• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budowa pierwszej makiety-realizacja marzeń z dzieciństwa

dany

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#24
Właśnie o tym pisze. Zaczniesz budować od ściany i zostawisz tam na torach śrubokręt a później zdemontujesz wszystko od przodu żeby po niego sięgnąć.
Nie musisz uczyć się na cudzych błędach, możesz na swoich.
 
OP
OP
R@dek

R@dek

Aktywny użytkownik
Reakcje
30 0 0
#29
Witam ponownie
Postanowiłem przebudować układ torów na mojej makiecie:)Ciekaw jestem co o tym myślicie?Mam też pewien problem z wyznaczeniem odcinków izolowanych dla podłączenia modułu pętli.Wzkazówki mile widziane:)))
 

Załączniki

OP
OP
R@dek

R@dek

Aktywny użytkownik
Reakcje
30 0 0
#31
Zakupiłem drugi moduł pętli i rozpoczęły się próby.....Odizolowałem odcinki w zaznaczonych miejscach ale i tak nastepuja zwarcia w pewnych miejscach(nie zawsze).Zalezy to od tego gdzie w danym momencie znajduja sie dwa składy.Teraz to juz nie wiem czy taki układ wogole ma racje bytu......
 

Załączniki

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#36
Stawiam, że masz 2 "pętle".
Czerwona jest "oczywista".
Zielona, to "skrót", który spowoduje zwarcie.

PS. Wydaje mi się, że rysunek nie zgadza się z ostatnim zdjęciem (właśnie w miejscu "skrótu" zielonego)
 

Załączniki

Gajowy

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#37
I przede wszystkim podjazdy z prawej strony bedą za strome. Zrób imitację nasypu i mostu to zobaczysz.
Może lepiej zamiast w górę zrobiłbyś petle pod makietą. można tam wtedy zrobić stację postojową.
 
OP
OP
R@dek

R@dek

Aktywny użytkownik
Reakcje
30 0 0
#38
Witam po dość długiej przerwie...Wracam do budowy swojego tortu w piwnicy.NIebawem będe miał kilka pytań odnośnie prawidłowego ustawienia semaforów kształtowych.Narazie kilka fotek z prac (fatalne bo z telefonu,nie chaciało sie iść po aparat):)
PS.Prosze moderatorów o przeniesienie wątku do "relacji".
 

Załączniki

przemeczek49

Nowy użytkownik
Reakcje
2 0 0
#39
Witam serdecznie

Jestem nowym użytkownikiem forum. Zacznę szybko od początku. Syn ponad 5 lat dostał na święta zestaw startowy z Piko . Chciałbym rozbudować makietę i poradzić się osób doświadczonych czy mój plan ma sens tz dziś na forum czytałem artykuł o tz pętli i była tam wzmianka o zwarciu . Dopiero zaczynam przygodę...

Link do filmu z YT co chce uzyskać

Mój plan robiony na szybko (w domu staram się wykonać go w programie Scarm lecz mam małe problemu )
20190116_123650.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Planuję 5
Planuję 67
Planuję 38
Planuję 74
Planuję 105

Podobne wątki