• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budowa pierwszej makiety "Piwniczna"

R@dek

Aktywny użytkownik
Reakcje
30 0 0
#1
Witam.Plany mojej makiety Ci którzy chcieli poznać widzieli już w wątku planuje "Budowa pierwszej makiety-realizacja marzeń z dzieciństwa".Teraz wreszcie nadszedł czas na realizacje.Nie będzie to może takie tempo jak u niektórych z Was bo wszak nie o to tu chodzi :)Na początek kilka fotek z budowy skałek...
 

Załączniki

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
744 0 0
#5
Skałki rzeczywiście bardzo Ci się udały , krzaczki może trochę mniej ale zmienić je lub dorobić trochę nowych to nie problem. Szczególnie na ostatnim zdjęciu skałki wyglądają bardzo malowniczo 8) .
 
OP
OP
R@dek

R@dek

Aktywny użytkownik
Reakcje
30 0 0
#7
Most oczywiście jest w planach,co do skałek musze jeszcze nad nimi poracować,będzie wiecej zieleni,napewno:)
 
OP
OP
R@dek

R@dek

Aktywny użytkownik
Reakcje
30 0 0
#8
Dosadziłem na skałkach kilka krzaczorków.Niebawem reszta zieleni po prawej stronie makiety i układanie torów:)Przedemną pierwsza budowa drzewek...,ciekawe co z tego będzie,hehe
 

Załączniki

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.216 86 30
#9
A powiedz co to jest, to różowe z czego wycina góry?
gąbka, masa gipsowa? :roll:
A czy można by było instrukcje robienia tych gór po polsku?
 
OP
OP
R@dek

R@dek

Aktywny użytkownik
Reakcje
30 0 0
#11
krecik napisał(a):
Najpewniej jest to styrodur. On ma takie właściwości.
Podstawą do budowy tego co już widać była piana montażowa,odpowiednio wycięta i gips szpachlowy,pużniej farba i pigmenty.
 

śledź

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.692 58 9
#13
Witam , interesuje mnie jaką farbą zrobiłeś rdzę na szynach i podkładach.
Górki całkiem wporzo.
 
OP
OP
R@dek

R@dek

Aktywny użytkownik
Reakcje
30 0 0
#14
sledz napisał(a):
Witam , interesuje mnie jaką farbą zrobiłeś rdzę na szynach i podkładach.
Górki całkiem wporzo.
Farba na torach to mieszanka Revella 83 i 85 mat z domieszką Humbrola 153.Kolory mieszałem na oko i wyszło myśle całkiem przywoicie :)
 

śledź

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.692 58 9
#15
R@dek napisał(a):
sledz napisał(a):
Witam , interesuje mnie jaką farbą zrobiłeś rdzę na szynach i podkładach.
Górki całkiem wporzo.
Farba na torach to mieszanka Revella 83 i 85 mat z domieszką Humbrola 153.Kolory mieszałem na oko i wyszło myśle całkiem przywoicie :)
Dzięki bardzo , a czym nanosiłeś farbę ? o ile to nie jest tajemnica.
 
OP
OP
R@dek

R@dek

Aktywny użytkownik
Reakcje
30 0 0
#16
sledz napisał(a):
R@dek napisał(a):
sledz napisał(a):
Witam , interesuje mnie jaką farbą zrobiłeś rdzę na szynach i podkładach.
Górki całkiem wporzo.
Farba na torach to mieszanka Revella 83 i 85 mat z domieszką Humbrola 153.Kolory mieszałem na oko i wyszło myśle całkiem przywoicie :)
Dzięki bardzo , a czym nanosiłeś farbę ? o ile to nie jest tajemnica.
Zainwestowałem w areograf :D
 

śledź

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.692 58 9
#17
Jeszcze jedno mam pytanie do Ciebie.Powiedz mi do malowania gór jakich farb używałeś , czeka mnie właśnie malowanie gór na moim torcie.
 
OP
OP
R@dek

R@dek

Aktywny użytkownik
Reakcje
30 0 0
#18
Podstawa do biała farba akrylowa np.Śnieżki i pigmenty.Sporo pomógł mi ten filmik na youtube.Tam gostek pokazuje dokładnie co i jak.
 

Podobne wątki