• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budowa parowozu Pt47

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
#61
Bardzo rzadko coś piszę, a jak już to tylko w wyjątkowych okolicznościach. Taki wyjątek to ten parowóz. Ja bym chciał po prostu mieć taki model :) Gratulacje.
 
OP
OP
M

Michał Lok

Znany użytkownik
Reakcje
889 2 0
#62
Dziękuję za miłe słowa uznania. Sławek pytasz czy planuję pokazać na żywo model, oczywiście że tak. Nie wiem jeszcze dokładnie gdzie, nie mam parcia ale człek tak ma, że co tu gadać, lubi się pochwalić. Myślałem o Hobby w Poznaniu ale cały czas się zastanawiam. Chciałbym też teraz zobaczyć twoją Pt.
Piotrek na razie długa przerwa ale w głowie jest już projekt. Marzy mi się Okz. Teraz muszę trochę nadgonić w innych przyjemnościach, np. nacieszyć oko modelami gotowymi, które zgromadziłem w tym czasie a których nawet nie obejrzałem.
 

SD

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
1.261 2 0
#63
Sławek pytasz czy planuję pokazać na żywo model, oczywiście że tak. Nie wiem jeszcze dokładnie gdzie, nie mam parcia ale człek tak ma, że co tu gadać, lubi się pochwalić. Myślałem o Hobby w Poznaniu ale cały czas się zastanawiam.
Michał, zgłoś model na Mistrzostwa, wprawdzie impreza w Poznaniu podupadła ostatnio (jest i o tym wątek na Forum), ale skoro jak piszesz, człek lubi się pochwalić - nie ma w tych dniach lepszego miejsca. A zgłoszenia są do 5 listopada, zdążysz. Widząc jak mało modeli wykonanych od podstaw startuje w ostatnich latach, na pewno ożywisz ducha Mistrzostw ;). Poza tym zapraszamy na grudniową wystawę makiet w Krakowie, tam miałaby okazję pojeździć trochę z rozkładowymi pociągami.

OKz to zacny temat, ja też mam to w planach, bazy na OKz i dwa inne polskie parowozy czekają już w kolejce, tylko dokończę te autobusiki, które mnie tak ostatnio wciągnęły, i wracam do parowozów.

Chciałbym też teraz zobaczyć twoją Pt.
Moja Pt47 już piąty rok w służbie, ostatnie planowe pociągi pospieszne obsługiwała na wystawie w Gliwicach (na filmiku poniżej wypełnia kadr przez kilka minut), przy najbliższej naprawie okresowej muszę tylko lepiej zsynchronizować odgłos wydmuchów z obrotami kół, poza tym koła z RB Model znakomicie zbierają wszystek brud z szyn, przed czym mnie ostrzegano, ale to drobiazgi, a model cieszy oko jak mało co. Może wrzuciłbyś jakiś filmik swojej Pt w ruchu? Pozdrawiam!

 
Ostatnio edytowane:

jacek00

Nowy użytkownik
Reakcje
45 2 0
#64
Ledy są pod wkładem i w ogóle ich nie widać. Światło przechodzi krótkim odcinkiem światłowodu, zakończonego koralikiem, który imituję właśnie bańkę żarówki. Kiedyś montowałem żarówki od Zbyszka Kluby, ale teraz myślę, że właśnie ten sposób daje lepszy efekt.
Dzien dobry chcialbym sie brac za konwersje i chcialbym sie psytac gdzie mozna kupic takie koraliki i jesli moglby mi ktos poslac link do nich. Z góry dziekuje
 

Bipa966

Aktywny użytkownik
Reakcje
472 69 32
#65
@Michał Lok , wypada tylko pogratulować przepięknie i realistycznie wykonanego modelu ! Bajka ! Choć modelarzem jestem od niemal pół wieku :) gdzie przez moje, już dziś niezgrabne paluchy przeszło tysiące modeli samolotów, pojazdów pancernych i czego by tam nie zliczyć, choć do dnia dzisiejszego, mam spory warsztat, w najśmielszych snach , nie odważył bym się o chociażby próbę zbudowania tej prześlicznej bestii :) Raz jeszcze niski ukłon.
Mam tylko takie jedno małe spostrzeżenie, bo przyznam ,iż nie za bardzo znam się na owej konstrukcji , a będę posiłkował się Twoim zdjęciem , podpowiedz proszę, w jaki sposób były ?? mocowane wiatrownice to otuliny kotła ?? Ja to sobie tak wyobrażam:) Oczywiście raz jeszcze przepraszam za moje, być może , niestosowne pytanie.

okaela 49.jpg
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
#66
Rzeczywiście brak 4 sztuk naciągów odchylaczy oraz trzpienia w środku pokrywy dymnicy (jest dziura).
 

SD

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
1.261 2 0
#67
@Bipa966 i @FENIX, bo patrzycie na zdjęcie sprzed zakończenia budowy. Jak przejrzycie (dość krótki w sumie) wątek trochę dokładniej i popatrzycie na zdjęcia pokazane trzy posty poniżej cytowanego zdjęcia, to zobaczycie odchylacze dymu przymocowane do dymnicy jak trzeba.
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
#68
Michał, zgłoś model na Mistrzostwa, wprawdzie impreza w Poznaniu podupadła ostatnio (jest i o tym wątek na Forum), ale skoro jak piszesz, człek lubi się pochwalić - nie ma w tych dniach lepszego miejsca. A zgłoszenia są do 5 listopada, zdążysz. Widząc jak mało modeli wykonanych od podstaw startuje w ostatnich latach, na pewno ożywisz ducha Mistrzostw ;). Poza tym zapraszamy na grudniową wystawę makiet w Krakowie, tam miałaby okazję pojeździć trochę z rozkładowymi pociągami.

OKz to zacny temat, ja też mam to w planach, bazy na OKz i dwa inne polskie parowozy czekają już w kolejce, tylko dokończę te autobusiki, które mnie tak ostatnio wciągnęły, i wracam do parowozów.



Moja Pt47 już piąty rok w służbie, ostatnie planowe pociągi pospieszne obsługiwała na wystawie w Gliwicach (na filmiku poniżej wypełnia kadr przez kilka minut), przy najbliższej naprawie okresowej muszę tylko lepiej zsynchronizować odgłos wydmuchów z obrotami kół, poza tym koła z RB Model znakomicie zbierają wszystek brud z szyn, przed czym mnie ostrzegano, ale to drobiazgi, a model cieszy oko jak mało co. Może wrzuciłbyś jakiś filmik swojej Pt w ruchu? Pozdrawiam!

8:31 nawet mama jedzie parowozem:). Aż miło pooglądać taki film.
 

Podobne wątki