomogło, ale ogólnie się troszkę z tym namęczyłem.
 

metio

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
Bardzo ładnie Ci to wyszło, czysto, schludnie bez zbędnych babolików.
Możesz zapodać fotki czoła oraz ogólnie pojętego podwozia lokomotywy?
 

blezor

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
Humbrol 364? Kurcze szukalem, szukalem i nie znalazlem. Bylem dzis w sklepie i na regale z humbrolami tez nie ma takiego numeru. Napewno to ten nr?
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
#14
tomo11 napisał(a):
... Lokomotywa będzie na podwoziu NOHAB ...
A czemu akurat z Nohaba zamierzasz wrzucić napęd :?:

Są znacznie lepsze alternatywy, bliższe znacznie naszej SUczce pod względem rozstawu osi
niż poczciwy Nohab.

Żeby nie było, że tak sobie tutaj sieję zamęt co jakiś czas, to podaję linki do dwóch maszyn,
które są najlepszą alternatywą dla modelarzy, których umiejętności nie pozwalają na budowę wózków, czy zabawę w przestawianiu osi na wózkach:

http://www.***NIEDOZWOLONA REKLAMA***.pl/Lokomotywa ... 57-88.html

oraz

http://allegro.pl/lokomotywa-roco-renfe ... 94154.html

Podpowiem, że na Allegro można czasem trafić w okazyjnej cenie lub na ebayu, ale to już zostawiam zainteresowanym.
 

blezor

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#15
Kurcze, a to jednak byl revell, tak myslalem trzymajac go w reku i odkladajac niepewnie na polke. No nic dopiero za trzy, cztery tygodnie tam bede to go kupie.
A jesli juz o wozkach, gdzie mozna kupic same wozki z napedem?
 
OP
OP
tomo

tomo

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#16
Co do podwozia nohaba takie miałem, więc postanowiłem je wykorzystać, ale mam do was pytanie jakie alternatywne podwozie najlepiej kupić do ET22?
 

Podobne wątki